Záložní zbraň "na doma"?

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1 » pon 21. bře 2022, 10:45

Odlehčená diskuze :-)

Mám G19 na střelnici a kurzy, a kapesní pistolku na nošení. Nic víc nepotřebuju.
Přesto zvažuju pořízení ještě jedné zbraně, zdůvodňuju si to pro sebe, že bude "jako záložní".

Nejsem paranoik co má pocit že musí mít doma arzenál aby ubránil domov, ani nejsem vášnivý střelec co tráví na střelnici každou volnou chvíli... a tak si říkám, proč vlastně další zbraň, vždyť já jí fakt NEPOTŘEBUJU. Přesto mi to nedá, a nejspíš si stejně nějakou pořídím pro radost, i když mi to rozumově přijde lehce ujeté :-)

Máte to taky tak - doma zbraně, které vlastně vůbec nepotřebujete, jenom jste je prostě chtěli?

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#2 » pon 21. bře 2022, 10:53

mnooo každej prošel nějakým vyvojem.

Omezující faktory jsou/byly (aspon u me):
- Manželka (bylo potřeba ji pomaloucku zpracovat)
- penize (kua arzenál za pár set tisic + naboje, jen tak ze dne na den neporidim)
- dostupnosti (neco sem holt ze statu jde dlouho, nebo je potreba si pockat)
- vlastním vyvojem, kdy clovek zjisti, že celokovou potvoru co neunese fakt nepotrebuje.

a další.

no a nakonec se mi to vystribrilo tak, že mám cele spektrum.

Tj. kratkou na obranu, na zavody, zalozku a LR na blbnutí.
dlouhe - MaO, broknu a proste utocku (Ar, pak vymenena za Bullpub) v .223. Nekterý strilim skoro týdne, jine mesicne a nektere parkrat do roka. Nic co by se vylozene valelo. I když bych si dovedl přestavit, mít všemožný haraburdi. :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#3 » pon 21. bře 2022, 11:00

Odpovedajuc slovami klasika "to je naprosto normalni". Vo chvili ked ju chces tak ju potrebujes. Intenzivne pouzivam 3-4 veci, zvysok mam lebo som ich chcel. Samozrejme tam dochadza casom k prirodzenej akumulacii, fluktuacii, atd. atd. ... V mojom okoli to ma tak vacsina ludi. A aktualne uz zvazujem ze kupim nieco starsie vyslovene na poziciavanie - kedze zaujem o zbrane rastie, lestenky nepoziciavam a vadi mi ze mi moje (aj ked rutinne intenzivne pouzivane) otlapkava niekto iny ;) .
EDIT: Preklepy ;) .

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#4 » pon 21. bře 2022, 11:37

Blacky - naštěstí mám těch omezujících faktorů míň než ty (taky teda nechci hned celej arzenál, jen jeden další kousek :-) ) ale obvykle jsem člověk spíš soudnej co nehromadí zbytečný krámy no...
LR jsem měla taky (Beretta71), ale nějak mě to nebavilo, sama nevím proč, protože to byla jinak příjemná pistolka.

MM - "Vo chvili ked ju chces tak ju potrebujes." Tak to je super zdůvodnění, takhle jsem o tom nepřemýšlela.
To že někdo zvažuje pořízení zbraně čistě jen na půjčování je novej level a hned se cítím líp :D



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#5 » pon 21. bře 2022, 12:00

Spíš nahrazuji primární zbraně novejma a ty původní se stávaj záložníma - to mi jako odůvodnění výdaje funguje trochu líp :D

Taky mám neustále nutkání pořizovat nové kousky ačkoliv mám už kompletní "setup" (kapesní, EDC, brokovnici, pušku) a prakticky nechodím střílet. Blbý je, že je/byla dobrá doba na nákup zbrání, jelikož díky inflaci bych teď většinu prodal za nákupní cenu.

Nicméně reálně musím říct, že ty kvéry fakt nepotřebuju a i ten poměr cena/množství zábavy je horší než u jiných mých koníčků jako třeba VR

I tak ovšem každý ráno projíždím na netu obchody a koukám po nějakém zajímavém kousku



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#6 » pon 21. bře 2022, 12:02

@Espezetka, zkus nějakou klasickou kohoutovku, třeba tě překvapí a budeš z ní mít radost. Jediná dáma na MV-102 co jsem absolvoval střílela tuším CZ 75 Compact.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#7 » pon 21. bře 2022, 12:22

Idahou - jo, tak o tom že se prostě jen zbavím svého G19 abych mohla koupit něco nového jsem uvažovala - hlavně když často čtu skepsi ke gen4 (kterou mám), a oč lepší by byla gen5... tak mi to někdy hlodá.
Ale nemůžu si pomoct, mně vyhovuje, a sice nemá nastříleno desetitisíce, ale ještě mě nikdy nevypekla, přes můj občas špatnej a slabší úchop se nikdy nestalo že by mi nepřebila, nikdy žádná závada, dobře se mi drží, a je absolutně blbuvzdorná... Tak nevím co bych si měla pořídit, abych tuhle odložila :-)

ren - před pár lety, když jsem ještě s inkoustem zasychajícím na čerstvém ZP vybírala zbraň a obrazila pár střelnic kvůli zkoušení, jsem nějaké čízy v ruce měla, ale nakonec jsem se pro žádnou nerozhodla. Musím ale upřímně přiznat, že už mi ty jednotlivé modely všech zbraní co jsem tehdy měla v ruce prostě splývají - je to už pár let, a od té doby jsem je v ruce neměla. Jediné co i po té době s ničím nesplývá a zážitek ze střelby si pamatuju naprosto přesně, je Kevin :D



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#8 » pon 21. bře 2022, 12:28

Protože se znám, omezil jsem se čistě fyzicky - velikostí trezoru. Kupovat další / větší je pro mně dost otrava na to, abych to neudělal "impulzivně".

Dlouhé mě zatím nelákají a krátkých se mi do něj vejde reálně možná tak 10-12 (s tím, že 3/4 trezoru mi zabírá nějakých ~10,000 nábojů).

No po prvním necelém roce jich tam mám 5 (bylo by 6, jednu jsem prodal), takže mě to nutí kupovat další trochu s rozmyslem. Rozhodně žádné další nutně nepotřebuji (už vůbec ne revolvery, které mě poslední dobou baví víc).

Respektive počítám s tím, že brzo budu muset přejít do módu, kde abych mohl koupit další, budu muset jednu prodat. A to je přesně stav, který jsem chtěl. ;)

Reálně je těžko ospravedlnit víc zbraní, než jak to už máš: Jednu na nějaké příjemnější střílení a 1 na nošení (když nepočítám záložní, pokud fakt musíš nosit 24/7, nebo nějaký trochu šunt na půjčování / horší zacházení). Všechny další jsou podle mne jen nadbytečná potěšení. :)

Uživatelský avatar
MM
Příspěvky: 1148

Příspěvek#9 » pon 21. bře 2022, 12:44

Tak ono by bolo dost smutne kino, keby sme tych zbrani fakt potrebovali viacej nez jednu / dve na nosenie pripadne do baraku pre pripad pruseru. Polovnictvo, sport, zberatelstvo ... pokial to nerobim profesionalne, je to vsetko bonus, pre radost. Ale - cokolvek cloveku robi radost, nie je zbytocne. Vzdy hovorim polovicke ze mlada milenka by stala viac penazi a bol by to vacsi pruser ;) .

Vaznejsie - moj aktualny dojem je, ze ak planujete kupit (dalsiu) zbran, tak teraz. Inflacia sa na rozdiel od streliva este nestihla az tak premietnut do cien. Ostatne - staci pozriet obchody so zbranami ako sa to cisti. A nemyslim ze by to bolo tym ze niekto zrazu planuje branit barak pred invaziou. Osobne som prave predal par starsich veci a idem vykrvacat na niecom co som uz dlho planoval. Pretoze pocitam ze to za rok bude stat o cosi viacej.



h.ww
Příspěvky: 42

Příspěvek#10 » pon 21. bře 2022, 12:49

Víceméně všechny zbraně nepotřebuji, jen jsem je chtěl :-) Snad tu jednu co nosím, možná i potřebuji. Ostatní jsou spíše jen zábava. Ale už jich je tolik, že musím postavit trezorovou místnost...



