Provozování zážitkové střelby (a výuka)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#61 » ned 29. říj 2023, 16:15

Anrew : Zkus vycházet z toho, že i prodejce zbraní kat. D musí mít koncesi a mechanické zbraně typu luk nebo kuše se za zbraně kat. D již nepovažují.



Anrew
Příspěvky: 7

Příspěvek#62 » ned 29. říj 2023, 16:25

ano kuše a luky jem už neměl uvést, zapomněl jsem že při noveli vypadli kompletně ze zbraňové legislativy. S těmi vzduchovkami, ale dost pochybuji, že zmínění kočovníci (pouť) či uváděný odkaz na zažitkovku toto splňují. Otázka je, zda tedy na tento provoz stačí klasická koncesovaná živnost v který mimo jiné ji i půjčování a uschovávání zbraní a nebo je to obdoba, tedy nutnost vzdělání a praxe jak uváděl KirkaCV. :
Podmínky (příloha č. 1 k zákonu č. 455/1991 Sb.) pro koncesovanou živnost na obor "Provozování střelnic a výuka a výcvik ve střelbě se zbraní"
jelikož to není provoz střelnice ani výcvik ve střelbě.

druhá otázka je pak na použité soukromé louky, jelikož z pohledu zákona kde střílet D není vyžadovaná střelnice.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#63 » ned 29. říj 2023, 17:18

Anrew : Předpokládám, že tato činnost by patřila pod zbrojní licenci H - uskutečňování sportovní, kulturní nebo zájmové činnosti. Ovšem k čemu licenci, když mi postačuje klasická volná živnost? U této činnosti není totiž koncese zákonem vyžadována. A Déčka většinou nikoho nezajímají, pokud není s nimi nějaký průser.

Uživatelský avatar
Sud
Příspěvky: 803

Příspěvek#64 » ned 29. říj 2023, 19:11

Anrew: podmínky střelby ze zbraně kategorie D mimo střelnici máš uvedené v §15, odstavec 3. Když splníš tyhle podmínky, tak je louka ok.

Edit: samozřejmě je fajn mít souhlas majitele louky. A pak platí, co píše marinakus. Když není průser, nikdo to neřeší.



Anrew
Příspěvky: 7

Příspěvek#65 » pon 30. říj 2023, 08:43

Díky za příspěvky. Ano takto by to dle mého názoru dávalo smysl.



JZFireworks
Příspěvky: 96

Příspěvek#66 » úte 13. úno 2024, 16:54

Ahoj,
Ještě otevřu tohle téma.
Pokud pro někoho pracuji, dotyčný má licenci, koncesi apod… vše potřebné.
Mě jako zaměstnanci(instruktora) stačí volná živnost pro fakturaci?
Jednalo by se o vedlejší činnost při mém hlavním pracovním poměru.

Děkuji za odpověď ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#67 » úte 13. úno 2024, 19:41

JZFireworks : Ta otázka je položena příliš široce. O jakou činnost má konkrétně jít? Budou při ní používány zbraně? Případně jaké, kde a jakým způsobem?



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#68 » úte 13. úno 2024, 20:06

Dotaz je nesmyslný. Zaměstnanec nemá živnost a nemůže fakturovat. Falešný dodavatel ve švarcsystému musí splnit podmínky podle vykonávané činnosti.



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#69 » úte 13. úno 2024, 20:25

Já jsem zaměstnanec.
Můj zaměstnavatel má řemeslnou živnost a příslušné oprávnění.
Zároveň mám stejnou živnost, jako můj zaměstnavatel (nevadí mu to). Ale svoje vlastní oprávnění. Těžko bych argumentoval oprávněním svého zaměstnavatele.
Berňák trvá na tom, aby z faktury bylo jasné, co bylo fakturováno. Pokud by zjistil, že jsem fakturoval "školení" (živnost volná) a prováděl "montáž" (živnost řemeslná), mám problém. Stačí jeden bonz.



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#70 » úte 13. úno 2024, 20:41

Prijde mi, ze toto je uz otazka* uplne mimo "zbrane a spol"

*a navic otazka dost nestastne formulovana (ale treba mam jen dneska dlouhe vedeni)



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#71 » úte 13. úno 2024, 20:44

Otázka je "Zbraně a oprávnění k živnosti". Což koresponduje s názvem vlákna.



JZFireworks
Příspěvky: 96

Příspěvek#72 » úte 13. úno 2024, 21:52

Jednalo by se o zazitkovou strelbu - nechtěl jsem zakládat nové tema.
Žádný výcvik, kurz obranné střelby apod. proste veřejnost si přijde zastrilet na terč.
Lze to vykonavat činnost na volnou živnost(instruktora) pro někoho kdo vlastní firmu?
Nelze být u firmy zaměstnán klasicky na HPP/DPP - pouze na živnost, nebude to moje hlavní činnost, pouze brigáda - zaměstnanec jsem ve fabrice.
Otázka je, zda mě jako instruktorovi stačí volná když zbraně nejsou moje.
Snad jsem to vysvětlil dostatečně :D

Diky



cipis
Příspěvky: 2134

Příspěvek#73 » úte 13. úno 2024, 22:53

Nevysvětlil, protože si odporuješ. Nemůžeš být zaměstnaný na živnost.
Nemůžeš vykonávat práci instruktora a fakturovat ji, když nemáš odpovídající koncesi.

Potřebuješ skupinu D a HPP/DPP/DPČ. A s tím samozřejmě patřičná školení, nemocenskou atd.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#74 » stř 14. úno 2024, 08:08

JZFireworks : Je jedno čí jsou zbraně. Pokud je to výdělečné, koncese a licence na výuku a výcvik. Žádná volná živnost na toto neexistuje. Možná by to šlo schovat pod licenci na pořádání kulturních a sportovních akcí. A jedeš na sebe, ne na nějakého zaměstnavatele.



JirkaCV
Příspěvky: 1594

Příspěvek#75 » stř 14. úno 2024, 08:16

V ZoZ je licence "uskutečňování sportovní, kulturní nebo zájmové činnosti".
Licenci může získat i fyzická osoba, pokud "prokáže, že je oprávněna provádět činnosti, pro které žádá o vydání zbrojní licence". Co se tím myslí, nevím, řekl bych, že ZP skupiny D.
Nějak to poladit s Živnosťákem a může se fakturovat.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: audis, Sud a 1 host