Vaše motivace pro pořízení ZP?

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#16 » úte 12. črc 2022, 09:22

Rodinna tradice. Na střelnici jsem v podstatě vyrůstal. Sportovní střelec byl děda i otec. Zbraně byly v rodině od dětství, takže jak jen to šlo, vyřídil jsem si zbroják taky. Samozřejmě všechny skupiny. Měl jsem štěstí, že jsem nevyrůstal v hoplofobním prostředí.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#17 » stř 13. črc 2022, 14:10

Cecilia Malmström - to byl finální impulz déle neváhat a udělat si ZP.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#18 » stř 13. črc 2022, 14:45

jourova kulomet.jpg
Vera Jourova - to byl finální impulz déle neváhat a udělat si ZP.
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#19 » stř 13. črc 2022, 15:46

Paní Jourová požaduje něco, co tu platí už odvždycky. To mě nechává klidným.



maxx77
Příspěvky: 73

Příspěvek#20 » stř 13. črc 2022, 16:59

Přemluvil mně kamarád protože tam nechtěl jít sám. Tak jsem si všechno vyřídil a on se na to pak vyprdnul a já šel sám. Ale jsem za to rád. Dnes mám sedm kousků v trezoru a stále přemýšlím nad dalšíma.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#21 » stř 13. črc 2022, 17:58

JirkaCV píše:Paní Jourová požaduje něco, co tu platí už odvždycky. To mě nechává klidným.
Paní Jourová své požadavky odůvodňuje. A její argumentace mě opravdu velice silně zneklidňuje, jelikož zřejmě dobře reprezentuje EUbruselský zbraňový narativ.
Není to sice pro mě motivace pro pořízení ZP (měl jsem ho už před vstupem paní Jourové či Malmströmové do politiky), ale uvedený citát mi připomněl výrok krále Artuše v přestrojení za sedláka z románu M. Twaina: "Cibule není než bobule nezdravá, brzo li se stromu sčesána".
Naposledy upravil(a) Piggy dne stř 13. črc 2022, 18:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Letec 12
Příspěvky: 2415

Příspěvek#22 » stř 13. črc 2022, 18:13

Ještě k těm několikrát zmiňovaným policistům v batohu. Mám možná trochu lepší pořekadlo:
"Když jde do tuhého a rozhodují sekundy, policie je hodiny daleko".. jak praxe několikrát potvrdila. :)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#23 » stř 13. črc 2022, 18:36

Abych se vrátil k tématu.
Pořídil jsem si ZP i proto, abych mohl. Mohl, kdy já chci a ne kdy se někdo rozhodne.
Ze stejného důvodu uvažuju o MV101, 102, 201 ..., ale to ještě musím natrénovat.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#24 » stř 10. srp 2022, 08:33

Napisu trosku jinak :)
Protoze nejsem ovce. V pripade ze padne nedej boze pasacek, chci mit osud ve vlastnich rukach. Nedoceneny 2 dodatek usa a s nim spojena svoboda/demokracie i obycejnych lidi, ke kterym se pocitam. CZ jako jedna z mala v evrope si jeste ponechala stripky svobody a stoji za to je vyuzit.
Prizemni veci jako sbirkovost, funkcnost mechanicka....Proste to dela hlasite bum,bum,bum a kdo nekdy nehazel nadsene delobuchy o silvestra s detskou radosti v tvari.



Tom1
Příspěvky: 69

Příspěvek#25 » úte 23. srp 2022, 10:29

...no, kdybych ho chtěl získat až někdy později, už by to nemuselo být dosažitelné... (viď směrnice EU)



Urban
Příspěvky: 66

Příspěvek#26 » čtv 25. srp 2022, 16:59

Sbírám průkazky všeho druhu. Loni jsem si vyřídil pilotní licenci na paragliding, letos sportovního pilota a ZP. Až na to budu mít čas, tak mám v plánu parašutistický výcvik.

Do konfliktních situací se dostávám zhruba jednou za 10 let, takže neplánuji nosit. Zatím jsem si pořídil G34, která je myslím ideální zbraň pro nácvik základního použití.

Uživatelský avatar
ST33L
Příspěvky: 35

Příspěvek#27 » čtv 25. srp 2022, 19:03

Sport/koníček.
Obrana - jak taková ta obecná, "kdyby někdo něco", tak i pro případ, že by se něco fest zvrtalo. Nemyslel jsem si, že ve 21. Století by se u nás mohlo něco tak rychle zvrtat, ale jistý soudruh z Kremlu mě přesvědčil o opaku. A přesto že věřím v naše bezpečnostní složky, nepředpokládám, že by byly schopni bránit všechny občany najednou, to není ani fyzicky možný a o to míň v menších obcích. Proto chci být ready v případě nouze nejvyšší, ač doufám, že se to nikdy nestane. A možná taky ještě jakýsi status, že v dnešní době může být občan ozbrojen, ale je na to samozřejmě navázána zodpovědnost, která člověka taky usměrňuje, pokud chce ZP a zbraně nadále vlastnit.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 19 hostů