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#11 » pon 21. bře 2022, 14:01

Prvni byl limit kolik kusu po ZP si koupim.
Prvni kratka rok1945 neb mam rad nedocenene sbirkovky.
S kratkou su marnej, koupe dlouhe. A co jineho nez original sa58 s vybavenim co se fasuje...Jednou bude mit cenu zlata :)
Po case zjisteno ze me nebavi kropit a chci neco presneho.. 6,5creed s optikou ted bavi nejvic. Skoda ze neni vic 300+m strelnic. Plus neco dalsiho "sbirkove" co se jeste moc nesbira..
Tak ci tak, nedokazu si predstavit mit jen kratke. Dlouha je dlouha s 30zasobnikem a bez toho bych ZP ani nechtel mit :)

Nakupuji dle recenzi a pak pocitovka. Coz je zvlastni, neb nic krom zbrani jsem pocitove nenakupoval a muselo projit prisnyma hodnocenima. Jediny asi co se snazim drzet sou raze naboju.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#12 » pon 21. bře 2022, 14:57

Espezetka píše:

Hele mě taky moje APX nikdy nezklamala a nepočítám s tím, že bych ji v následujících 20 letech prodal. Nicméně s tím jak to nosím, tak zjišťuju, že bych uvítal právě to kladivo nebo/a pojistku. Taky si všímám, že by mi seděl víc hlubší boří ocas .
Jinak řečeno - podle mě k tomu dojdeš.

Teď ovšem řeším spíš pušku - logicky potřebuju něco pro případ, že by mi někdo chtěl vyloupit lednici a vzal si na to balistiku a ještě mě přitom ohrožoval ze vzdálenosti 100+ metrů :D
Mám sice kosu, ale ta je s kompenzátorem dlouhá a furt je na nic co zlepšovat (což je na jednu stranu výhoda...), takže pokukuju po novým systému/kousku. Teď navíc v okolí zmizelo střelivo a když se zjeví, tak je to smradlavej číňan nebo sovět, což už nechci
Navíc teda mám bankovní účet kterej je výhodnej jen do určitýho množství prostředků a k tomu množství se blížím - no a přeci si nebudu zařizovat spořící účet, nebo tak něco, že jo...

Pointa je, že bych asi nekupoval něco jen protože máš nutkání, spí bych počkal až tě něco osloví

Ale teda s tím, že se vyplatí nakoupit zbraně spíš teď, než později, souhlasím



ren
Příspěvky: 497

Příspěvek#13 » pon 21. bře 2022, 15:42

Když budeš trénovat a trefíš ho mezi oči, ty nemusíš kupovat nic nového a on může mít balistik kolik chce.... :lol:
To byl samozřejmě joke, mně se naštěstí povedlo koncem minulého roku koupit za dobré peníze nekorozivní Barnauly do kosy, takže mám vystaráno, ty ceny co chtějí dnes za trochu slušné 7,62 jsou strašlivé. "Smradlavé Číňany a Sověty" mám když jdu na střelnici a vypráskám jich hodně, protože potom musí následovat důkladná očista. Ale záložní zbraň na doma by měla být brokna...

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#14 » pon 21. bře 2022, 15:53

ren píše: Ale záložní zbraň na doma by měla být brokna...

Vím že to nebylo konkrétně na mně, ale já třeba na dlouhý nemám trezor - nová zbraň mi doma asi projde, ale novej trezor ne :lol:

Uživatelský avatar
HLAP
Příspěvky: 129

Příspěvek#15 » pon 21. bře 2022, 15:58

Neměl jsem v plánu zůstat jen u jedné. Jenže ta první mi tak sedla... Je to CZ P10c, ale já bych rád měl taky něco s kohoutem. Ale když jsem začal mít rád tuhle, tak vůbec nevím, na co bych měl potřebovat kohout. Jenom pro to, že se mi líbí? Nosit budu stejně striker, pokud to má být s tou obranou myšleno vážně. Tak na co druhá pistole s kohoutem? Prostě ji jenom chci, tak ji asi koupím. Logiku to nemá :-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: bitkar, Karlos81, kojak, Seznam.cz a 16 hostů