Provozování zážitkové střelby (a výuka)



JirkaCV
Příspěvky: 1512

Příspěvek#46 » pon 20. bře 2023, 10:36

viewtopic.php?f=50&t=15285

Sloučeno s tématem na tomto odkazu. Peggy

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4567

Příspěvek#47 » pon 20. bře 2023, 13:21

david12: Koncesi na provozování střelnic a licenci na výuku střelby. Licenci bez té koncese nedostaneš. Zadarmo to ovšem můžeš provozovat zcela bez ničeho v rámci střelby pod dohledem při svěření zbraně. To tě ale dlouho bavit asi nebude. Přece jenom, mít v tom peníze, které se nikdy nevrátí člověka moc nebaví.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#48 » pon 20. bře 2023, 13:55

@david.
Je potreba aby to dotycny umel.
Aby k tomu mel technicke podminky.

A "pravni stranka" je vec dalsi. To ma vic faktrou.
Taky zalezi, co si predstavis pod pojmem "priprava na zbrojni prukaz" ...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4567

Příspěvek#49 » pon 20. bře 2023, 14:34

skagerak : Já samozřejmě předpokládal přípravu se vším všudy. Pokud by chtěl školit jen teorii, pak pochopitelně koncesi ani licenci nepotřebuje. Pokud to bude dělat zdarma, pak ani živnost. Ale to by se asi neptal.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#50 » pon 20. bře 2023, 16:20

Základem bude umět překlady hebrejských textů...
Skutečnou odpověď hledejte na www. google.com
Veškeré požadavky stanovuje platná legislativa a zejména ZoZ... vše je lehce dohledatelné.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#51 » úte 21. bře 2023, 08:00

@marinakus
to první jsem psal, proto, že občas učí i někdo kdo sám neumí (někdy častěji než občas) takže vědět co učit)
A mít k tomu technické podmínky.

To, že si tazatel (david) zařídí u příslušných orgánů koncesi a licenci by byla asi obvyklá cesta.
Pro úplnost podotknu, že právně ok by byly případně i jiné varianty, ale to asi netřeba rozebírat.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4567

Příspěvek#52 » úte 21. bře 2023, 09:31

Sobiho : On ne každý si uvědomuje, že všechny výdělečné činnosti kolem zbraní jsou koncesované a většina i licencovaných. Když jsem informace kdysi sháněl, dostal jsem špatné a nepřesné i od lidí od fochu. Ono si třeba dohledat, že pokud máš licenci, musíš mít stanoveného zbrojíře a ten musí mít skupinu ZP D a můžeš ho za této podmínky dělat i sám sobě, se v zákoně dá ale musíš nejdřív vědět co vlastně hledáš a proč. Stejně jako že podmínky pro udělení koncesované živnosti jsou v příloze č. 3 Živnostenského zákona. Kdo k tomu nikdy nečuchnul má zpravidla i problém s tím, co to ta koncese a licence vlastně je, jak a za jakých podmínek k nim přijít, k čemu je vlastně potřebuje a k čemu jej opravňují.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#53 » úte 21. bře 2023, 09:38

A I proto maji pravnici co na praci.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#54 » úte 21. bře 2023, 10:41

To Marinakus: pokud člověk není schopen dohledat základní informace a pochopit psaný text, tak by takovou činnost neměl provádět. Ona je to vlastně forma psychotestu (stejné jako u ZP kde je spousta otázek na tranzity zbraní, které se musíš naučit, nepoužiješ to prakticky nikdy a když, tak si to najdeš), tak to je to je prostě jako ptát se: "Chci koupit auto co musím umět abych ho mohl řídit?" Chápu, že výklad některých definic otázku zaslouží, ale tady jde o rámec. A popravdě dnes je takových zdrojů kde to najdeš v pohodě u klávesnice, a ne jako my v začátkách kdy člověk prolézal knihovny a hledal v regálech.
Tohle je základ, jak potom bude řešit další návaznosti, když ani netuší obsah ZoZ? Legislativa je složitá a záludná, ale bez znalostí to nejde. Důležité je si to přečíst a naučit se a ne čekat kdo ti co napíše na foru, kde ani netušíš, jestli ten člověk odpovídá správně a ví o čem píše. A přitom si to stačí přečíst a odpověď ihned najdeš, tedy pokud čtenář není úplný makak :-D
Ale spíš si myslím, že je to obecná lenost a neschopnost řešení elementárních problémů. Je to rychlejší a pohodlnější, bohužel reálně nebezpečné.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4567

