Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1876 » čtv 2. dub 2020, 09:04

operátor může z nějakých znaků určit jaký typ telefonu mám - ano to je právě zakódováno v IMEI
Můžu například předpokládat, že to imei co se nove objevilo kamarádi s tím co se od minulého týdne na siti neukazalo - no to můžeš, ztracených/vypnutých/rozbitých telefonů budou jen v ČR během týdne stovky

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1877 » čtv 2. dub 2020, 09:07

Milkyway píše:Zapomínáte na to, že by jste si museli o mobil koupit tak, aby při prodeji nebyla nikde kamera, eshop to už vůbec ne

To je ten důvod pro změnu IMEI...

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#1878 » čtv 2. dub 2020, 09:21

obávm se, že změna IMEI samo o sobě nepomůže. Dá se dohledat, kdy k ní došlo. Která čísla v tu dobu byla v dosahu a která "nová" čísla, tedy císla SIMkaret se najednou přihlásila. Je těch chytáků hodně.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#1879 » čtv 2. dub 2020, 09:23

Ještě k tomu, jak je pravděpodobné, že budou takové pokročilé metody použity na sledování nějakého Pepíka z Prahy.
Já bych řekl, že v současné době se použijí jen na toho, kdo se dostane do hledáčku celorepublikových útvarů policie nebo zpravodajských služeb.
Ale stačí dostatečný výpočetní výkon (otázka času/peněz) a záminka pro zavedení (koronavirus, boj s terorismem, boj proti ničitelům životního prostředí,...) a za chvíli to bude fungovat hezky automaticky jako v Číně. Počítač to automaticky přechroustá a pak už to jen začne "pípat" když někdo vejde do lesa, když bude na jednom místě víc než tři telefony, když...

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#1880 » čtv 2. dub 2020, 09:24

Gogan: Každý má jedinečný styl psaní. Tenhle dělá malou mezeru před zmáčknutí e, tenhle se často přemáčkne, když chce zmáčkout ú, levou rukou píše rychleji a tak. A hned pode mnou máš další příspěvek o tom, kolik věcí tam je, co pomáhají identifikovat uživatele. Takže stoprocentní není, ani kdybys měl úplně cizí komp s úplně cizím připojení, s tebou nesouvisejícím. Akorát že tímhle se běžní lidé neloví...
(sorry, mě by šlo identifikovat podle neschopnosti upravovat citace, aby se zobrazila pouze část citace)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1881 » čtv 2. dub 2020, 09:32

obávm se, že změna IMEI samo o sobě nepomůže. Dá se dohledat, kdy k ní došlo. Která čísla v tu dobu byla v dosahu a která "nová" čísla, tedy císla SIMkaret se najednou přihlásila. Je těch chytáků hodně. - jak se to dá dohledat, když telefon se vypne (ne doma, už mě to fakt příjde blbý furt omílat) a za pár dnů se zapne někde jinde s jiným IMEI?
Ale stačí dostatečný výpočetní výkon (otázka času/peněz) - ale co by měli hledat? Pokud se vrátím k našemu zadání museli by udělat manévry pokaždé když někdo v lese zapne telefon, a les obklíčit. Přes léto by po dvou týdnech zemřeli vyčerpáním :)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1882 » čtv 2. dub 2020, 09:34

LoganRaise: Každý má jedinečný styl psaní. Tenhle dělá malou mezeru před zmáčknutí e... Ano to s tebou souhlasím, ale to bys musel být připojen k aplikaci nebo na webovou stránku která to bude detekovat.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1883 » čtv 2. dub 2020, 09:40

Abych to uzavřel, jediný kdo mě nasadil vážnějšího brouka do hlavy je xor, který nadnesl možnost že se změněné IMEI jako změněné jen tváří. To se bez prohlédnutí provozu nedá ani povrdit ani vyvrátit. Ale začalo mě to zajímat a tohle si ověřím.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2968

Příspěvek#1884 » čtv 2. dub 2020, 10:44

Chodit v civilizaci i mimo ni s mapami bez zaměření lze použít tablet bez telefonního modulu (skoro všechny tablety, mají jen WiFi, Bluetooth a GPS) . A mapami stazenymi do zařízení (např. Mapy.cz to umí). Jen spojení s vnějším světem není. Lze řešit připojením tabletu na mobil na hotspot / v restauraci nebo jinde na WiFi (těch cizích nezabezpecenych WiFi reálně je minimum)



aToM
Příspěvky: 498

Příspěvek#1885 » čtv 2. dub 2020, 11:05

A co tak datová simka a soukromá, nebo komerční VPNka? Jasně, pokud budu plánovat druhé jedenácté září, tak si mě najdou přes platby za VPN, nebo virtuální server, ale pro místní hochy, co spolu mluví bude vidět jen spojení na servery v americe nebo kde a o jeho obsahu budou vědět prd. Takže si v rámci VPNky pokecám s lidma ze svého kruhu a ze strany státu o tom nikdo nebude vědět.
update: tehle pán to umí říct líp..
https://tech.ihned.cz/c7-66666540-psms7-740eeccb76b34cc
https://elearning.altairis.cz/cs/Courses/OUTLINE

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#1886 » čtv 2. dub 2020, 11:54

Pro kluky co spolu mluví stačí bohatě https://faq.whatsapp.com/en/general/28030015
Pokud budeš plánovat převrat, tak budeš komunikovat např. pomocí Vernamovy šifry a zprávy kódovat třeba do fotek na nějakým webu.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1887 » čtv 2. dub 2020, 14:38

Pokud budu opravdu moc toužit po neidentifikovatelném mobilu, koupím (a nebudu to já osobně) nějaký mobil s vyndavací baterií v bazaru. Simku koupit bez evidence taky zatím není problém. Samozřejmě všechno za hotové a dost dlouho dopředu. Pokud to bude v řádech měsíců, není třeba se obávat a můžu to koupit osobně. Běžné záznamy se tak dlouho nearchivují, takže pokud nejsem z nějakého důvodu "zájmová osoba" nemá nikdo nic ke zkoumání. A samozřejmě skrytý mobil nikdy nekamarádí s žádným jiným zařízením ani mobilem (jinými slovy, pokud si třeba půjdu do lesa zavolat přes TOX "kamarádce, co s ní mluvím", můj mobil "půjde" tam kam bych tou dobou šel normálně já, nebo bude sedět doma na prdeli!) Kdo si myslí, že si zapne skrytý mobil vedle svého normálně fungujícího mobilu, ať raději vůbec nic nezkouší.



pavelg
Příspěvky: 3053

Příspěvek#1888 » čtv 2. dub 2020, 14:48

Kdybych byl paranoidní, mohl bych si myslet, že operátoři budou na popud policie zaznamenávat SIMky, co se právě poprve přihlásily. Tak bych třeba tomu starému telefonu dopřál nějaký hezký výlet před prvním použitím.

Ale asi bych stejně nevolal z telefonu na jiný telefon, ale přes datovou síť spíš nějakou aplikací typu whatsapp nebo ještě lépe něčím čínským nebo ruským, od čeho mají sice klíček na druhé straně, ale ty já nezajímám.

A kdo chce konspirovat opravdu na úrovni, může si vzít ponaučení zde:
https://youtu.be/h64tgcg7LIg?t=150

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#1889 » čtv 2. dub 2020, 15:02

Však TOX je P2P šifrovaný internetový kecálek. Pokud nemá zadní vrátka, což bych u otevřeného softwaru úplně nepředpokládal, měl by být bezpečný.



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#1890 » čtv 2. dub 2020, 18:45

Netvrdí o sobě něco podobného (koncové šifrování) i "obyčejný" WhatsApp?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů