Provozování zážitkové střelby (a výuka)



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#1 » pon 15. srp 2022, 15:52

Ahoj,

Hledal jsem tady na fóru i na netu ale nedokážu najít přesně info co potřebuji.
Pokud se to již na fóru probiralo, prosím o přesunuti a rovnou se omlouvám adminum :)

Napadla mě myšlenka, mít “brigádu” ke své hlavní práci. Občas beru na střelnici známé/kamarády a tak mě napadlo, proc tohle nerozšířit dal a brát i ostatní na “vouchery”.

Co potřebuji k tomu abych mohl nabízet zazitkovou strelbu verejne? Živnostenský list je jasný :D ale co dal?
Nebyla by to moje hlavní prace, proste jen vzít “cizi” lidi si vystřelit.

Děkuji za info.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#2 » pon 15. srp 2022, 15:57

Vím o člověku, co před tuším 2 lety dal na bazos inzerát nabídl zážitkové střílení, oblast Hradec Králové. Ceny byly na 2/3 marketingových komerčních nabídek některých střelnic po ČR. Poptalo ho nula lidí. Nezájem.



milonk
Příspěvky: 102

Příspěvek#3 » pon 15. srp 2022, 16:25

Zajem asi ma, jinak by se neptal :-). Imho na to budes must mit zbrojni licenci, pokud budes chtit vice nez 2 lidi.
F - výuka nebo výcvik ve střelbě
Ale zkusenejsi urcite poradi lepe.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2966

Příspěvek#4 » pon 15. srp 2022, 17:02

Možná jsem se špatně vyjádřil : objednalo si ho nula osob. Lidi neměli zájem o zážitkové střílení za danou cenu a lokalitě a v tom čase.



JZFireworks
Příspěvky: 95

Příspěvek#5 » pon 15. srp 2022, 17:29

Ok zatím děkuji oběma za info :)
Uvidíme zda se ozve někdo kdo má ještě nějaké doplňující informace.



Redsnake
Příspěvky: 309

Příspěvek#6 » pon 15. srp 2022, 17:55

V Praze jsou na strelnici casto videt zazitkove skupinky, verim ze pro to trh existuje. Co jsem slysel od lidi co se tomu venuji neni ale o co stat. Je to rekneme trochu vetsi adrenalin nez jit strilet s kamarady co maji aspon zaklady bezpecne manipulace v malicku.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#7 » pon 15. srp 2022, 18:04

Chces li v tomto podnikat, asi to bude chtit licenci a koncesi...

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 586

Příspěvek#8 » pon 15. srp 2022, 18:20

Redsnake píše:...Je to rekneme trochu vetsi adrenalin...

Asi tak, pokud jsem na střelnici, a vedle mě se náhodou vyskytne takováto "zážitková skupina", tak nezřídka se raději zdekuji poté, co vidím naprosto lehkovážný přístup některých takovýchto "střelců". Správce/instruktor/dohlížitel se sice většinou snaží udržet vše v bezpečných mezích, ale i tak mi některé chování a nebezpečná manipulace nejde vůbec na rozum. Podle mě je spíš zázrak, že se u těchto zážitkových střeleb zatím nevyskytuje nějaké výrazně zvýšené procento "úrazů"...



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#9 » pon 15. srp 2022, 18:37

Podmínky (příloha č. 1 k zákonu č. 455/1991 Sb.) pro koncesovanou živnost na obor "Provozování střelnic a výuka a výcvik ve střelbě se zbraní" jsou:

a) vysokoškolské vzdělání ve studijním programu a studijním oboru zaměřeném na vojenství, policii nebo tělesnou kulturu, tělovýchovu a sport a 2 roky praxe v řízení střeleb nebo provozování střelnic,
nebo
b) vyšší odborné vzdělání v oboru vzdělání zaměřeném na vojenství, policii nebo tělesnou kulturu, tělovýchovu a sport a 2 roky praxe v řízení střeleb nebo provozování střelnic,
nebo
c) střední vzdělání s maturitní zkouškou v oboru vzdělání zaměřeném na vojenství nebo policii a 2 roky praxe v řízení střeleb nebo provozování střelnic,
nebo
d) průkaz rozhodčího nebo trenéra střeleb a 3 roky praxe v řízení střeleb nebo provozování střelnic



