Nákup střeliva v SK



mydlis1975
Příspěvky: 12

Příspěvek#1 » čtv 2. zář 2021, 21:21

Zdravím Vás.
Jen dotaz:Stačí mi na Slovensku pro nákup střeliva popřípadě návštěvy střelnice Euro ZP?Určitě bych se to v zákoně dočetl,ale není nad čerstvé zkušenosti. A můžu tam s vlasní zbraní? Dík a omlouvám se,pokud to tu někde už je. Já to nenašel.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#2 » pát 3. zář 2021, 06:38

Jakože jsi čech, máš v CR vydanej ZP a v CR legálně zbraň. A tech chces s tou zbraní překročit hranice cizího státu a na ten v CR vydanej ZP si nakoupit střelivo? :) Nooooooooooooooooo tak to se teším na titulky novin .)


Tak snadno to nepůjde. Strelci, co jezdi na zavody a lidi co obchodujou ti to za chvilku napisou presne.
Pokud jsi lovec, nebo sportovec, kterej jede na zavody a mas nejake potvrzeni, tak je to s EZP i bez dalsich povoleni. Jinak vývozní povolení a respektovat podminky statu kam jedes.



mydlis1975
Příspěvky: 12

Příspěvek#3 » pát 3. zář 2021, 08:22

Tak nějak to myslím.přiklad:Budu pracovně měsíc v SK,ve městě je střelnice tak proč si nezajit večer po práci zastrilet. V našich zákonech si to najdu. Jde mi o to,aby mě hned na hranicích neotočil policajt,ze nemám nějaký jejich razítko nebo povolení. Plus samozřejmě úvaha že tam budu měsíc tu zbraň držet a nosit.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#4 » pát 3. zář 2021, 08:59

To je skvělá představa. Vzdělání se mezi státy uznává, oddací listy a řidičské průkazy také. Proč by to nemělo jít se zbrojními průkazy? Policista by max ověřil, že je ZP pravý a neztracený, zasalutoval a bylo by to.
Bohužel...

Co to vyřešit slovenským zbrojákem (jde-li to)?



ondrush
Příspěvky: 291

Příspěvek#5 » pát 3. zář 2021, 09:05

je to voser, obecne mu to moc nepojde a stejne nedostane zbrojak na nosenie.

Ak tam mas niekoho znameho so strelnicou, co porada sportove akce, tak si vybav EZP a popros ho, ci ti neposle sms s oficialnou pozvankou na zavod a treningy (cesty zakon hovori o sportovych uceloch). v takom pripade mozes drzat. Strelivo ti tam v obchode nikto nepreda, bud musis priviezt svoje za sportovymi ucelmi, alebo sa da dohodnut s organizatorom akcie, ze strelivo zabezpeci a odpreda. Je to teda okrem nosenia vsetko realizovatelne, je to ale oser, ze aj ja ako slovensky obcan nechavam vsetko zamknute doma v CR v trezore.



risa2000
Příspěvky: 847

Příspěvek#6 » pát 3. zář 2021, 10:39

Sody: To je skvělá fikce. Česko je takový ostrůvek v srdci Evropy, co se týká nošení zbraní. Takže, pokud by to takto fungovalo, vyšlo by najevo, že Češi (v cizině) mají větší práva, než místní (kteří nemohou mít v kapse ani nožík). Což samozřejmě žádný z těchto států nedovolí.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2419

Příspěvek#7 » pát 3. zář 2021, 11:29

Česko je asi jediný stát na světě, kde platí tato práva pro všechny občany a to na celém jeho území. To nemáš ani v USA, natož jinde na světě. (Pro srovnání EU není stát, ale organizace).
Mezinárodní zbroják neopravňuje nákup střeliva v jiné zemi a volné používání zbraně mimo ČR.



mydlis1975
Příspěvky: 12

Příspěvek#8 » pát 3. zář 2021, 12:00

TZN:Buďme rádi za to co máme doma.........



JakubDotPy
Příspěvky: 232

Příspěvek#9 » sob 4. zář 2021, 09:32

Při takových úvahách si člověk uvědomí, co tu máme a za co můžeme být rádi.
Taky jsem si chtěl na cestu do Paříže vzít něco do kapsy. Nakonec jsem to vyřešil jednoduše a elegantně. Jel jsem jinam.
Bohužel, ani u bratrů to prostě nejde. Jak překročíš hranice, musíš sklapnout paty a uznávat jejich zákony.
Někde jsem ale nedávno četl, že se mezi V4 uvažuje o nějakém uznávání ZP. Jen už nevím, jak to bylo s nošením.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů