Pojištění zbraní včetně odpovědnosti

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#31 » sob 21. led 2023, 17:55

No, a má někdo tu pojistku ?
Když už tu ten odkaz je ....



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#32 » sob 21. led 2023, 20:42

vzhledem k tomu, že vlastníci se snaží halali prodat, tak to asi nejlepší volba nebude.



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#33 » sob 21. led 2023, 20:58




poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#34 » ned 22. led 2023, 03:07

Takze kdyz nechceme aby soukromna firma kde muzou data skoncit libovolne (ne ze by ve statni sprave nemohla) vedela podrobne co mame doma, tak jina moznost pojisteni neexistuje ?



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#35 » ned 22. led 2023, 07:25

Jak chcete pojistit něco a pojišťovně neříci co? Pojištění je sázka, ve které pojišťovna vypisuje kurzy ve svůj prospěch. V součtu se vyplatí jen pojišťovně, nikoliv pojištěným. Řešit akcionáře je taky zbytečné, protože tomu, kdo hraje na automatech, je taky jedno, komu automat zrovna v tu chvíli patří.



Carloss
Příspěvky: 2931

Příspěvek#36 » ned 22. led 2023, 08:35

poloventilator píše:Takze kdyz nechceme aby soukromna firma kde muzou data skoncit libovolne (ne ze by ve statni sprave nemohla) vedela podrobne co mame doma, tak jina moznost pojisteni neexistuje ?

Pro soukromou firmu platěj pravidla o zacházení s informacemi stejně, jako pro státní... dokonce jakékoli... instituce. Jak by jinak soukromé instituce mohly pracovat pro stát? A to dokonce jak by mohly nakládat se supertajými mezinárodními informacemi?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2231

Příspěvek#37 » ned 22. led 2023, 09:26

Určitě nemáte ani zdravotní pojištění, co ? To je také "firma" a máte tam spoustu velmi osobních dat.

GDPR platí i v případě pojištění, takže i tady.

A můj dotaz zněl, jestli tu pojistku někdo máte a ne kdo krade data ....



Jarda.Jezek
Příspěvky: 881

Příspěvek#38 » ned 22. led 2023, 14:13

Povinné zákonné pojištění beru jako daň. Ostatní komerční pojištění uzavírám jen ve vynucených případech a považuji je za součást nákladů s danou aktivitou souvisejících. Prosté a nevynucené pojištění neobstojí v racionální úvaze z výše uvedených důvodů.



stanleyVolf
Příspěvky: 48

Příspěvek#39 » pát 24. bře 2023, 10:49

Takže je to v podstatě k ničemu pro běžného obcana

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 861

Příspěvek#40 » pát 24. bře 2023, 11:12

Já jsem to zjišťoval u D.A.S., se kterými to Halali dělají a určitý problém je v tom, že tě sice kryjí pojistkou, ale až poté, co policie případ odloží. Vycházím z černého scénáře, kdy po použití zbraně policie obránce zajístí, pošle odležet do CPZ a zahajuje úkony TŘ, viz článek od Tomáše Gawroně na toto téma (velmi nepovzbudivý).
Takže v první fázi po NO, kdy voláš PČR, právníka a manželku, ať ti přiveze kartáček na zuby, ručník a pyžámko, na to jsi sám. D.A.S. ti nakonec proplatí faktury za právní úkony, to je celé. Není to možná málo, ale není to dost.

Takto to píší přímo oni, opravte mě, pokud se mýlím:

V rámci Právní ochrany soukromí (ZPP/S/160501), kterou lze sjednat jako individuální produkt nebo je součástí kombinovaných balíčků právní ochrany pro soukromé osoby, DAS poskytuje obhajobu pojištěnému v trestním, přestupkovém, disciplinárním, kárném a jiném správním řízení. Právní pomoc se poskytuje pouze v případech, kdy se jedná o delikt nedbalostního charakteru. Nicméně v souladu s čl. 6.4 obecné části pojistných podmínek (PP/O/160501), zejména s ohledem na bod B) a C) platí, že:

„B) Pokud je trestní, přestupkové, disciplinární, kárné nebo jiné správní řízení zahájeno z důvodu podezření na spáchání úmyslného deliktu a následně překvalifikováno na delikt nedbalostní, pojistitel uhradí pojistné plnění i za dobu před tímto překvalifikováním. Je-li skutek v průběhu vyřizování věci překvalifikován z nedbalostního deliktu na úmyslný delikt, uhradí pojistitel pojistné plnění pouze za dobu před tímto překvalifikováním.

C) Pokud je trestní, přestupkové, disciplinární, kárné nebo jiné správní řízení zahájeno z důvodu podezření ze spáchání úmyslného deliktu, poskytne pojistitel pojistné plnění teprve v případě, že je takové řízení pravomocně ukončeno alespoň z jednoho z následujících důvodů:

a) skutek, pro který se řízení vede, se nestal;
b) není prokázáno, že skutek spáchala pojištěná osoba;
c) nastaly okolnosti vylučující protiprávnost (tj. krajní nouze a nutná obrana).“

Nespadá-li daná situace primárně do věcného rozsahu pojištění, mohou Vám naši právníci na Vaši žádost zprostředkovat kontakt s některou z našich spolupracujících advokátních kanceláří, která bude pro Vaše potřeby nejvhodnější a poskytne Vám odpovídající právní pomoc. Úhrada za právní zastoupení a další náklady s tím spojené budou však čistě ve Vaší režii. K případnému plnění ze strany DAS dojde teprve poté, co orgány činné v trestním řízení překvalifikují úmyslný delikt na nedbalostní nebo soud pravomocně rozhodně o ukončení řízení z výše uvedených důvodů (čl. 6.4 písm. C PP/O/160501).

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#41 » pát 24. bře 2023, 11:33

No také si myslím, že je to k ničemu...
Pokud použiješ zbraň oprávněně, škoda nevznikla, pokud neoprávněně pojišťovna neplní.
Ano můžeš způsobit škodu i oprávněně, ale....
Uvědomte si jednu věc. Proč tu jsou pojišťovny? K pomoci bližnímu nebo ke generování zisku akcionářům či majitelům!?

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 861

Příspěvek#42 » pát 24. bře 2023, 14:10

No, škoda vznikla, pokud máš advokáta a tomu musíš zaplatit za každý úkon. Ten chlap, co se bránil drbanovi v chalupě (cca 2 roky zpět, bývalý strážní domek, drban recidivista), zaplatil tuším 450 tisíc.
Od pojišťovny bych čekal, že mi dá seznam právníků, kterým se dovolám 24/7 a podrží mě od začátku - ne až za rok.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#43 » pát 24. bře 2023, 15:33

No jenže pojišťovně nejde o tvojí obhajobu, ale o nejnižší plnění... takže nejlevnější právník a zase bude tahanice o uznatelnou výši nákladů. Já bych v prů*eru volal jen pana Gawrona.



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#44 » stř 24. led 2024, 18:34

To CzechJoker a ostatní

Kamarád byl napadenej a naštěstí zvládl bez střelný zbraně a právních následků. Vzato jako impuls konečně si nastudovat NO a najít právníka pro takový případ. Na Lexu mi doporučili toho, kterého jsi jmenoval i ty + jeho knížku Nutná obrana v právní praxi. Taky se jim povedlo u Kooperativy dojednat pojistku Pojištění právní ochrany /rozšířit/ na NO s legal střelnou zbraní. Uzavřít může i nečlen, člen má 20-25% slevu ( což bohatě zaplatí ten členský příspěvek :)

"Nad rámec ustanovení čl. 6 odst. 2 VPP se pojištění vztahuje také na obhajobu pojištěného v přestupkovém nebo trestním řízení, zahájeném proti němu správním orgánem nebo orgánem činným v trestním řízení v důsledku použití pojištěným legálně držené zbraně v krajní nouzi nebo nutné obraně. Je-li pravomocně rozhodnuto, že se pojištěný dopustil úmyslného trestného činu nebo přestupku (tzn. že se nejedná o krajní nouzi nebo nutnou obranu), a ze strany pojistitele již bylo poskytnuto pojistné plnění, je pojistitel oprávněn požadovat vrácení vyplacené částky."

Zjednodušeně - neplatí na pracovni věci, rozvody a pár jiných, může platit pro domacnost a auto. Za 2-3 tis ročně máš půl mega na dobreho právníka aby to bylo uznáno jako NO. A pokud dobrý nebude, pojišťovně to musíš zacvakat, nemluvě o ost. problémech.
Uzavřeno minulý týden, na pobočce, vůbec netušili o co go ale byli milí a dali jsme to do kupy. Doufám, stejně jako u zbraně, ze pokud mám, nebudu potřebovat :)

PS Ta knížka je sice pro soudce a právníky, ale taky pro policajty. Hm... a když to zvládnou přečíst policajti.... už se tim prokousávám. Zajímavé.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#45 » čtv 25. led 2024, 08:25

OK, konkrétně at to někomu pomůže. Mám Koop a ptal jsem se na zbraně. Pojištovna to bere jako standard věci a kryje do 500tis. Mluvím o zbraních nikoliv odpovědnosti. Uložení udajně neřeší, což musí být stejně v pořadku v rámci následných šetření PČR. DAS jsem zrušil, nemám pocit, že by mi někdy pomohli.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů