Zdražování

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#1 » pát 13. kvě 2022, 14:10

Situace asi všem známá - v poslední době dost věcí zdražilo - střelivo, příslušenství, strelnice, prostě provoz celkově...
Zatím se mi zdá, že ceny zbraní se drží, nebo mění jen minimálně? Divím se proč tomu tak je když vše ostatní jede nahoru (ne, nestěžuju si, jen údiv).
Bude hůř, očekává se zdražování i zbraní?
A co se týká střeliva - má cenu si teď dělat zásoby v obavě z dalšího růstu cen, když je na obzoru zákaz olova?



rumburak18
Příspěvky: 1650

Příspěvek#2 » pát 13. kvě 2022, 14:20

Tak střeliva pro nás ubylo, vstupy zdražují i fabrikám, to je jasné, nicméně já bych nepanikařil.
Jen jsem mírně zvýšil zásoby, abych měl na několik návštěv střelnice (kolem 500 ks daného typu), když by náhodou zrovna příslušné střelivo nebylo na skladě. Tu zásobu budu průběžně udržovat. Nic víc.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne pát 13. kvě 2022, 14:22, celkem upraveno 1 x.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#3 » pát 13. kvě 2022, 14:20

Mozny zakaz olova je rozhodne duvodem udelat zasobu to ano...

Udelat ji driv by byko jaksi lepsi ale...



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#4 » pát 13. kvě 2022, 14:32

Já počítám s tím, že levnější to už nikdy nebude. Jestli jo, budu to brát jako milé překvapení.

Každopádně "zásoby" jsou dost relativní pojem. Já průběžně dokupuju, co se mi vejde pohodlně do trezoru. To je nějakých necelých 10 000 ks (většína 9x19, nějaká tisícovka .357/.38, pár set 22LR - ty mají vždycky všude a není problém jich odnést docela dost, když už jsem v obchodě, tak neobjednávám). Pro někoho jsou zásoby pár set kusů, pro někoho třeba desítky tisíc, nevím.

Jestli se ptáš, zda počkat na nějaké zlevnění, tak já bych to nedělal. Nikdo nemá důvod nic zlevňovat, když to lidé stejně kupují.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#5 » pát 13. kvě 2022, 17:06

Přesně tak, proč by zlevňovali, když třeba 9mm Luger za 6,80 naskladní a do večera to mají všechno buď prodané nebo zarezervované. :-)

Uživatelský avatar
CzechJoker
Příspěvky: 855

Příspěvek#6 » pát 13. kvě 2022, 17:14

Aktuální nákup AR-15,dovoz z NDR, nárůst ceny o cca 10% proti minulému dovozu.



R4mb0
Příspěvky: 46

Příspěvek#7 » sob 14. kvě 2022, 00:02

Kolik procent vyrobku po zdrazeni zlevnilo? Mozna by nekdo na neco prisel, ale ve vysledku zlevnil prd.
Zbrane se zdrazuji taky. A ti co nezdrazili, zdrazi. Vstupy sly nahoru, komercnich zadanych veci je nedostatek.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1859

Příspěvek#8 » sob 14. kvě 2022, 07:03

Já když kupoval nedávno novou pistoli, tak mě prodejce říkal, že až se doprodá co má, tak další dovoz bude o 15-20% výš. Ano mohl to říct, abych měl pocit, že to je výhodná koupě, ale třeba na tom něco je.



Idahou
Příspěvky: 486

Příspěvek#9 » sob 14. kvě 2022, 08:59

Tak zbraně zdražovali již delší dobu a vzhledem k povaze tohodle zboží se další zdražení bude projevovat v rámci naskladnění, přičemž vzhledem k místnímu odbytu ještě bude část za původní cenu

Navíc se projeví inflace na všech financích, takže to hlavní pocitové zdražení bude v tom, že zaplatíme za vše ostatní víc a tudíž ta částka za kvér nabyde na významu

Osobně jsem teda hodlal dát prachy do nějakýho kvéru už dřív, ale ještě jsem se nerozhodl do jakýho :D



antonspelec
Příspěvky: 1182

Příspěvek#10 » sob 14. kvě 2022, 10:47

Presne tak, zbrane jdou nahoru furt. Tak tak jsem stihnul objednavku nove devitkove varky za zahajovaci cenu nez Vosatka ohlasil zdrazeni. U jeho pusek ve .223 uz taky letos zdrazil.
A jinak samozrejme veskerej dovoz z USA dost zasadne cenove nahoru. Staci se podivat na weby jako jako je prodejzbrani.cz, kde maji u nekterych zbrani ceny pri poslednim dovozu a kolik pak stoji tedka. Do jake miry je to skutecny narust nakladu odrazejici se v rustu ceny a do jake miry jen vyuziti situace ze strany distributora a prodejcu ve stylu “zdrazujou vsichni, tak zdrazim taky”, to je uz samozrejme vec jina…

Ale kdyz se clovek treba koukne na zbrane z druhe ruky ci “ulozenky” klasik jako Beretta 71 nebo Makarov PM a srovna jejich ceny tedka a pred par lety, tak to je taky sila. A tam to fakt neni o narustu nakladu na vyrobu, neb ty kvery jsou vyrobene jiz desitky let a jen lezi ve skladech.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#11 » sob 14. kvě 2022, 11:34

Tak můj g19 stoji teď stejně jako před par lety kdy jsem ho kupovala, ale to bude asi tím že mezitím dorazila nová generace.
Ale je fakt že Beretta 71 za stejnou dobu podrazila skoro na dvojnásobek.



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#12 » sob 14. kvě 2022, 11:48

antonspelec píše:Presne tak, zbrane jdou nahoru furt. Tak tak jsem stihnul objednavku nove devitkove varky za zahajovaci cenu nez Vosatka ohlasil zdrazeni. U jeho pusek ve .223 uz taky letos zdrazil.
A jinak samozrejme veskerej dovoz z USA dost zasadne cenove nahoru. Staci se podivat na weby jako jako je prodejzbrani.cz, kde maji u nekterych zbrani ceny pri poslednim dovozu a kolik pak stoji tedka. Do jake miry je to skutecny narust nakladu odrazejici se v rustu ceny a do jake miry jen vyuziti situace ze strany distributora a prodejcu ve stylu “zdrazujou vsichni, tak zdrazim taky”, to je uz samozrejme vec jina…

Ale kdyz se clovek treba koukne na zbrane z druhe ruky ci “ulozenky” klasik jako Beretta 71 nebo Makarov PM a srovna jejich ceny tedka a pred par lety, tak to je taky sila. A tam to fakt neni o narustu nakladu na vyrobu, neb ty kvery jsou vyrobene jiz desitky let a jen lezi ve skladech.


U těch uloženek je to tím, že je jich stále méně a méně a poptávka velká. Když si srovnám, za kolik jsem před lety kupoval např. Simonova a kolik stojí dnes, je to hodně velký rozdíl.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Scofield a 12 hostů