Příspěvek#55 » úte 21. bře 2023, 12:28

Sobiho : S leností lidí máš částečně pravdu. Ale používáš podobnou logiku jako kdybys řekl, že přípravné kurzy na získání ZP jsou zbytečné, protože vše si může adept nalézt na netu. A i tam je to o tom, že kurzy pořádá spousta blbců, kterým by se za to měl neúspěšný adept odměnit a to nejlépe ručně. Ovšem problematiky, která je zde zmíněna se přeci netýká jen zákon o zbraních. Pokud někdo nějaké rady a postřehy dostane, jak správně píšeš, není přece makak, aby si je nedokázal ověřit, zvlášť když už ví co hledat a kde. Jasnovidec nikdo není a dobrý návod nad zlato. Lidé jsou různé. Já když jsem začínal zkoušet, požádal jsem zkušené kolegy, abych se na jejich zkoušku mohl podívat. A ve více případech, protože i tohle se dá dělat blbě. Pokud někdo odpovídat na dotazy nebo něco někomu předvést nechce, nikdo ho přece nenutí.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#56 » úte 21. bře 2023, 12:47

Jasně, ale praktickou nevyčteš, tady je to jenom o papírování a to se dá velmi lehce najít a přečíst. Já to opravdu beru jako psychotest, protože člověk, který tohle nezvládne, a přitom to chce učit... no tak to promiň asi není nejlepší volba. Ono v dnešní době je to snad životní styl, že často lidé mají potřebu něco někoho učit, ale sami to neumí a místo toho, aby si prohlubovali znalosti, tak dokážou jen: najděte mi to, jak se to dělá? a nevíte kdo by...?
Právě jsem myslel, že je zbytečné dávat rady někomu kdo absolutně nezná základy, tak si prostě přečteš ZoZ, ten tě odkáže na další NV apod. a pak má smysl něco radit, či konzultovat. Podle mne je to spíše odkaz doby. A tohle se opravdu na rozdíl od praktické dá vyčíst.
Už jsme OT :-D tak ať nedostaneme banána! :-D Vím co jsi chtěl tím říct.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4567

Příspěvek#57 » úte 21. bře 2023, 15:53

Sobiho : Jen ještě poznámka. Dělám teď odborný dohled pro jednu firmu a jestli mi uznají praxi jsme do poslední chvíle netušili. Navíc to může být na každém živnosťáku jinak podle uvážení úředníka. To jen k tomu, že vše se dá dohledat. Koncese se dá řešit přesně takto. Ovšem já bych nikomu, kdo problematiku nezná, zástupce dělat nešel. Je to otázka určité profesionality.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 785

Příspěvek#58 » úte 21. bře 2023, 18:11

Naprosto souhlasím, taky občas stojím před podobným rozhodnutím a někdy fakt to nejde.



Anrew
Příspěvky: 7

Příspěvek#59 » ned 29. říj 2023, 14:05

Celkem by mě zajímalo, zda koncesi a licenci musejí mít i například vzduchovkové střelnice na pouti, či třeba zážitkové portáli co nabízjeí i střelbu ze vzduchuvky či luku a kuše- viz jeden příklad za všechny https://sportcourses.cz/kurz/zazitkova- ... liberecko/ . Zde odpadá komplikace ohledně svěření zbraně a ZP, otázkou však je například ta střelba na louce, byť soukromé, jelikož to není certifikovaná střelnice.



skagerak
Příspěvky: 1002

Příspěvek#60 » ned 29. říj 2023, 14:28

Pokud se podivas do zakona, tak luky a kuse... co?

(Byly treba reseny obchody co prodavaly luky ze nemaji tohle v poradku...)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů