Závady na zbrani při střelbě (selhač, zádržka atd.) - jak řešit v praxi?



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#61 » sob 2. pro 2023, 13:13

Stalo se mi u karabiny v lugeru: střela zůstala v hlavni necelých 10 cm od komory. Netuším, kam až couvl závěr a jestli by podal další náboj, protože v nábojišti se kousla hilzna, rozervaná do tvaru kopretiny.
A ano, byl to starý náboj.



juraj1
Příspěvky: 495

Příspěvek#62 » pon 4. pro 2023, 09:23

Uz se mi stalo, ze nevyhorela z duvodu degradace prachu cela navazka a krasne mi to nabilo novy naboj do komory. Samozrejme, ze strela byla v hlavni.



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#63 » pon 4. pro 2023, 12:11

@juraj1 U "uzamcene" pistole?
nebo dynamika)

@marinakus, u makarova jsme toho byl taky svedkem (sb nove naboje)

A kamarad tak asi vystrelil s vz82



juraj1
Příspěvky: 495

Příspěvek#64 » pon 4. pro 2023, 22:04

@skagerak: Glock 17 gen 3



Neptun
Příspěvky: 68

Příspěvek#65 » úte 5. pro 2023, 09:03

Juraj1 a posal jsi k ní do hlavně druhou, nebo jsi to odchytil. Případné následky? Prostě se prosím rozepiš. Dík



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#66 » úte 5. pro 2023, 10:08

@juraj1, zajimave, spise se rqda strelcu schodivala, ze pist ktera ma uzamceny zaver v pripade uvizle strely v hlavni nenabije sama novy naboj...

Jak hluboko byla strela?

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#67 » úte 5. pro 2023, 10:30

skagerak : Jsem stejného názoru. Kdykoliv někdo vyprávěl, jak mu přebil uzamčený závěr se střelou uvízlou v hlavni, nakonec z něj vypadlo, že přebil ručně on sám.



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#68 » úte 5. pro 2023, 11:08

Jsem skoro pojal napad udelat si par naboju odstupnovanych od jen zapalky po normalni laboraci (resp po to nejslabsi co mi normalne funguje) a testnout, ale zase ruzna strela ruzny prach ruzna navazka tintilion kombinaci...

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#69 » úte 5. pro 2023, 12:22

skagerak : I tak by to byl zajímavý poznatek. Se starou CZ75, kterou mám jen na nácvik manipulace ale je plně střelbyschopná bych to zkusit mohl. Jen nevím jestli se mi do toho chce.



Piggy
Příspěvky: 1899

Příspěvek#70 » úte 5. pro 2023, 15:55

Ne-zcela-OT: staré pilotní pravidlo říká, že pokud se pilot zamyslí, jestli má letět, odpověď je NE.



juraj1
Příspěvky: 495

Příspěvek#71 » úte 5. pro 2023, 16:43

Skagerak, Neptun: Jdu se teda rozepsat. Je to uz notne let zpet, strileli jsme drilly a najednou byla jedna rana fakt pocitove slabsi, nez predchozi. Protoze uz jsem nekolik strel v hlavni mel a ten pocit uz jsem znal, prestal jsem strilet, vytahnul zasobnik, vyhodil naboj z komory a posvitil si baterkou zepredu do hlavne. Byla tam. Tak jsme to vymlatili a pokracovali v treningu. Tohle se mi zatim stalo jenom jednou a jsem rad. Mam sveho Glocka rad :D

Od te doby si na to fakt davam bacha.

Jinak presne jak rika Marinakus, kdyz jsem v jinych pripadech mel strelu v hlavni, a novy naboj se ocitl v komore, bylo to mym automatickym tap-rackem. Nastesti jsem se po pripadu zminenem v prvnim odstavci naucil si toho vsimat a kdyz se to stane, tak se vetsinou zastavim jeste pred tap-rackem :D



skagerak
Příspěvky: 1007

Příspěvek#72 » úte 5. pro 2023, 16:49

Dik za doplneni info.

Ted se nezlob fakt si vyhodil naboj a ne nabojnici?
(Strela kdyz leze dopreductak dost tlaci na hlaven taky do predu, a "proti smeru odemykani". Fakt mi moc neslouzi predstavivost.



juraj1
Příspěvky: 495

Příspěvek#73 » úte 5. pro 2023, 17:07

Nezlobim se, v pohode, naprosto te chapu.

Takhle si to pamatuju. Docela jsem byl prekvapen, ze se to stalo, a jsem rad, ze se mi to od te doby uz nestalo.

Samozrejme, ze je lidska pamet nespolehliva, avsak nemyslim si, ze by tomu bylo tak v tomto pripade.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#74 » úte 5. pro 2023, 17:32

Juraj1: Máš tedy strašnou smůlu. Mě se to za celý střelecký život stalo snad 3x a vždy to byly starý mrchy na dostřílení. A k přebití došlo jen jednou s dynamickým závěrem.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: yetti84 a 2 hosti