Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#991 » ned 26. led 2020, 15:38

Jak ? šouneš to do špajzu a je to, nic složitého - neobsahuje to vodu, je to sušina a při přípravě do toho tu vodu teprve přidáš ................... Na trhnu to je cca 10 let a já sám to mám už přes 5 let.



CAMPari
Příspěvky: 42

Příspěvek#992 » ned 26. led 2020, 16:25

Kečup píše:Konzervy sou k ničemu a navíc těžké - už několik let sou na trhu tyhle produkty a sám mám v zásobě pro rodinu na 3 měsíce zásobu. Potraviny sem zkoušel a je to dobrý a co je nejdůležitější, je to lehounký a dá se to celé přenést kamkoli jedinou osobou + plno dalšího zboží. Navíc zako železná zásoba je tohle hodně dobrý něž každej rok koukat do sklepa co je prošlý a co ne.

http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/eshop/2-1-Trvanlive-potraviny

http://www.s-gear.cz/www-s-gear-cz/esho ... -potraviny



pravdu má kolega :D v americe je tímto jídlem vybavena většina bunkrů :)
https://youtu.be/aqJRdTIJKZM?t=417

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#993 » ned 26. led 2020, 16:26

No kazdopadne to vypada zajimave, jen aby byl dostatek vody :-)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#994 » ned 26. led 2020, 16:50

A koukali jste na složení? Dost podstatná část jsou těstoviny, které v suchu vydrží samy o sobě dost dlouho, jen stojí násobně méně.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#995 » ned 26. led 2020, 17:37

Asi hlavně pryč od myší bych řekl. Ty budou největším rizikem.

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#996 » ned 26. led 2020, 17:57

Jezekif - je to s omáčkami i masem, záleží co nakoupíš a stačí vybrat třeba Těstoviny, ovoce či zeleninu nebo brambory či hovězí maso s cibulí což je za mě nejlepší - přidáš trochu vody, chviku počkáš ( můžeš i přihřát ) a máš výborný jídlo než někde sušit fazole a podobně - toto je i kaloricky udělané na přežití a nadávkované.

Indian --- neboj vakuované je to bez zápachu a nevěřím že by se do toho daly myši ale můžu skusit :)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#997 » ned 26. led 2020, 18:09

nokia68734.jpg
Jinak třeba baterie a podobné věci bych asi neřešil a spíš bych pořídil jiný zdroj světla a to třeba petrolejku

https://www.bushcraftshop.cz/3002-petro ... -500-chrom

Já ji mám a vydrží při nastavení klasického plamene na svit v punčošce přes 12 hodin což je víc než dostačující a navíc odolné větru, dešti i mrazu - já sem na venkově v baráku a použil jsem to u několikrát a vím i že svítí víc jak 40 žárovka v bytě je 100 X silnější. Koupil jsem ji proto že kolikrát nám tu vypadla eletrika a baterky byli na nic, a kupovat baterky a čekat až vypadne proud se nám nechtělo, navíc za nějajakou dobu se vybijí a pak už to nesvítí jak má a nebo vůbec - toto se nekazí a vydrží hodně dlouho.

pro někoho možná drahé jak zde čtu některé příspěvky ale pokud koupím krumpl s Číny a podobně nevydrží to a já si raději připlatím a je to investice na věky ne na chvilku.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Kečup dne ned 26. led 2020, 18:33, celkem upraveno 1 x.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#998 » ned 26. led 2020, 18:20

Kdyby mi to žena neomlátila o hlavu tak bych to koupil. Za mne kvalita především.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#999 » ned 26. led 2020, 19:41

Indian píše:Asi hlavně pryč od myší bych řekl. Ty budou největším rizikem.
Četl jsem kdysi kdesi doporučení z obleženého Leningradu: obyčejný chleba (dokud je) nakrájet, nechat uschnout, dát do prodyšného pytle a zavěsit drátem někam pod strop. Trvanlivost takto vzniklých sucharů bude delší než konzumentů.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1000 » ned 26. led 2020, 19:47

U tech potravin bude horsi obsah konzervantu a soli, coz muze nasledne zpusobit vysoky krevni tlak.
Petrolejka je dobra i levna, driv jsme s ni svitili a celkem slusne (zahradni dum, t.c. bez elektriny)

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1001 » ned 26. led 2020, 20:02

Levná petrolejka je taky dobrá ale třeba ta co mám a dal jsem sem odkaz ti rozsvítí prostor asi 200x víc než klasická a můžeš být od ní třeba 5 metrů a přečteš si knížku, u klasický petrojelky vidíš ale se čtením máš problém i u ní a další + je její odolnost oproti klasické ale to už je každého věc co má, navíc ji můžeš mít i ve velkém dešti i větru, ale doporučuji si ji někde vyzkoušet a na 90% pak neodoláte tak jako já tenkrát.

Ty potraviny doporučuji koupit jeden skušební balíček a zkusit ochutnat a za další pokud budeš někdy v krizi a velké nouzi ( navíc doba uschování 25 let vyvažuje vše, než každý dva roky kontrolovat konzervy které na dva měsíce zásob váží 35 kilo oproti těmto sáčkům které na 3 měsíce váží 5 kg ) - konzervanty a soli nebudeš řešit, to mi věř. Člověk v hladu se dokáže změnit v nemyslícího tvora a po týdnu bez potravy je schopen všeho .......

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1002 » ned 26. led 2020, 20:20

Neresis to, dokud jsi zdravy :-)

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#1003 » ned 26. led 2020, 20:29

Potraviny bychom meli vyresene. Co zdroj pitne vody? Studny a vrty jsou jasne, ale co filtry, kdyby byl nutny presun nekam. Videl jsem v kerberosu neco, s cim lze pit z kazde louze. Jste necim vybaveni, nebo byste improvizovali s uhliky z ohniste?

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1004 » ned 26. led 2020, 20:30

Budu pít krev nepřátel, nebo si vodu převařím...

Uživatelský avatar
Kečup
Příspěvky: 222

Příspěvek#1005 » ned 26. led 2020, 20:35

U tý vody je klasika mít Micropur Forte MF 1T jinak filtrace vody se dá udělat i z přírodních materialů ak třeba píše SERZ ale ty tabletky sou myslím jistější :)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: paza a 14 hostů