Sebevražda na střelnici

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1 » sob 20. dub 2024, 17:54

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-pol ... i-40468676

Ano, mnohokrát mě napadlo při návštěvě střelnice, že se taková věc může stát a že se proti tomu asi nedá nic udělat a že to mohou i odnést jiní přítomní lidé, bude-li to nějaký cvok...

Podobných případů již bylo více...

https://www.novinky.cz/clanek/krimi-osm ... l-40431653
https://www.policie.cz/clanek/mrtvy-na-strelnici.aspx
Naposledy upravil(a) paza dne sob 20. dub 2024, 18:04, celkem upraveno 1 x.



Krevel
Příspěvky: 21

Příspěvek#2 » sob 20. dub 2024, 18:03

Kromě toho, že ten článek je z loňska, tak realita je taková, že se to děje poměrně často, což vím přímo od správců střelnic, jen se o tom nepíše v novinách.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#3 » sob 20. dub 2024, 18:04

Opraveno, přehodil jsem odkazy, to je zase, bohužel, nový případ...

Uživatelský avatar
hardhouse.trip
Příspěvky: 38

Příspěvek#4 » sob 20. dub 2024, 18:14

Kde se to stalo? Na Lazcích nebo v Timpu?



iloveguns
Příspěvky: 1456

Příspěvek#5 » sob 20. dub 2024, 18:21

U nás se to stalo před lety, a provozovatel okamžitě střelnici zavřel a je zavřená dodnes...



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#6 » sob 20. dub 2024, 18:26

Kdyz se magor nezastreli, tak skoci nekde pod vlak. Pokud se nepodari odstranit pricinu jeho pohnutek, tak jakekoli dalsi opatreni je neucinne. Pro novinare je z toho jen senzace, nic vic. I kdyby se zakazaly vlaky, tak magor si to hodi doma na pude. Neresitelny.

Uživatelský avatar
hardhouse.trip
Příspěvky: 38

Příspěvek#7 » sob 20. dub 2024, 18:27

Iloveguns: jakej měl k tomu důvod? Psychický stav? Proč by kvůli jednomu sebevrahovi měli trpět ostatní střelci?



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#8 » sob 20. dub 2024, 18:32

Sebevražda není selhání systému (jak občas někdo tvrdí), ale vždy selhání jednotlivce.
Horší je rozšířená sebevražda, kdy sebou vezme rodinu, ale platí to stejně. Za to systém nemůže. Pouze ty malé šedé buňky v hlavě toho nešťastníka (jak by řekl jeden slavný detektiv).

Uživatelský avatar
hardhouse.trip
Příspěvky: 38

Příspěvek#9 » sob 20. dub 2024, 18:49

MojeTikka:

Já v předešlém příspěvku nemyslel sebevraha, ale správce střelnice/provozovatele...



MojeTikka
Příspěvky: 1614

Příspěvek#10 » sob 20. dub 2024, 19:06

PCR to bude vysetrovat uplne stejne, jako jakykoli jiny uraz na strelnici. Pokud spravce neudelal vylozene nejakou koninu, pak to pro nej bude neprijemnost, ale ne fatalni problem. Kdyz ti sebevrah skoci z mostu pod auto, taky se to bude vysetrovat, ale tim to taky skonci.

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#11 » sob 20. dub 2024, 19:09

No to jo, ale toho správce střelnice nebo instruktora, který byl vedle něj, je mi líto, ona to není sranda, když se vedle tebe někdo pifne, dost možná, že to může i vést k trvalejším problémům, minimálně bych asi nešel rád jako doprovod s někým dalším, kdo si jde jen tak, bez zbrojáku, zastřílet...

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2528

Příspěvek#12 » sob 20. dub 2024, 19:18

Sme moc utlocitny. Voe lidi je na svete jako sracek. Kdyz je nekdo labil a streli si to, tak at ho vodvezou funebraci, hadici to splachnout a pokracujem.

A kdo z toho nespi (vyjma pripadu kdy ceka, jak to policie vysetri) je prizdisr…

Vic Sparty, dusevni sily, otrkani se potrebujem. Ne voe chtit psychologa nad kazdym rozbitym kolinkem.



JirkaCV
Příspěvky: 1595

Příspěvek#13 » sob 20. dub 2024, 19:22

Nejsem správce, ale stál jsem párkrát u laika. Ne, že by hrozila sebevražda, ale třeba neopatrný pohyb s nabitou zbraní.
Stál jsem za jeho levým ramenem a pořád připraven sáhnout mu na ruce.
Moje pozornost byla stejně napnutá, jako když dělám vedoucího práce ve vn rozvodně.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4582

Příspěvek#14 » sob 20. dub 2024, 19:38

JirkaCV : Nevím kolik set mám za sebou příprav na ZP, kolik set přezkoušených a kdysi jsem spolupracoval i na zážitkové střelbě a skutečně nedokážu říci, jestli bych něčemu podobnému dokázal zabránit. Kdo tvrdí, že jednoznačně ano, je buď lhář nebo blázen. Ty to samozřejmě netvrdíš a není to na tebe.



lumír
Příspěvky: 8

Příspěvek#15 » sob 20. dub 2024, 19:39

Sebevraždou člověk uteče od svého problému. Téměř vždy pak udělá problém jiným.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 2 hosti