Přežití a soběstačnost při rozvratu společnosti



vgj
Příspěvky: 605

Příspěvek#616 » úte 2. dub 2019, 12:08

Nejhorší na výpadcích je to, že si pořídíš UPS, měníš v ní co 5 let baterky a furt nic... A po deseti letech máš najednou dva měsíce, kdy popadá vedení a jsi 3 a více dnů několikrát posobě bez proudu.
Tj. dloouho si připadáš jako úplný blbec. A pak to možná přijde.

Každopádně, pro mne je hraniční doba 24 hodin. (panelák v Praze), pak se budu evakuovat.
Zrovna příští týden máme takovou malou betu. 23 hodin hlášené odstávky vody pro celé sídliště (tj. více než 30 tisíc lidí bez vody).

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#617 » úte 2. dub 2019, 12:20

Nedávno jsem instaloval záložní zdroj na čerpadlo topení. Bohužel nemám samotíž z kachláků, z kotle to je lepší ten se bez elektriky obejde a tak to zůstane!



ViralWinter
Příspěvky: 659

Příspěvek#618 » úte 2. dub 2019, 12:23

23 hodin bez vody musí být v Praze celkem prča. A teď kdyby se to stalo v nějakém hipsterském ghettu typu Karlína :D



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#619 » úte 2. dub 2019, 12:24

Jo a fakticky se spotřeba vody zvýší, protože si všichni napustí plné vany, hrnce, prázdné PETky, aby nechybělo. Nebude a proto se to potom vše pošle do kanálu... Pokud je jasně ohraničená doba, je to zvládnutelné. Já jsem tehdy volal na distributora a řekli mi něco jako nemáme páru o ničem, kdy to bude opraveno. Bylo to po nějakém silném větru - vyvrácený sloup VN a následný kaskádový kolaps elektřiny...
Horší bude, až přijde katastrofa a nikdo na jejím začátku nebude vědět, že jde o katastrofu, až když už bude pozdě na všechno...

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#620 » úte 2. dub 2019, 20:26

pavelg: :-D To "Zbraně" "Kvalitně" pobavilo, zbytek každý zapomene. :-)

ViralWinter: Já mám 100l bojler, v nouzi s tím nějakou dobu vydržíme. Ale podle mě je stejně v blbost v Praze při nějakém opravdu velkém průseru zůstávat.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#621 » úte 2. dub 2019, 21:24

Pánové studijní materiál - snad si to taky nevyzkousime diky lidske blbosti....

https://www.breitbart.com/national-secu ... er-supply/



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#622 » úte 2. dub 2019, 21:24

Sedmej píše:pavelg: :-D To "Zbraně" "Kvalitně" pobavilo, zbytek každý zapomene. :-)

.

Ja bych nepodcenoval ani tu vizualni komunikaci. Zkus si to a uvidis. K brane kazdeho nepustim.



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#623 » úte 2. dub 2019, 21:28

Docela brutus, kdyz jim silny soused provadi diverze od infrastruktury pres bankovni system az po vyber presidenta.
To maji Venezuelane All inclusive.



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#624 » úte 2. dub 2019, 22:00

Tu diverzi si udelali Venezuelane sami sobe - u jeste demokratickych voleb. Zvolili si komouskeho revolucionare a uz to JELO...
Takze bacha, koho tam hazime, nebo si ty nase prepperske scenare muzeme vyzkouset vyrazne drive, nez v ropou nejbohatsi zemi na svete... ;)



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#625 » úte 2. dub 2019, 22:09

Jako ze si Maduro sam nici elektrarny a blokuje banky?



radim78
Příspěvky: 302

Příspěvek#626 » úte 2. dub 2019, 22:21

zkus si neco na danne tema nastudovat, pak budu rad diskutovat - do te doby ztrata casu na obou stranach



pavelg
Příspěvky: 3059

Příspěvek#627 » úte 2. dub 2019, 22:32

Kdyz ja jsem prave studoval.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#628 » stř 3. dub 2019, 06:26

Sedmej píše:Já mám 100l bojler, v nouzi s tím nějakou dobu vydržíme. Ale podle mě je stejně v blbost v Praze při nějakém opravdu velkém průseru zůstávat.

Zlatý maloměsto. V boileru mám taky 100l, v bazénu 30.000l a v okruhu 2 km vím o třech studánkách v lese, i kam chodí divočáci a srnčí. Krb topí i bez elektriky, dřevo mám vlastní a k tomu pár oveček a slepic. Teď už zbývá jak to jen všechno ubránit :shock: Ale zase mám tři dospělý kluky a zbraň pro každýho v rodině (i pro baby). Takže až to přijde rozdám jim bouchačky a sám zasednu k lisu. Potom se už děj vůle Páně :lol:

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1862

Příspěvek#629 » stř 3. dub 2019, 06:49

Pablo.gs: Nejde než souhlasit. V tomhle zlaté maloměsto nebo vesnice. :-)



ppindian
Příspěvky: 276

Příspěvek#630 » stř 3. dub 2019, 12:05

Ke potřeba sebou hodit. V Kongresu se prý bude projednávat dokument od nějaké novopečené pipky, podle které bude celosvětový kolaps společnosti nejpozději do dvanácti let. Prý přežijí jenom levičáci :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 9 hostů