Vaše vychytávky okolo zbraní?



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#1 » čtv 20. říj 2022, 21:00

Přátelé, podělte se o nějaké vaše vychytávky, zlepšováky, tipy jak si něco ulehčit (třeba něčím původně k zcela jinému účelu) popř klidně i na něčem šikovném ušetřit v souvislosti se zbraněmi - od péče o zbraň přes nejrůznější nádobíčko až po vychytávky jež máte pro návštěvu střelnice.



Remy
Příspěvky: 28

Příspěvek#2 » pon 31. říj 2022, 18:26

Bavlněný vatový tampon- takové to bilé kolečko na smývání šminek -v Dm 140 ks za 30? Kč. A když ho střihneš napůl vejde se přesně do oka vytěráku hlavně 9mm. A nepouští nitě

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#3 » pon 31. říj 2022, 19:20

Jit se zbrani na nejaky kurz = totalni zmena osazeni doplnku a dalsich blbosti. :lol:



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#4 » pon 31. říj 2022, 19:23

Asi to nebude extra vychytávka "tvl, že mě to nenapadlo", ale spíše tip pro greenhorny... dokoupil jsem Glock bronzový kartáček, k tomu Glock plastový vytěrák a abych nemusel po každém projetí laufu odšroubovávat kartáček (je doporučeno protahovat jen jedním směrem), odstřihnul jsem to očko na konci vytěráku.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#5 » pon 31. říj 2022, 21:44

Už jsem se bál, že nikdo nic negóme :-) Já kartáčky na hlaveň sjednotil na jednotný závit 8-32. Z alíka mám patřičný vytěrák který měl u sebe 4 tyčky pro použití na dlouhou. Já to k pistoli osadil ručkama a mám tak každý druh kartáče zvlášť a bez přehazování kompletní. Ten mosazný je do ručky nasazen volně - jde protláčet pohodlně od komory a přitom projede jednosměrně, bez ručky. Pak jsem pořídil uplula nabíječ za 250kč s poštou. Kvalitu originálu neznám, ale asijská verze je velice solidně zpracovaná - nemám vůbec strach, že by se to rozpadlo. Pak jsem na oleje pořídil 50ml olejničky s "jehlou" - chemie jde krásně dávkovat dle potřeby i po kapkách. Šíleně předražené patche jsem vyřešil netkanou textilií ideální gramáže od ženy z práce. Jedna menší rulka a mám materiál na vyšší stovky patchů. Ty vatové tampony jsem už v tesku držel dřív v ruce. Cena víc než příznivá. Ještě se chystám ušít pouzdro na pistoli - amíci to prodávají pod názvem smart carry holster. Nebudu to využívat často, ale za tu cenu v podobě práce to mít doma můžu. Je to alternativa těm tělovým gumovým pásům na zbraň. Schováte ji i v teplákách... Další věci mám nachystané, podělím se až po úspěšném vyzkoušení.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#6 » úte 1. lis 2022, 11:18

davidu11 píše:...je doporučeno protahovat jen jedním směrem

To je ale předpokládám myšleno tak, že není vhodné měnit směr protahování uvnitř hlavně - kdy dochází k vyššímu namáhání štětin a jejich lámání. Pokud prostrčíš kartáč skrz hlaveň na druhou stranu, tak aby celý kartáč byl venku, tak ho normálně potáhneš stejnou cestou zpátky. Ty štětiny se mají možnost mezitím narovnat a ohnout v opačném směru.



davidu11
Příspěvky: 154

Příspěvek#7 » úte 1. lis 2022, 16:20

Mas pravdu. Doporuceni je spise kvuli zivotnosti bronzoveho kartacku. Kdyz se stetiny ohybaji tam a zpet, tak se drive ulomi.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#8 » úte 1. lis 2022, 16:34

Taky budu používat "jednosměrku" jen kvůli životnosti bronzových kartáčků. Prý ale pomáhá i namotání vaty mezi štětiny. Jinak na ten kartáček jde koupit i protahovací šňůra - vznikne jakýsi boresnake, jen s běžným kartáčkem.



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#9 » úte 1. lis 2022, 17:01

No pomáhá to maximálně tomu, že ten kartáč pak dříve vyhodíš - jak asi budeš tu mastnou a špinavou vatu pak tahat ze štětin ven? Zůstal bych u osvědčeného postupu čištění a nevymýšlel další slepou uličku.



Tomak
Příspěvky: 463

Příspěvek#10 » úte 1. lis 2022, 17:27

Čistit jedním směrem je doporučeno kvůli tomu, aby kartáč/had netahal bordel do zbraně, ale ven z ní. Pokud není hlaveň ze zbraně vyjmuta.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2518

Příspěvek#11 » úte 1. lis 2022, 18:01

Vychtavka je prostrcit hada, chytit na koncich a poradne potahat tam a zpet a hotovo. U beznyho kveru to nema na nic vliv. Zavodni F-class, nebo BR se resi jinde.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#12 » úte 1. lis 2022, 18:21

mikymoto: já vatu používat nehodlám. Jen píšu, že to má údajně pomoct. Jinak zvýšit výdrž by měl i vytěrák na ložiskách.

Uživatelský avatar
Georg
Příspěvky: 1220

Příspěvek#13 » čtv 3. lis 2022, 22:31

mikymoto píše:No pomáhá to maximálně tomu, že ten kartáč pak dříve vyhodíš - jak asi budeš tu mastnou a špinavou vatu pak tahat ze štětin ven? Zůstal bych u osvědčeného postupu čištění a nevymýšlel další slepou uličku.

No že to nefunguje tobě, ještě neznamená, že to nefunguje ostatním. Já vatu v kartáčcích používám už roky k plné spokojenosti. Mé i mých kartáčků ;) . Největší bordel prvotně odnese had (hlavně tu špínu) a až pak případně kartáčky. Mastnou a špinavou vatu ven netahám, ale namotám na ni další, čistou. Ale protože prvotní špínu setře had, zas takovou spotřebu vaty to nemá. Navíc pro naprosto čistou hlaveň se nepoužívá kartáček, ale jiné čistidla. Takže vata v kartáčku rozhodně není slepá cesta ;)



stip
Příspěvky: 288

Příspěvek#14 » pát 4. lis 2022, 07:59

Já se teď zabývám tím jak ekonomicky vyřešit "bagy". Nemyslím tím žádnou benchrestovou výbavu, jde mi o levné, přenosné, taktické vybavení, které si může člověk dovolit třeba i ztratit (samozřejmě nechci i tak nechávat kdekoliv nepořádek). Bagy jsou totiž docela zbytečně drahá věc, na to že to je pytlík s granulátem. Tak jsem vymyslel, že pořídím obyčejné univerzální pouzdro z armyshopu za 300Kč a naplním ho keramzitem, ceresitem, atp. Navíc se dá to pouzdro vždycky vysypat a použít na cokoliv jiného. Mívají nějakou MOLE vazbu, takže se to dá i snadno připevnit k čemukoliv je zrovna potřeba. Ještě to nemám hotové, ale až půjdu někde okolo krámu tak něco nakoupim.



libor007
Příspěvky: 116

Příspěvek#15 » pát 4. lis 2022, 08:03

Bagy koupíš za hubičku na alíku. Já si bagy normálně šil i sám ze zbytků maskáčové látky, střih mám poměrně jednoduchý, na pověšení přišiješ jednoduché poutko....

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů