Pomoc začátečníkovi - Ostrava



Jane Doe
Příspěvky: 1

Příspěvek#1 » ned 15. říj 2023, 15:13

Zdravím,

loni jsem si pořídila zbrojní průkaz a zbraň, nicméně praktické zkušenosti se zbraní jsou téměř na nule. Našel by se prosím někdo zkušený, kdo by byl ochoten se mnou zajít na střelnici a předat mi nějaké tipy a rady nejen ohledně střelby? Finanční odměna samozřejmostí.



dan
Příspěvky: 316

Příspěvek#2 » ned 15. říj 2023, 15:44

Zrejme hledas "moznost treti" na teto strance tohoto webu:
http://zbranekvalitne.cz/zbrojni-prukaz ... ke-zauceni

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#3 » ned 15. říj 2023, 16:17

A zbraň máš vlastní ?
Protože pak stačí vyrazit na nějakou střelnici a on se vždycky někdo najde :-)
Na každé střelnici by měl být správce a když mu řekneš, že jsi začátečník, určitě Ti vysvětlí minimálně pravidla té dané střelnice.

Už jsem jednou takhle vytáhl kolegyni, zbroják roky a praxe nula, ale já jsem z Liberce.

A v tom seznamu jednoho Ostraváka máš, tak to zkus ....



Lonestar
Příspěvky: 196

Příspěvek#4 » ned 15. říj 2023, 18:37

Zkus střelnici v Petřvaldě _ https://www.strelnicepetrvald.cz/ (dělají tam i přípravy na zbroják, takže instruktory mají). Volej Marcela Žurovce (správce - telefon na stránkách) a domluv se s ním - určitě ti nějakého instruktora a termín najde...
A ve Staré Bělé možná taky...



permonikostrava
Příspěvky: 242

Příspěvek#5 » pon 16. říj 2023, 04:48

http://www.strelciostrava.cz/
Je tam kontakt. Je možno se domluvit. Působíme na střelnici Stará Bělá, Polárka, Petřvald u Karviné a střelba z plochy Budišov nad Budišovkou.

Uživatelský avatar
KikiMiki
Příspěvky: 25

Příspěvek#6 » úte 17. říj 2023, 09:09

Taky ti doporučím střelnici Petřvald. Marcel je super, poradí, vstřícný. Od 16.10 je tam akce vyber si svoji 9. Takže pokud nemáš čím střílet můžeš si vybrat. Všechno ti půjčí zadara, platíš jen náboje a stav.



iloveguns
Příspěvky: 1437

Příspěvek#7 » úte 17. říj 2023, 13:36

Jane Doe píše:Zdravím,

loni jsem si pořídila zbrojní průkaz a zbraň, nicméně praktické zkušenosti se zbraní jsou téměř na nule. Našel by se prosím někdo zkušený, kdo by byl ochoten se mnou zajít na střelnici a předat mi nějaké tipy a rady nejen ohledně střelby? Finanční odměna samozřejmostí.



Pokud máte zbroják legálně, tak jste musela projít zkouškou a tam vás ze zacházení se zbraní a ze střelby snad vyzkoušeli. Jainak nechápu, jak můžete mít zbroják a zbraň, a přitom nevědět, jak se se zbraní zachází.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#8 » úte 17. říj 2023, 13:53

Dovednosti nutné k získání ZP jsou opravdu jenom základní. Bezpečná manipulace, tři závady a trefit stodolu.
Těch zkušeností, co se dá (a má) dál nabrat je veliká spousta.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#9 » úte 17. říj 2023, 14:22

Pokud si někdo hned po ZOZ myslí, že ví, jak zacházet se zbraní, tak bude brzo mít průšvih :-)

Takže řeči typu: Máš ZP tak víš všechno jsou .......



nn
Příspěvky: 64

Příspěvek#10 » úte 17. říj 2023, 14:58

iloveguns píše:
Jane Doe píše:Zdravím,

loni jsem si pořídila zbrojní průkaz a zbraň, nicméně praktické zkušenosti se zbraní jsou téměř na nule. Našel by se prosím někdo zkušený, kdo by byl ochoten se mnou zajít na střelnici a předat mi nějaké tipy a rady nejen ohledně střelby? Finanční odměna samozřejmostí.



Pokud máte zbroják legálně, tak jste musela projít zkouškou a tam vás ze zacházení se zbraní a ze střelby snad vyzkoušeli. Jainak nechápu, jak můžete mít zbroják a zbraň, a přitom nevědět, jak se se zbraní zachází.


Je to stejné jako s autoškolou - po absolvování jsem taky zdaleka nebyl řidič.

Po nabytí ZP jsem akorát věděl co dělat, abych se sám omylem nezastřelil.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#11 » úte 17. říj 2023, 22:45

A já mám známou, která se tak bála své pistole ve skříni, že jí jednou vyndala z kufru a najednou vyšla rána. Díra v sedačce v obýváku a v obložení stěny pod oknem. Jak se lekla, poslala tam hned druhou. Štěstí, že nezvedla ruku trochu výš. Okno v prvním patře na rušné pražské ulici v denní dobu... No, dost mě zamrazilo, když jsem to viděl pak na vlastní oči. Zbroják měla pár let, stejně jako tu zbraň ve skříni.

To nebyla běžná nehoda (jako vypínač prohnaný zdí nebo prostřelený držák not na pianu jiných mých známých, či další podobné), to byly dva výstřely z čisté absolutní neznalosti.

Takže jo, děje se to. Zkoušku udělala, zbroják měla... Naštěstí mi pak zavolala že to bouchá, tak jsem ji zvládl uklidnit, ujistit se, že se nic nestalo a provedl jsem ji vybitím. K ráně jistoty jsem jí přemlouval asi deset minut.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#12 » úte 17. říj 2023, 23:59

A to je vse ?? Mas ji DOKOPAT na kurz, nejlepe v Hard Task. Serzant Muller udela vojaka i z hovna ! :D



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#13 » stř 18. říj 2023, 06:51

Hele, zamysli se nad tím, jak se vyjadřuješ k věcem, o kterých nic nevíš.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2239

Příspěvek#14 » stř 18. říj 2023, 07:12

poloventilator píše:A to je vse ?? Mas ji DOKOPAT na kurz, nejlepe v Hard Task. Serzant Muller udela vojaka i z hovna ! :D


Většina lidí nepotřebuje být voják, ale pochopit zásady bezpečné manipulace !!!!
Na to fakt není potřeba celodenní kurz. To opravdu stačí někdo z okolí, kdo na ně na chvilku dohlédne a opraví zjevné problémy.
Myslím, že každý zná někoho, kdo má ZP a zbraň a neumí. Není to tak dávno, co jsem vzal na střelnici paní, co má ZP mnoho let, pravidelně nosí na časně ranní venčení psů v lese a nestřílela několik let. Už má novou, funkční zbraň, ale s trénováním je to stále slabota.



poloventilator
Příspěvky: 259

Příspěvek#15 » stř 18. říj 2023, 08:06

Без тренировки нет чемпиона !

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: sapeur a 2 hosti