Jaká je "dobrá" přesnost při pistolové střelbě na 10m



BrozT
Příspěvky: 62

Příspěvek#61 » ned 19. lis 2023, 22:14

audis píše:Broz:
patříš k těm lepsim. :thumbup:
Na okresní soutěži mirenka pistole 25 m ráže 7,65 a větší, na víčko zavarovacky to mají jen první dva z 12 (co jsem naposledy viděl). Pistole mají laděné na mirenku, tenká muška a hledi, věřím laděné prebijene střelivo, starší pánové. Ja to měl průměr asi 30 cm s tovární Xd-m 5,25 s běžnou (širokou) muskou. Problém není, každý umí jinak a výbavu ma jinak.

Legrační je, že s pistolkou xd-s 3,3 jsem nebyl o moc horší (pravda 10x víc natrenovano z důvodu koupě Xd-m o několik let později).
Na jiné okresní soutěži střelba na tusim 25 m vyřazovací soutěž ve dvojicích kdo dřív shodí popery, jsem se s xd-s 3,3 dostal mezi 8 nejlepších z 32 s velkými pistolemi.


Tak to vůbec, po letech mám na 10m ten pivní tacek, ale na 25? :D tak možná ve snu…
Začátečníci jsou dle mého radi když mají něco v černém… aspoň taková je realita dnešních střelnic

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1880

Příspěvek#62 » ned 19. lis 2023, 22:29

Podle mě hodně záleží i na pistoli. S tou co mám nyní jsem minulý víkend nastřílel opakovaně 49 na 5 ran (10 metrů).



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#63 » pon 20. lis 2023, 08:42

Mnoha lidem by se zlepšil rozptyl, kdyby si mohli koupit slabší střelivo.

Zvládnu se se s malou pistolí udržet v tácku na 10m v pohodě a s velkou v černém 50/20 na 25m s vypětím sil. Podle mě to není na relativně pokročilého střelce nejlepší výsledek, považuji se za špatného mířenkáře, hlavně proto, že nemám trpělivost. Odmířím dvě rány a pak to tam vysypu.

Celkem chápu, že sváteční střelci hledají na 10m díry po terči všude možně. Vídám jich na střelnici fůru. Občas jim věnuji pár svých nábojů a s nimi jsou vždy o třídu lepší. Prostě ona ta zbytečná rána člověka děsí. Přitom na díry v papíru není vůbec potřeba plivat nezapálený prach tři metry před sebe.

Co ale nechápu, že nejednomu střelci před dvěma týdny došly na šestém stanovišti na podzimní pistoli v Žalanech náboje ve všech zásobnících aniž by dostal všech deset popperů. Včetně velkých pistolí.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#64 » pon 20. lis 2023, 09:31

Posilam svoje vysledky. Tovarni Glock 43 bez uprav, nejlevnejsi tovarni naboje (obvykle SB), 10m

Prvnich 7 ran ("mirenka")
20221107_163055u.jpg


Pak dve krabicky do stejneho terce, takove ty LOS veci, relaltivne na rychlost
20221107_164735u.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



GreatLama
Příspěvky: 155

Příspěvek#65 » pon 20. lis 2023, 10:02

P.S. Na 25m sotva trefim terc. Mam problem, ze kdyz zaostrim na miridla, tak terc uz v podstate nevidim.



kk
Příspěvky: 1019

Příspěvek#66 » pon 20. lis 2023, 12:00

Jarda.Jezek píše:Co ale nechápu, že nejednomu střelci před dvěma týdny došly na šestém stanovišti na podzimní pistoli v Žalanech náboje ve všech zásobnících aniž by dostal všech deset popperů. Včetně velkých pistolí.


Mam to taky tak, na papirovej pistolak vse celkem v rozumnem roptylu ale na poppery mam problém se trefit...



skagerak
Příspěvky: 1008

Příspěvek#67 » pon 20. lis 2023, 12:03

Taky se prihlasim. Takovej gong je velkej jak cerny na pistolaku, takze by nemel byt problem trefit, prvni vetsinou trefim druhej taky a jak to cinka/pada a je snaha zrychlit tak asi zafinguje nejaka lovecka horecka a zacnu to kazit.

Zacal jsem vic trénovat na zeleza, asi to pomaha.



Grimpo
Příspěvky: 303

Příspěvek#68 » pon 20. lis 2023, 15:42

Na kolik na té šestce pro pistoli ty poppery byly? A jaké byly světelné podmínky?



