Kočky vs psi



Pavluso
Příspěvky: 213

Příspěvek#16 » pát 3. led 2020, 14:48

Kočky a bytové odjakživa :) Teď mám dva mazlíky :)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#17 » pát 3. led 2020, 15:07

Raději psy, ty velké, protože na to co se motá pod nohama musím dávat pozor, abych to nezašlápl.
U baráku momentálně, ale žádný není (musím dodělat oplocení), ale kočky máme dvě (někdo holt ty myši chytat musí). Na talíři mi je to jedno, hlavně jestli je to dobře ukuchtěné.
A že je pes poslušnější, tvárnější, nemá svoji hlavu/vůli je předsudek, neodpovídající realitě (ještě tak možná německý ovčák, ale taky ne každý).

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2519

Příspěvek#18 » pát 3. led 2020, 15:29

Kočku mám Kanadskýho sphynxe mazlíka, pak máme venkovniho mourka, co lovi mysi a ptáky a u baraku Bernacku. Nejsem vyhranenej druhem, spis konkretnim vizuálem a pak povahou a vychováním. Zakrsly preslechteny zdegenerovance nemam rad ani zvirata, ani lidi.

PS: obávám se, že neexistruje prazadna reálná (muzes si ji zfixlovat) korelace mezi tím, kdo má rád zbrane a psi, nebo kočky. .)



bitkar
Příspěvky: 302

Příspěvek#19 » pát 3. led 2020, 15:40

Blacky: neber to ve zlem, ale mas vyslechtenou nahatou kocku a pises, ze nemas rad preslechteny zdegenerovsny... ??? Ta kocka takle nevyrostla od prirody. Je to docela brutalnim slechtenim.

Uživatelský avatar
sserpx
Příspěvky: 12

Příspěvek#20 » pát 3. led 2020, 15:50

Na doma ani jedno. Zvirata stoji prachy, ktere mne prijde lepsi utratit jinde. A vyzaduji peci a volny cas, ktey opet mnohem radsi vyuziju jinak. Cili mam proste jine zaliby. Pod pohruzkou smrti teda radeji kocku, ktera je mene narocna.

K jidlu klidne oboje. Nejsem frfna ;)



MojeTikka
Příspěvky: 1581

Příspěvek#21 » pát 3. led 2020, 16:05

Mam psa, zlatase. Letos k nemu jeste poridime stene.

Kocky nechci hlavne proto, ze chytaji ptaky a to pro zabavu. My ptaky krmime, ted jich mame venku tak 50 kousku od zvonku, pres sykorky az po strakapoudy. A muze mne vzit cert, kdyz v lete treba kos krmi tri vypiplana mladata a pak je najdu rozcupovana od kocek. Pes ptaky nezabiji.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#22 » pát 3. led 2020, 16:57

Pes není otrokem člověka. V moderní době, co tak vidím kolem sebe, je člověk otrokem psa. Mám psy rád, tedy, jsou-li to opravdu psi - dle mého subjektivního hodnocení. Tzn. je-li to velké alespoň jako bordera. Ale nemám (vlastně nikdo v naší domácnosti) povahu na to stát se otrokem tohoto zvířete. I kdyby jsme nakrásně měli dům se zahradou, tak psa ne. Trpěl by, a my s ním.
Naproti tomu, nebýt toho megamnožství jemných dlouhých chlupů, tak řeknu, že dvě indoorové Ragdollí čubky jsou hned po dětech to nejlepší, co se nám přihodilo. Péče vyžadují minimum, povahově jsou každá trochu jiná ale obě skvělé. Pomuchlat si kočku (má-li na to ta kočka povahu, což obě naše mají přesně tak, jak by tohle plemeno mělo mít) je to nejlepší na uklidnění, když vás vlastní dítě na.ere. :)



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#23 » pát 3. led 2020, 16:59

PS: Jeden známý psycholog, na otázku, zda kočky nebo psy, prohlásil něco ve smyslu, že nejlepší pes je ten sousedů. Občas si můžeš pohrát, ale veškerou starost má někdo jiný.



MojeTikka
Příspěvky: 1581

Příspěvek#24 » pát 3. led 2020, 17:09

Hm, no... nas soused ma nejakeho cistokrevneho podvrataka, milej pes, ale totalne nevychovanej. Takze zatimco soused celej den busi v praci, jeho pes nam intenzivne prevorava zahradu. Naseho psa bere jako vetsiho brachu, takze je u nas pecenej smazenej. Myslim, ze soused s nim starosti nema lautr zadny...

Podle mne to cele je o moznostech toho konkretniho cloveka. Tezko si nekdo koupi domu jachtu, pokud bydli v horach. Kdo ma velky pozemek, asi uprednostni psa, kdo bydli v byte, spis voli kocku. A pak tisic nianci dle nalady a volby majitele.

Je to, jako volit, jestli radeji prase, nebo kraliky.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#25 » pát 3. led 2020, 17:53

Kočky. Polodomácí. Mám asi dvě, kocoura už jsem dva dny neviděl ...

Uživatelský avatar
Igrlik
Příspěvky: 499

Příspěvek#26 » pát 3. led 2020, 18:01

... pre zmenu relevantne ;) : Mám rád zbrane a psov. Manželka nemá rada zbrane, ale má rada psov.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#27 » sob 4. led 2020, 10:11

K původnímu dotazu - "vlastnictví" koček s vlastnictvím zbraně souvisí jen okrajově, je to záležitost prepperská. Aneb až SHTF a ostatní bude kosit zima a hladomor, já budu mít luxusní kožich a "králíka" na smetaně :-).
(Vím, že je to starý vtip, ale sem to vysloveně patřilo.)

Každopádně tedy - mám kočky.



Had666
Příspěvky: 95

Příspěvek#28 » sob 4. led 2020, 10:43

Jsem rozhodně pro psa. Doma mám teď zrovna jen dva. Kočky moc nemusím. Ale psy rozhodně většího rázu. Alespoň 20kg. Menší je mi jako hlídač k ničemu. Ale asi to beru z čistě praktického hlediska.

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#29 » sob 4. led 2020, 10:52

Máme malýho psa. Má jediný účel, štěkotem vzbudit, nic víc od něho nechceme. Ale osobně mám jak psa, tak kočku, mám rád obojí.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#30 » sob 4. led 2020, 11:32

Blíže mám určitě ke psům než kočkám ale protože máme dva psy a jednu kočku tak musím říct, že se dvěma psy je mnohem více starostí a trápení než s kočkou, tu vidím občas a je v pohodě, obejde se i bez nás. Manželka nemá ZP a má velmi ráda kočky, psy jí nevadí, stará se o ně víc než já, k baráku to prostě patří. Zato se dříve vždy velmi bála zbraní (i lidí se zbraněmi) ale po cca 13 letech co jsme spolu říká že je dobře že je doma máme a nedokáže si představit že by jsme o ně přišli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: marda a 24 hostů