Úspěšnost zásahu terče - minimální - začátečník

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#16 » pon 15. dub 2019, 15:28

Myslím že by pomohlo jedno nebo více nápadů jak bylo řečeno:
- kontrola u očního lékaře
- nejprve z menší ráže
- náhodné susilky
- terč na 5 metrů pro začátek (v Sezemicích na střelnici to jde (stojan volně položen na zemi) ceny jako v Hradci, otevřeno ve všední dny)

Uživatelský avatar
elektrikarCZE
Příspěvky: 19

Příspěvek#17 » pon 15. dub 2019, 15:34

panTerek > Instruktora má domluveného na tuto neděli (kurz) - tak uvidíme
Rum-cajs > bohužel venkovní střelnici v okolí nemáme - nejbližší je v HK krytá,...

Teď jsem si vzpomněl, že před cca měsícem byla v Meziměstí v té moderní střelnici a střílela tam s CZ 805 BREN s kolimátorem a laserem - střílela na 50m a do terče se trefila.

audis> v Sezemicích jsem ani já nikdy nebyl, ale můžeme to zkusit - díky za tip. Mimo jiné, mohou tam i střelci bez ZP? V Brně s tím máme problém - mají tam zákaz vstupu bez ZP.

Uživatelský avatar
Petzold
Příspěvky: 1146

Příspěvek#18 » pon 15. dub 2019, 16:08

Je dobré se připravit na krajní, ale existující variantu. Prostě ne každému je zbraň souzena. ;)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#19 » pon 15. dub 2019, 16:18

Nevím. Zavolej si tam, telefon jim funguje a jsou ochotní. Věřím že jo.



OskaRus
Příspěvky: 123

Příspěvek#20 » pon 15. dub 2019, 16:52

Obdivuju to odhodlani. 500 ran ikdyz ji to nejde.

Na strahavani se doporucuje suseni. mozno zkusit s laserovou nabojnici a nejakou laser range appkou na telefonu pro vetsi zabavnost.

Tady: https://dryfiretrainingcards.com maji zajimavou filozofii kde rikaji ze strelec by se mel soustredit na to aby nevystrelil kdyz uciti ze strhava tesne pred vystrelem.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#21 » pon 15. dub 2019, 17:07

Míří správným (řídícím) okem? Já to mám přehozený, střílím pravačkou, ale řídící oko mám levý. Když jsem začínal, tak jsem to nevěděl, měl jsem ohromnej problém trefit terč na 10m, no a taky že jsem u zkoušek napoprvé nenastřílel... Tak jsem si zajel za dobrým instruktorem, který mě prokoukl za 5 minut a od tý doby je to v pohodě. Nejsem sice žádnej čarostřelec, ale na 25m se neudržet v černým, považuju za hambu.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#22 » pon 15. dub 2019, 18:16

Já se přikláním také k radě poslat za zkušeným instruktorem. Na Magnum Praha mají i instruktorku. Opravdu instruktor viděl takových začátečníků milion a dokáže kvalitně odhadnout, kde je problém, a poradit vs samo do o řešení.



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#23 » pon 15. dub 2019, 18:46

Uz toho tady dost padlo...malorazkova pistole, venkovni strelnice, mireni na zaslepku a spousteni nasucho (tak jsem se odnaucil strhavani pred zkouskama ja)...dale mozno zkusit promichat v zasobniku ostre naboje s treninkovyma a muze sama sledovat, jak se hybe zbran, kdyz spusti a rana nevyleti...a taky mozno zkusit zbran nejakou sportovni zbran se SA lehkou spousti. Jinak samozrejme instruktor je dobrej zacatek.



Vindex
Příspěvky: 68

Příspěvek#24 » pon 15. dub 2019, 18:50

Jj, instruktor je nejlepší hned na začátku, dokud špatné návyky nejsou vytvořeny/nejsou zajete. Když uvazim, kolik stojí střelivo, tak instruktor už není tak drahý. Ono množstvím střeliva bez korekce/zpětné vazby se nic neřeší.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#25 » pon 15. dub 2019, 18:53

Je teď jsem si vzpomněl. Pro odstranění největšího strhavani jsem viděl radu : vybíta zbraň, natáhnout, před mušku na horní plochu závěru položit nabojnici. Adept Jako střílí, Spustit spoustak. Nabojnice nesmí spadnout. Levné řešení, lze doma, do zblbnuti, pro vyléčení toho největšího strhávání.

Uživatelský avatar
Quirinus
Příspěvky: 346

Příspěvek#26 » pon 15. dub 2019, 18:58

Ještě jedna věc tu nepadla, která docela pomáhá zbavit strachu z výstřelu - ať si vezme pod poradna sluchátka ještě špunty, ať co nejvíce utlumi hluk výstřelu a ideálně ať to odstrili venku.

Uživatelský avatar
elektrikarCZE
Příspěvky: 19

Příspěvek#27 » pon 15. dub 2019, 19:11

Díky za rady - nějak všechny možnosti zkusíme :) dnes trénuje se vzduchovkou na různé vzdálenosti a se zalepeným jedním okem - jde ji to lépe + trénuje sušení s cvičnými náboji s více zbraněmi + cvičí s položenou nábojnicí na závěru. Ty špunty ji při příští návštěvě střelnice vnutím :D

Venkovní střelnici rozhodně zkusíme. O těch očích jsem jí říkal, tak to zkusí. Instruktor ji čeká v neděli - tak uvidíme co s ní udělá. Lehkou spouští se to nezlepší - já jsem zvyklý na svoji P30 a když jsem včera střílel z CZ P10 tak to je o něčem jiném - krátký chod a v podstatě lehká spoušť.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#28 » pon 15. dub 2019, 19:23

Řídící oko pozná sama: musí se podívat přes nějaký "hrot" stačí i špička prstu na nějaký cíl oběma očima. Při zakrytí řídícího oka jí cíl "uhne" stranou. On samozřejmě neuhne jen prostě to doplňkový oko nemá tak silný vliv, možná je dobrý aby jí oči zakrýval pomocník - lidi mají někdy tendenci "švindlovat" i když vlastně podvádějí jen sami sebe. Stejně je ale dobrý (z taktických důvodů) se pro střelbu pistolí naučit mířit oběma očima otevřenýma.



Věčný začátečník
Příspěvky: 69

Příspěvek#29 » pon 15. dub 2019, 20:27

Jak už tady zaznělo, zkuste si udělat výlet do Magnumu v Praze. Instruktorka Petra je fakt pro začátečníky dobrá. A je to holka, mohlo by to zafungovat. Pokud máš zájem, kontakt Ti pošlu do SZ.

Uživatelský avatar
SmrtihlavMAGOR
Příspěvky: 152

Příspěvek#30 » pon 15. dub 2019, 20:32

Stačí to trochu uklidnit a to pude
tenor (1).gif
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Karlos81, paza a 10 hostů