Karlos81
Příspěvky: 57

Příspěvek#69 » pon 20. lis 2023, 15:59

Tohle je na 10m ve stoje, když jsem zkoušel nějaké laborace BA9 pod Alsy 124gr. Zbraně H11 Hellcat a Shadow 2. Mířenka mě taky nebaví, ale něco trefit na 10m by měl každej. Těžko pak hledat jestli je chyba ve zbrani, střelivu nebo střelci.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 901

Příspěvek#70 » pon 20. lis 2023, 18:10

Grimpo píše:Na kolik na té šestce pro pistoli ty poppery byly? A jaké byly světelné podmínky?


Vzdálenost těžko říct, první kachničky na asi 15m, možná trochu dál. Poslední prasátka tak asi na 30m. Postřílel jsem to malou pistolí snadno a rychle, i s deseti vteřinami pokuty za špatné pořadí a první ranou mimo jsem byl stejně na situaci v divizi první. Až dnes mě napadlo, že by se někdo mohl zeptat a že jsem si to mohl na místě změřit. Dálkoměr jsem s sebou měl.

Počasí proměnlivé, chvíli slunce, chvíli déšť.



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#71 » pon 20. lis 2023, 20:05

audis píše:Broz:
patříš k těm lepsim. :thumbup:
Na okresní soutěži mirenka pistole 25 m ráže 7,65 a větší, na víčko zavarovacky to mají jen první dva z 12 (co jsem naposledy viděl). Pistole mají laděné na mirenku, tenká muška a hledi, věřím laděné prebijene střelivo, starší pánové. Ja to měl průměr asi 30 cm s tovární Xd-m 5,25 s běžnou (širokou) muskou. Problém není, každý umí jinak a výbavu ma jinak.

Legrační je, že s pistolkou xd-s 3,3 jsem nebyl o moc horší (pravda 10x víc natrenovano z důvodu koupě Xd-m o několik let později).
Na jiné okresní soutěži střelba na tusim 25 m vyřazovací soutěž ve dvojicích kdo dřív shodí popery, jsem se s xd-s 3,3 dostal mezi 8 nejlepších z 32 s velkými pistolemi.


I s tou XDm by ses měl dostat bez problému na průměr 10 cm (spíš pod). Mám vyzkoušeno s 4,5", náboje SB 140 grs.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#72 » úte 21. lis 2023, 00:12

Na 15m, Glock 19X:
IMG_20211201_114211.jpg


Na 50(!!!)m Ruger GP100 4'':
50 m 357m target a1.jpg

50 m 357m target a2.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



pavelg
Příspěvky: 3125

Příspěvek#73 » úte 21. lis 2023, 08:33

Jestli se někdy vysekáš na motorce, tak bych si zamluvil tvoji pravou ruku a oko.



pH13
Příspěvky: 99

Příspěvek#74 » úte 21. lis 2023, 15:10

Před dosaženými výkony smekám. Ale aby to pro začínající návštěvníky tohoto tématu nebyla taková deprese, přidám vlastní "výkony". Horní řada jsem já na cca 12 m (krátká dráha střelnice) někdy pomalu někdy rychleji, třetí návštěva střelnice. Dolní dvě řady děti, cca 8 m, druhá návštěva střelnice. Ale také máme každý nastříleno cca 200 kulí na plechovky blowback airsoft verzí téže zbraně, takže nějaký základ by byl.

Rád bych to samozřejmě lepší, ale na střelnici se dostanu tak třikrát do roka (chtěl a měl bych víc, ale od kovidu jsem se nedal pořádně dohromady), tak jsem docela rád, že trefím chlapa a že s dětma víme, jak se zbraní bezpečně a jak se chovat slušně na střelnici.

Mimochodem tento typ terče jsme si zamilovali pro rodinné výlety, nemusíme ho pořád vozit tam a zpět k záslepkování, když se na něm střídáme. Jeden střílí, ostatní si sáčkují svoje zásobníky.
230304_09 strelba.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 615

Příspěvek#75 » úte 21. lis 2023, 15:25

pH13 píše:...Rád bych to samozřejmě lepší, ale na střelnici se dostanu tak třikrát do roka...


Tak ono je to právě hodně o tréningu. Dnes už chodím jen cca 1x týdně (a někdy ani to ne), ale dříve jsem byl na střelnici klidně i 2-3x v týdnu. Akorát to leze trošku do peněz a to i když člověk přebíjí.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: martkom1919 a 4 hosti