Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#856 » čtv 16. led 2020, 14:48

Nechal bych to byt a nebo do hospody.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#857 » čtv 16. led 2020, 14:53

To nevím proč. Tohle je věnované přežití a taková věc k tomu patří. Když budu mrznout, nebudu moct na dřevo a budu mít jenom todlencto, docela by mě zajímalo, jestli se při pálení neprozradím nepřátelským hlídkám/raubířům/zombíkům/mimozemšťanům/krvelačným ježkům. Navíc otázka zpracování biologického odpadu je důležitá i z hlediska hygieny a případných nemocí.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#858 » čtv 16. led 2020, 15:22

Z hlediska hygieny je lepší se v tom nevrtat a nechat to na organismech, který na to mají tréning pár milionů let. Takže v případě dlouhodobějšího osídlení žumpa/septik, nebo to zahrabávat. Určitě bych spíš našel v lese po dešti suchou větev, než bych se dočkal než hovno dostatečně uschne na to aby samo hořelo.

Tyhle extrémy jsou použitelný tam, kde neroste opravdu nic ke spálení, což v našich končinách nehrozí.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#859 » čtv 16. led 2020, 15:31

Otázkou zůstává, jestli se nezaseknu zalezlej někde ve sklepě a nebudu mít možnost sekání do podlahy. Není překvapen, kdo je připraven.



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#860 » čtv 16. led 2020, 15:57

Ale pánové, lidské hovno a ani žádná jiná hovna masožravců a všežravců se k pálení (ohřevu) moc nehodí. K těmto účelům se např. v poušti odedávna používal trus velbloudí. Velbloud, v rámci hospodaření s vodou, vylučuje trus ze zbytků rostlinných tkání a hodně suchý, takže tento je členy karavany sbírán a pak se používá na pálení.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#861 » čtv 16. led 2020, 17:24

A výkaly veganů?



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#862 » čtv 16. led 2020, 17:56

Výkaly veganů by možná použít šly, jestli nějakého znáš, zkus se s ním domluvit a proveďte experiment.
Ale na velblouda to asi mít nebude. Ještě by pomohlo, kdyby vegan nějakou dobu nic nepil.
https://www.svetovafakta.cz/velbloudi-trus-je-tak-suchy-ze-se-da-okamzite-pouzit-jako-palivo/



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#863 » čtv 16. led 2020, 20:10

Tak hlavně by ten vegan musel začít žvejkat seno, nebo slámu aby to mělo nějakej smysl - z brambor toho po průchodu traktem moc použitelnýho ke spálení asi nezůstane. Každopádně myšlenka zajímavá :D



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#864 » čtv 16. led 2020, 21:23

Jeden muj kamarad je lekar na gastru a kdysi mi tvrdil, ze vykal vegana neskutecne, ale opravdu neskutecne pachne. Z toho plyne, ze z hlediska absorpce plynu a jejich pozdejsiho efektivniho vyuziti jako paliva to nebude zadna slava. Polocas rozpadu zrejme bude v radech hodin, ne-li minut. Tento smer je slepy, rekl bych.



pitrsm
Příspěvky: 63

Příspěvek#865 » čtv 16. led 2020, 21:48

Teda fakt se tady bavíte tak nějak o h....ě. :)

Jinak abych nebyl OT, tak jsem teď přečetl knihu od Vlastimila Vondrušky Kronika zániku Evropy. Téma znělo zajímavě (vývoj v ČR a Evropě 1984 - 2054). Od autora jsem dosud nic nečet ale je myslím celkem uznávaný jako autor hostorických románů. Kniha mě ale dost zklamala, některé myšlenky zajímavé, ale jinak to na mě spíš působí jako slátanina a politická agitka člena SPD. Jsou určitě mnohem lepší postapo díla (Malevil, Den Trifidů ...)



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#866 » čtv 16. led 2020, 22:05

Osobne si myslim, ze prakticky vsechny vestecke knihy jsou tak nejak o... nicem. Je ucite zajimave se dozvedet nejake techniky, mit nejakou zalohu pro pripad delsiho vypadku elektriky, ale chystat se na nejaky globalni prusvih a nebo sledovat vyvoj na padsat let dopredu je magorina.

Nez byla v Brne udelana vypadovka na D1 z Pisarek, tedy nes se provrtal kopec dvema tubusy, jezdilo se pres Novy Liskovec, starou zastavbu. A nahore na kopci, kde se da odbocit doleva pres most k nemocnici a nebo jet rovne na tu vypadovku, stoji vpravo nevelky domek. Ten domek zustal jako jediny, kdyz se pocatkem 80. let zacalo stavet cele liskovecke sidliste. Komuniste tehdy zlikvidovali kus zahradkarske kolonie (zbytek zlikvidovali novi komuniste v 90. letech a postavili sidliste Kamenny vrch). A ten domek nezmizel.

Jak to? Inu... v tom malem domecku bydlel pan, ktery mel docela dlouhe prsty. Ale hlavne, on si pod tim domkem vykutal protiatomovy kryt a nehodlal se ho vzdat. Alespon tak mi to vypraveli stavari, kteri tam v tech 80. letech likvidovali jednotlive stavby pro uvolneni staveniste. Proste pan videl za kazdym rohem atomove hlavice a hodlal prichazejici apokalypsu prozit ve sklepe.

Dneska ten domek stoji na totalne debilnim miste, neskutecny hluk z dopravy, svetelny smog ze vsech stran,... kdyby tehdy tem komarum v 80. letech na to kejvnul, tak dostal prachy a dneska treba bydli ve stejnem raji, jako bylo toto misto tehdy, nez se tam zacalo stavet. Konec Brna, lisky tam davaly dobrou noc.

Takze presne po teto zkusenosti neni dobre to moc prozivat a skoncit tak, ze je clovek konzumentem trvanvlivych potravin (aby se to tocilo), hltac katastrofickych scenaru, garaz plna kanystru s benzinem a jodove tablety pod kazdym polstarem.

Vseho s 'Mirou'. Podle mne staci byt pripraven na solidni vypadek elektriny. To bezpochyby nastat muze (v nasi dedine 2x rocne na cely den). Pak pripadne na nedostatek vody (co chvila ty stary trubky nekde rupnou) a eventualne nejakou tu kalamitku, kdy proste nedojede ani sanitka. Ale jinak to mit jako zivotni styl asi nema smysl.



Golem
Příspěvky: 489

Příspěvek#867 » pát 17. led 2020, 01:26

Z tohohle vlákna opravdu nezbylo nic seriozního. Hoši, neopisujete odsud: https://www.csfd.cz/film/6674-zivot-a-neobycejna-dobrodruzstvi-vojaka-ivana-conkina/prehled/? Téma je obdobné, akorát že tam to bylo humorné. :lol:



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#868 » pát 17. led 2020, 08:34

Jj cim vic se tim clovek zabiva tim hur. Uz jen uvaha co delat v takove dobe. Za me v lete jeste nejak mozna 14-30dnu a treba dyl. Ale v zime? Ja bych to nedal. A to prespim venku i v zime pod vlastnim pristreskem. Ohen rozdelam bez zapalek atd. Za me je to utopie. Mesto se vyrabuje, samoty potom taky. Mozna nejaka sdruzeni, ale tem povladne monarcha buh vi jak do prvni nesklizne co se neurodi, pak asi jatka. Za me neni jak dat delsi dobu. Bunkr? Utopie, prijdou na vas a vyrabuji. Nebo tam pojdete bez slunka a vitaminu. Jen prodlouzeni agonie.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#869 » pát 17. led 2020, 09:46

MojeTikka píše:Osobne si myslim, ze prakticky vsechny vestecke knihy jsou tak nejak o... nicem.
Tak ono těch knih vycházejí mraky. Mám takový dojem, že vždy když se něco stane, tak se ex post najde kniha, která to popsala už dávno předtím. Je to náhoda, předtucha nebo návod?
Verneovky jsou tím profláklé, ale fakt bych si rád přečetl knihu (o které jsem četl a nevím jak ji sehnat) z přelomu století o potopení lodi Titan po srážce s ledovcem. A četl jsem Čestný dluh od Clancyho, kde pilot zapíchl jumbo do Bílého domu dávno před dvojčaty.

Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 43
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#870 » pát 17. led 2020, 09:51

Na "Rozpadu" jsem našel zajímavý odkaz, co se týká rozvratu společnosti, tak sem dávám přímo odkaz na tu stránku, pokud by to někoho zaujalo:http://www.urbanstalker.eu/prezitie/22-urban-survival-tipy-a-rady-z-vojny-v-bosne

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 11 hostů