Záložní zbraň "na doma"?

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#76 » čtv 24. bře 2022, 17:54

getsome: Pokud tu pistoli nenatahne v klidu na střelnici, pak nejspíš ano, v tom stresu bude ten revolver i tak vhodnější. :-)



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#77 » čtv 24. bře 2022, 18:32

Tak nemůže mít natrénovanej revolver, když tu manžel teprve řeší, že by ji ho pořídil...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 987

Příspěvek#78 » čtv 24. bře 2022, 19:02

Tak rozhodně potenciálně při napadení doma nepůjde o mířenku, ale spíše o zásah na poměrně blízký kontakt a v tom případě dokáže asi úplně každý a to i bez natrénování, velkého míření a taktických nácviků poměrně jednoduchou zbraň intuitivně použít...

A revolver bych "jí nepořídil", pořídil bych si ho pro sebe s tím, že by se možná někdy náhodou nečekaně v nouzi třeba mohl hodit i k tomu, že, pokud bych nějak byl "odstaven" a manželka by ho měla v dosahu, tak že by ho mohla a dokázala použít (to je vzít do ruky, nějak zamířit a zmáčknout)...



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#79 » čtv 24. bře 2022, 22:31

Vždycky si u podobné diskuse vybavím "jednání" u "obchodních partnerů" Marceluse Wallace v Pulp Fiction, jak ten mladík dobře intuitivně mířil :-D

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#80 » pát 25. bře 2022, 09:22

Letec 12 píše:.45 ACP (HK45 nebo USP Compact) je na střelbu mnohem příjemnější než 9mm luger a holky, které z toho střílely dosahovaly lepších výsledků i menší únavy. Nevýhodou je dražší střelivo a větší rozměry.


Tak jsem se dívala po Tebou zmiňovaných, a vypadá to že vše je momentálně vyprodané, možná kvůli situaci na UK?, a nejen tyhle typy, ale skoro všechno od ráže 9x19 výš :shock:
Tedy aspoň z těch značek, kterým bych věřila - spolehlivost je u mně no.1

Na několika prodejnách jsem zahlédla skladem z těch ráží nad 9x19 snad jen Glock 20 (10mm Auto), což by tedy nebyl mazlík na kochání se krásou zbraně, ale spolehlivost by asi splňoval... ale přijde mi až podezřelé že když je skoro všechno vyprodané tak tuhle nikdo nechce... nevíte co za tím může být?
To, že krmení je drahé a hůř sehnatelné vím, ale to i u jiných ráží, které jsou ale narozdíl od té G20 vyprodané...

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#81 » pát 25. bře 2022, 09:29

Zkus i makarova, vykon trochu pod 9 para, ale levna a spolehliva pistole

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#82 » pát 25. bře 2022, 09:45

Walt - díky za tip, měla jsem jednou možnost si ji půjčit na střelnici, a nijak mě neoslovila, i když majitelka s ním byla moc spokojená.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#83 » pát 25. bře 2022, 09:47

Zkratka pro Ukrajinu je UA - to jen aby se někdo nedivil co se děje v Anglii :D

9x19 do určitý míry mizí prakticky kdykoliv se něco děje.

Teď mě napadlo - co malýho škorpiona vz 61? To by mohla bejt taky sranda a CSA ho dělá i ve .22 LR, makrovu a 7,65, popřípadě jsou teď skladem surplus

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#84 » pát 25. bře 2022, 09:55

Idahou píše:Zkratka pro Ukrajinu je UA :D

Ježiš nojo, pardon :oops:
Jinak díky za další tip, ale popravdě - to asi nebude úplně pro mně.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#85 » pát 25. bře 2022, 10:17

Espezetka píše:Na několika prodejnách jsem zahlédla skladem z těch ráží nad 9x19 snad jen Glock 20 (10mm Auto), což by tedy nebyl mazlík na kochání se krásou zbraně, ale spolehlivost by asi splňoval... ale přijde mi až podezřelé že když je skoro všechno vyprodané tak tuhle nikdo nechce... nevíte co za tím může být?
To, že krmení je drahé a hůř sehnatelné vím, ale to i u jiných ráží, které jsou ale narozdíl od té G20 vyprodané...

Možná se té dvacítky každý lekne. Oproti Devatenáctce je to o pěkný kus větší pistole.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#86 » sob 26. bře 2022, 13:50

Po té, co jsem se chtěla podívat na reference na youtube a narazila tam na videa s popisky jako "Is G20 the perfect bear gun?" apod., asi začínám chápat :-)
Já popravdě rozdíly mezi rážemi nad 9x19 nikdy moc nestudovala, protože jsem doteď takovou zbraň nezvažovala.
Takže mám co dohánět, "bear gun" asi nebude úplně pro ženskou, i když to beru s rezervou - na medvědy se asi s krátkou nechodí ani v zemi neomezených možností ne?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#87 » sob 26. bře 2022, 14:38

Chodí, obvykle s výkonným revolverem.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#88 » sob 26. bře 2022, 16:57

Ono také u těch "medvědích zbraní" většinou nejde o lov, ale o obranu.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: LDK, mr.ricardo1, Redsnake, Snake.360, trojda33, Venon a 17 hostů