Úspěšnost zásahu terče - minimální - začátečník

Uživatelský avatar
elektrikarCZE
Příspěvky: 19

Příspěvek#1 » pon 15. dub 2019, 13:58

Ahoj,
přítelkyně kamaráda se přihlásila ke zkouškám, a zjistili jsme, že má problém se trefit do terče na 10 metrech. Už vystřílela tak 500 nábojů a není žádné zlepšení. K dispozici měla H&K P30 SD, CZ P10, CZ75 Compakt, CZ vz 70. Je jedno z jaké zbraně střílí - z 99% se netrefí vůbec. I po vysvětlení a upřesnění jak má mířit, jaké dělá chyby je to neúspěšné.

Moje postřehy ze střelnice s ní:
*těsně před výstřelem ji jde zbraň třeba o 2 - 4 cm do různých směrů ( hlavně nahoru, doprava a dolů) - ne vždy
*jednou jsem si všiml toho, že pokrčila ruce a zvedla zbraň - ještě před samotným výstřelem ( pravděpodobně předpokládala výstřel - aniž by vystřelila)
*zbraň drží dobře - když jsme si to zkoušeli bez nábojů tak ji neměla volně v ruce a ani křečovitě sevřenou - před výstřelem těžko říct.
*když použila střelecké rukavice, tak se o trochu zlepší úspěšnost zásahu, ale nikoliv rapidně.
*při míření mírně krouží se zbraní (je to nepatrné ale viditelné)
*tvrdí že mačká spoušť pomalu a správně - dle našich pokynů

Nevíte někdo, co by mohla dělat špatně? potřebuji nějaké rady, jsme už bezradní. Díky

P.S. o správném míření, o správném držení zbraně, o správné pozici prstu na spoušti ví (strhávání), má relativně i správný postoj.

Martin

Uživatelský avatar
McFly
moderátor
Příspěvky: 1696
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » pon 15. dub 2019, 14:00

Co chceš slyšet.. Prostě hodně strhává + se boji podvedome výstřelu s snazi se korigovat zpetny raz před ním.

Uživatelský avatar
snackmc
Příspěvky: 181

Příspěvek#3 » pon 15. dub 2019, 14:04

Také jsem se u začátečníků setkal s tím, že neumí mířit jedním okem .... dívali se oběma ..



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#4 » pon 15. dub 2019, 14:05

Zkusili jste ji nechat vystrilet treba krabicku z nejaky pistole v 22lr?

Uživatelský avatar
Misak.kadlec
Příspěvky: 156

Příspěvek#5 » pon 15. dub 2019, 14:07

Tak ať zkusí nejdřív strilet s 22 aby se naučila mířit a trefit a až ji půjde tohle tak holt zkoušet výkonnější ráže, podle mě se boji rány.

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#6 » pon 15. dub 2019, 14:09

.22 na stratenie strachu mozem doporucit (Beretta 71). Fintu s tym ze jej zamiesas do zasobniku medzi normalne naboje susilku aby sa ukazalo ako strhava ste skusali?



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#7 » pon 15. dub 2019, 14:11

Strhává. Taky jsem strhával, kdysi. A nebavilo mne střílet pistole. A potom (dávno než jsem si dělal ZP) mi to vysvětlil jeden instruktor, jak na to. Doporučil bych citově nezainteresovaného instruktora, na kterého přítelkyně nebude nas..ná, když jí něco vytkne a současně to nebude narušovat vztah k příteli. Potom jí to začne jít. Teď se asi ona bojí výstřelu a přítel se bojí jí to správně vysvětlit...
Jo a všichni mají pravdu, že slabší ráže ji rychleji zbaví strachu. Třeba já jsem se poprvé začal strefovat s 9mm Br. A taky s .22LR. Stačí pár (100 RAN) .22 LR.
Až potom jsem začal s 9 mm Luger.



Bakly
Příspěvky: 51

Příspěvek#8 » pon 15. dub 2019, 14:14

22LR je asi nejlepší cesta. U plnotučných, pokud ty chyby sama nevidí a neuvědomuje si je, možná by jí pro uvědomění pomohl laser na zbrani.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#9 » pon 15. dub 2019, 14:19

Jako první bych posunul terč ještě blíž - klidně na 5 m a na bílou plochu nalepil černou záslepku - tu musí na tak krátkou vzdálenost vidět (pokud nevidí, máte problém identifikován :D) a eliminujete možnost špatného míření. Pak ať míří na tu záslepku a koukejte kam to lítá - hoď sem nafocené a uvidí se dál. Jinak bych taky radil začíst spíš se vzduchovou nebo malorážkovou - tam ten strach rychle pomine.



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#10 » pon 15. dub 2019, 14:24

Jak někdo psal výše, poslat jí s instruktorem. Je to ženská a všechno potřebuje slyšet od cizího, od vlastního tomu nikdy nevěří :-)

Dobře se osvědčilo pár výstřelů na točit a pak jí to pustit zpomaleně aby viděla co dělá za chyby. A taky omrknout kam to vlastně střílí, jestli strhává jedním směrem nebo kamkoliv jenom ne do terče.

Uživatelský avatar
elektrikarCZE
Příspěvky: 19

Příspěvek#11 » pon 15. dub 2019, 14:30

McFly> Tak toto co píšeš je jasné. Já potřebuji spíš poradit, jakým způsobem ji pomoci, aby se trefila. Byli jsme tam na ni tři a bohužel žádná změna k lepšímu :/

snackmc> Ohledně toho míření se na to příští týden zaměříme - dám ji brýle s jedním zakrytým sklem

Po pravdě zbraň 22lr nikdo z nás nemá, ale zkusím si ji půjčit. Podle mě se taky bojí rány.

MM> tento týden jsme školní náboje zapomněli doma - zkusíme je příští týden

mikymoto> na 5 metrů to je v HK nereálné - mají tam jen pevné palposty 10/15/25m

ppindian> Hele tak mě osobně moc nezná :D a je to prd platný :D to natočení videa mě napadlo, jenže u ní by to mohlo dopadnout destrukcí kamery :D - to se nám nechce riskovat. Strhává skoro všemi směry - nejčastěji nahoru do prkna.

Indian> Přítel tam jezdí pořád s námi - je to nováček a zbroják má tak měsíc.

P.S. teď volala, ptal jsem se jí na to, údajně míří jedním okem, ale hlavní problém bude v očekávání rány. Teď přes týden má naordinované cvičení manipulace,... se školními náboji, a střílení na zahradě ze vzduchovky - uvidíme zda se to zlepší - i u vzduchovky jsme zjistili že má problém na větší vzdálenost (6-10m) - na 3 metry se většinou trefí.

Zatím děkuji za rady - snad se nám povede ji pomoci :)
Martin



Dragunov
Příspěvky: 395

Příspěvek#12 » pon 15. dub 2019, 14:44

Míření obouma očima je v pohodě u pistole si člověk vybere. Pro začátečníka je asi jedno oko zavřené lehčí. U pušky by mohla zavírat to špatné.
Já bych doporučil víc sušit, pokud má možnost. Učit jí trik kdy se na závěr položí hilzna a musí cvaknout aniž by ta hilzna spadla. Zkusit jak střílí z dlouhé malorážky. Nu a kdyby byla malorážková pistole nebo revolver tím líp.

Uživatelský avatar
elektrikarCZE
Příspěvky: 19

Příspěvek#13 » pon 15. dub 2019, 14:50

Dragunov> S tou hliznou mě to nenapadlo, ale zkusíme to - doma má od nás půjčené 2 nebo 3 zbraně se školními náboji - jedna z nich je od jejího přítele. V HK na střelnici mají k zapůjčení Margolinu - tak ji zkusíme.



panTerek
Příspěvky: 20

Příspěvek#14 » pon 15. dub 2019, 14:56

Doporucuji nechat ji SAMOTNOU s instruktorem. Co ja se do ex nahucel jak ma jezdit na motorce. Prd. Koupil jsem ji vikendovou motoskolu, doprovodil ji tam a jel pryc. Kdyz jsem ji vyzvedaval jela o bambilion procent lip. Proste uplne od ciziho a kdyz na ne necumi dalsi tri chlapi, tak to baby berou lip. Pokud sezenez strelnici s instruktorkou, stav ideal. Pokecaj o babskejch vecech, uvolni se a pude to samo.



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#15 » pon 15. dub 2019, 15:00

Jeste me napadlo - mate moznost ji vzit na venkovni strelnici? Taky jsem zazil, ze to jednomu pomohlo, jednak mensi rana, druhak nebyl strach z uzavrenyho prostoru.
Blba otazka, asi vas to napadlo - oci v cajku? Treba seroslepost taky muze byt docela problem, o astigmatu ani nemluve

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, DaveCZ a 13 hostů