Stránka 1 z 2

Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 07:29
od CzechJoker
Viz článek: https://www.idnes.cz/praha/zpravy/libusin-strelnice-hluk-zastupitelstvo.A191009_506785_praha-zpravy_zaz

Obyvatelé Libušína na Kladensku mají šanci zbavit se alespoň jedné ze tří střelnic ve svém sousedství. Hluk z výstřelů i kulky, které jim létají nad hlavami, jsou tu totiž na denním pořádku. Střelnici na konci října vyprší nájemní smlouva a zastupitelé budou hlasovat o jejím prodloužení.
Ačkoli podle něj je na střelnici povoleno denně vystřelit maximálně 400 ran z tišších zbraní, například revolverů Glock, skutečnost je prý taková, že každodenně se nad údolím, v němž město Libušín leží, nese hluk několika tisíc výstřelů včetně těch ze samopalů.

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 07:52
od SC1
Jestli se tam střílí převážně z revolverů Glock, tak to snad nikoho ani rušit nemůže :-).

To už je snad podruhé v jednom týdnu, ty novináři snad mají nějakou sdílenou databázi nesmyslů, nebo co.

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 07:56
od iloveguns
To je hrozné. Kulky tam lítají nad hlavami vesničanů... :-) Ti střelci by měli více dbát bezpečnostních pravidel, aby si navzájem nestříleli do rozkroků a neustřelovali si svá varlata. :-) A revolvery Glock jsou zřejmě dosud neověřené prototypy zbraní, které ještě nikdo nikde jinde neviděl... :-)

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 08:20
od JakubDotPy
Glock tam tajně testuje nové prototypy tichých revolverů a konkurence to tam chce nechat prostřednictvím místních domorodců zavřít. K přesvědčení místní dámské populace pak najala partu striptérů.

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 12:38
od LoganRaise
Revolvery Glock a Chemtrails jsou vážná věc, tomu se nesmějte, pánové! Já osobně se domnívám, že nad hlavou nebohých obyvatel létají kulky minimálně z Gatlingova rotačního kulometu!

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 12:44
od Rick Grimes
Babička vypráví: Jo za války to bývaly doby, když nam lítaly kulky spojeneckých vojáků... kolem hlavy babicko?... ne ne děvče, kolem řiti.

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 12:48
od kk
Co k tomu rict, ze clanek je brak. Nejspis si to napsal ten aktivista co tam tak strasne bojuje za ten hluk a jen to "otiskly".

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 13:15
od jezekif
Tam mají s okolím nejspíš problém dlouhodobě. V článku psali o budoucí výstavbě bydlení v blízkosti střelnice. Když před lety město kupovalo od státu pozemky pod střelnicí měl mít (provozovatel střelnice) podle pravidel předkupní právo (nemovitost se má nabídnout nejprve nájemci a pak je teprve možno ji prodat). Dnes nabízejí městu roční nájem 600 tisíc korun! Za to už je pořádný kus pozemku!

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 20:43
od Sedmej
Článek je hroznej a tak nějak si představuji objednaný článek proti někomu. Na druhou stranu, přece to jestli střelnice splňuje nebo nesplňuje nějaké podmínky, je poměrně lehce měřitelné. Pokud to obyvatelům vadí, ať jim příště neprodlouží smlouvu a hotovo. Jestli to je jejich pozemek, ať si o tom rozhodnou. Osobně bych taky nechtěl venkovní střelnici "za barákem".

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 20:52
od Pavluso
Mno jestli je to ta střelnice kde se rozřazuje do skupin podle nějakýho blbečka za stolem?! Tak ať to klidně zrušej. To byla stejně parodie na střelnici.

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 22:42
od DZimmy
Stížnosti na kulky z revolverů Glock chápu...
Jinak mě to fakt mrzí. Jak jsem už psal v jiném vláknu - bydlím asi 2km od střelnice a moc rád jí poslouchám. :) I když vlasntě nevím, jestli je to SSK Combat nebo SSK Horník. Kde je vlastně ta třetí? O té nevím? :shock:

Jen se chci zeptat více zkušených střelců co si myslí o těch "kulkách, které jim létají nad hlavami" - myslíte, že se to fakt v okolí střelnic tak často děje? To by museli střílet do vzuchu ne?

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 22:46
od Golem
Ta třetí by měla být policejní, 50.1602286N, 14.0745758E

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 23:48
od rumburak18
DZimmy píše:myslíte, že se to fakt v okolí střelnic tak často děje? To by museli střílet do vzuchu ne?


Děje. Když se stříli do želez, když jsou ve valu kameny, nebo když zákazníci střílí moc blízko do země nebo na krabičky/plechovky/PETky, co si dají až nahoru na stojany na terče, apod. Čisté přestřely pak závisí na výšce valu, ale ty,myslím, nebudou tak časté.

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: sob 12. říj 2019, 23:58
od DZimmy
@Golem: Super, díky za tip. Tam s děckama chodím do lesa. Nikdy jsem tam na nic takového nenarazil. Asi vyrazíme na průzkumnou misi. :D

@rumburak18: Díky za objasnění. Zajímavé je, že střeliště na samotný Libušín zkrátka nesměřují. Pravda je, že nemám ponětí, do čeho se tam střílí. Já tam sřílel vždy jen do papíru. Navíc pan Ledvinka je docela striktní, co se týče předpisů.
Často si člověk asi ani neuvědomí, jakou sílu ta střela opravdu má.

Re: Střelnice Libušín - další na odstřel

Napsal: ned 13. říj 2019, 12:48
od Vindex
Na některých střelnicích jsem viděl zářezy od střel ve střeše stavu nebo na vnitřních střelnicích v tramech kousek od stavu. Je to neuvěřitelné, ale bylo tam toho požehnaně.

Samozřejmě od toho tam ta stříška s gumovým platem je, aby takové blbosti chytila. Případně na jedné střelnici měli nad valem ještě stěnu z podobné gumy.