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#10 » pon 15. srp 2022, 18:39

Mozna jim trochu krivdim, ale mam z nich pocit, ze oni se jdou preci bavit, neco vyzkouset ne se nechat poucovat peskovat a buzerovat kvuli nejakym kravinam (jako mireni bezpecnym smerem a pod), za to si preci neplati...

Takze pokud to chce nekdo provozovat, tak by mel byt schopen ty lidi nejak postavit do late, I kdyz to jsou platici zakaznici co se chcou jen pobavit ne naucit
....

Taky pozoruji, ze rada ruznych znamich (a znamich znamich) projevi prani jit si zastrilet, ale kdyz to podminim tim, ze napred se potkame na bezpecnou manipulaci tak u nekterych zajem opadne... no nikomu to nevnucuju...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#11 » pon 15. srp 2022, 18:54

JJ mám to stejne. Par kamaradu si chtelo osahat ruzny zbrane. Rekl sem ok. Zaplatite si strelnici, naboje, me pivo vecer v hospode, ale pocitejte hodina na bezpecnost a manipulace a pak tak 1-2 hodky strileni ze stavu do papiru a gongu. Hrozne je prekvapilo, ze jak jako bezpecnost? To je vsem jasny ne? No nebylo. :) A jako zadny salta a vybuchy??? heheh lidi jsou desne zblbnuty z televize.

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#12 » pon 15. srp 2022, 19:10

Tak já to mám úplně opačně. Nikdy se mi nestalo, že by měl někdo problém. Většinou jsou to lidi co to nikdy neměli v ruce. Před samotnou střelbou bezpečnostní nalejvárna, pak sušení správného úchopu, tak dlouho až to zvládli. Nikdy nikdo neremcal, naopak díky tomu měli slušné výsledky a o to z toho byli víc nadšeni. Naposledy jsem měl na střelnici 10 učitelek (!), kolegyň od manželky a byly super. Bohužel se jich už nezbavím :-)



JirkaCV
Příspěvky: 1482

Příspěvek#13 » pon 15. srp 2022, 19:12

Na jednom srazu eletrikářů jsme si domluvili zážitkovou střelbu. Trošku jsem to podcenil, byli jsme tam jenom dva se ZP. Čekal jsem, že se kolegúm bude věnovat správce, ale ten řekl, že nemá čas a je to na nás.
Tak jsme si brali na stav vždycky jednoho, nabij pět, pal na terč.
Jak jsem byl naučený ze školení, stál jsem střelci za levou stranou, abych mu mohl sáhnout na ruce a aby mi neházel hilzny za triko. No, hilzny za triko mi házela paní na vedlejším stanovišti. Ale dobrý.
Je fakt, že tam jsem se oklepal, všichni poslouchali na slovo, chápali, že jsou určitá pravidla nutná (třeba stůjte za čárou...). Proběhlo to v naprosté pohodě.



skagerak
Příspěvky: 976

Příspěvek#14 » pon 15. srp 2022, 19:20

Sraz elektrikaru nebo ucitelek je asi furt lepsi nez nahodny shluk zazitkulacnych lidi.
Ale dramatizovat to zbytecne nechci...

(No na jedne strelnici jsem videl "zazitkarsky" ​shluk a ucitil z nej chlast, sbalil jsem se a uhanel pryc, ale to uz je dyl dneska bych to asi resil jinak... no mozna i proto jsem trochu zaujaty...)

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#15 » pon 15. srp 2022, 19:36

Jsem správce, takže nikdo takový nemá šanci.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: monk, mr.ricardo1, Snake.360 a 13 hostů