Přežití a soběstačnost při rozvratu společnostiJardaB
Příspěvky: 1117

Příspěvek#631 » stř 3. dub 2019, 12:59

To je jasny, proste prezije jen ten, komu to mysli politicky, ze :PViralWinter
Příspěvky: 639

Příspěvek#632 » stř 3. dub 2019, 13:29

Já myslel, že v US mají většinu zbraní pravičáci...

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1149

Příspěvek#633 » stř 3. dub 2019, 13:48

Viral: Jo, ale levičáci jsou ochotni je mezi sebou sdílet (jako další věci od auta po manželku), proto budou mít výhodu... :angel:radim78
Příspěvky: 301

Příspěvek#634 » stř 3. dub 2019, 14:47

Panove, musim vas vyvest z geopoliticke neznalosti. :) (berte jako zert)

Ta PIPINA se jmenu Alexandria Ocassion Cortez (AOC) nejmladsi clenka kongresu.
Amici to "dopracovali" tak daleko, ze ona je tam za "demokraticke socialisty".

Ta kravina, ktera by USA dostala do doby kamenne, je jeji blabol nazvany "The Green New Deal".

Ve zkratce se jedna o : Zakaz spalovacich motoru (vcetne letadel), zakaz uhelnych, plynovych, jadernych elektraren. Veskera elektrina z OZE (foto+vitr primarne). Elektricka auta i nakladaky povinne. Elektricky rychlovlak do kazde dediny a navic prestavba vsech budov na sobestacne pasivni domy. :)

Existuje jedina chybka v jejich planech - kdo to zaplati. Slovy klasika socialista je clovek, kteremu dojdou cizi penize :) Na tuhle kravinu ale nema dost penez cela planeta :)

Jinak je to super, az do prvni velke vanice a mrazu -30C, coz tam leckde byva normalka.... :)
Treba navzdory americkym soudruhum dojde k technologickemu skoku a cele se to jednou uskutecni za normalni penize a ne " velkym skokem" jak za Maovi revoluce. :)

EDIT: Pri vsi protizbranove agende levicaku je zajimave, ze zejmena levicaci se V USA doslova pozuby ozbrojuji... :lol:davidk
Příspěvky: 59

Příspěvek#635 » pon 8. dub 2019, 20:10

Nezapomínejte na historický fakt, že levičáci v okamžiku velkého pnutí ve společnosti, vždy začínají vraždit první. Viz například Pim Fortuyn. Já jejich ozbrojování v USA naprosto chápu. Beze zbraní moc dobra pro celou společnost prostě nespácháš.

Uživatelský avatar
Int1m1thy
Příspěvky: 1474

Příspěvek#636 » pon 8. dub 2019, 20:32

Pablo: zapomel si na ,,zasoby” pohonych hmot...Pablo.gs
Příspěvky: 434

Příspěvek#637 » úte 9. dub 2019, 07:17

V autech i motorce jsem zvyklý držet pokud možno plnou, takže dojezd přes 1000 km vždy. Benzin do pily držím nějakej taky, kromě toho existují i pily ruční. Ale na nějaký cestování bych se stejně nechystal. Jako kam utíkat? Pokud by byl místní problém, tak to bude dočasný a okolí nám pomůže. Nebo případně natankuju po cestě. Pokud by to bylo globální, tak vidím větší šance přežít v prostředí který znám, kde mám sousedy se kterýma můžeme udělat domobranu, tedy bránit svoje žrádlo, vodu, dřevo, barák a přebíjet a přebíjet a přebíjet... :-)

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 181

Příspěvek#638 » úte 9. dub 2019, 10:11

No já třeba bydlím v paneláku, kde neznám ani člověka co bydlí naproti mě přes chodbu :D Ano, teď mi to vyhovuje, ale nějaký třeba celostátní kolaps mi přijde lepší místo, kde nebudu potřebovat elektřinu, plyn a budu mít dostupný zdroj vody a tepla a alespoň v začátku i jídla (na chalupě mám zásoby + je v lese zvěře dost). V Praze nebude ani jedno a už za týden lidi začnou lovit a jíst i potkany, holuby a pít vodu z vltavy, která vzhledem k tomu, že přestanou fungovat čističky nebude nic moc a kdoví jestli vůbec bude pitná. A při nějakém rabování holt obětuji to, že mi vyberou byt v Praze.mikymoto
Příspěvky: 1253

Příspěvek#639 » úte 9. dub 2019, 10:24

No nechcu Ti brát iluze, ale té zvěře v lese dostatek nebude, až po ní půjdou všichni hladoví ;) Co si nevykrmíš to nejspíš mít nebudeš.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1746

Příspěvek#640 » úte 9. dub 2019, 12:54

Shirako: Taky s Prahou v takové situaci moc nepočítám. Nechceš s náma na hrad? Jsme tu plánovali, že by se zabral nějaký větší hrad, kde by šlo žít. :-)Indian
Příspěvky: 1413

Příspěvek#641 » úte 9. dub 2019, 13:13

Děláme si z toho srandu, ale už několikadenní blackout může nadělat pěknou paseku. Američtí soudruzi s tím mají nějaké zkušenosti z nedávné minulosti. Rabování atd. Něco takového by se mohlo týkat především velkých měst. Z těch by potom všichni chtěli uniknout k příbuzným na venkov. A pokud by šlo o celostátní blackout, to by teprve bylo tóčo. K tomu ucpané silnice, dálnice, benzinové pumpy... letní vedra nebo zimní počasí - obojí by nebyla sranda. A potom asi nebude na škodu být připravený se bránit, kdyby někdo chtěl jít po mé rodině při tom všem zmatku.

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 181

Příspěvek#642 » úte 9. dub 2019, 13:39

mikimoto: Všechno je lepší než bezvládí v Praze :D aspoň si myslím. Zejména v zimě. Umíte si představit co by se stalo, kdyby třeba přestal jít plyn, nebo elektrika a venku -10? Raději nepředstavovat. A lepší zmizet dřív, než pak zůstat někde na cestě, nebo nemoci odjet vůbec. Vrátit se člověk může vždycky, když se situace zlepší. A ano. Lovit půjde asi hodně lidí, ale než zvěř úplně zmizí, tak to nějakou dobu bude trvat aspoň pár dní.

Sedmej: Hrad už jsem kritizoval :D není to podle mě nejlepší místo, viz. zejména problémy v zimě, navíc většina má už nefunkční studny. Ale kdo ví....

Indian: Já to beru poměrně vážně, určitě ne jako srandu. Myslím si, že nějaká forma výpadku některé z klíčových surovin, je reálná hrozba a co se pak stane záleží na tom co vypadne a na jak dlouho. A být připraven se bránit určitě není od věci. Ale spíš bych to viděl, na to mít plán co dělat a mít pravidla, kdy to udělat. A někteří zejména dříve, mluvili o tom jak se připravit na půl roku, rok atp. To si nemyslím, že vůbec možné, ale třeba i týden by byl velký problém. Míra kriminality určitě okamžitě vzroste, ale nemyslím si, že my jsme národ který by se ihned začal navzájem přepadat.Indian
Příspěvky: 1413

Příspěvek#643 » úte 9. dub 2019, 15:36

Shirako: tak nějak jsem to myslel. Připravit se na výpadek kdečeho na neomezenou donu nejde. To je konec civilizace. Ale několikadenní výpadek elektřiny třeba znamená sehnat okamžitě vodu, plynovou bombu do grilu, možná elektrocentrálu na pohon ledničky, benzín, trvanlivé potraviny a rychle doplnit zásoby střeliva (toho asi nikdy není dost :-))

Uživatelský avatar
Kalič
Příspěvky: 292

Příspěvek#644 » úte 9. dub 2019, 15:53

Stejně jako toaletního papírudavidk
Příspěvky: 59

Příspěvek#645 » úte 9. dub 2019, 17:17

Hlavně tady v jakože ještě našem státě, není pro lidi vůbec žádné jídlo. Takže když se "něco velkého " stane , tak do týdne není co žrát. Bez jídla vydrží člověk plně funkční tak 3 dny. Řepky se nenapaseme.
Většina lidí bude spořádaně čekat , tak jak je zvyklá , až stát udělá pořádek, dodá vodu dodá jídlo a pustí elektřinu. A až zjistí že nepustí a nedodá , bude pozdě.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: kolemjdoucí, Kozel, Steiner a 1 host