Amnesty International a držení zbraní



nn
Příspěvky: 74

Příspěvek#1 » pon 8. črc 2024, 07:44

Zachytil jsem dnes na Radiožurnálu, že pracovní skupina MV má dnes opět diskutovat nad úpravami legislativy ohledně držení zbraní. Členem skupiny je i Amnesty International.

Zde je odkaz na postoj AI ke zbraním:
Upozorňuji, že to není pro slabé žaludky:
https://www.amnesty.cz/zprava/5960/vlas ... m-ne-pravo



JirkaCV
Příspěvky: 1942

Příspěvek#2 » pon 8. črc 2024, 08:01

Nějak jim to nevychází.
2005 - lesní vrah Kalivoda
2015 - elektrikář v Uherském Brodě (ten byl už v řešení - následně úprava zákona)
2023 - FF

Zapomněl jsem na něco?

Bude tam LEX?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 963

Příspěvek#3 » pon 8. črc 2024, 08:13

Ráno jsem to slyšel na ČRo plus, že dnes to proběhne a hlavně že tam bude AI, která navrhuje lepší regulaci atd... Chtěl jsem se zeptat, jesi tam bude i klub chovatelů jezevčíků, protože i ten má k tomu co říct...

Uživatelský avatar
FiBe
Příspěvky: 51

Příspěvek#4 » pon 8. črc 2024, 08:17

k tomu se vyjadřoval už dříve p. Gawron
https://zbrojnice.com/2024/06/26/dezinf ... ni-zbrani/



Střelec
Příspěvky: 1769

Příspěvek#5 » pon 8. črc 2024, 08:28

Upřímně by mě zajímaly zdroje statistik, ze kterých AI čerpá. Protože to sedí možná tak na Afriku, ne na ČR.
Po omezení přístupu ke střelným zbraním se pouze část potenciálních „pachatelů” uchýlila k jiné formě násilí. V mnoha případech naopak k násilí vůbec nedošlo.

Zde by mě zase zajímalo, jak vědí, že by k tomu se strelnými zbraněmi také došlo, když k ničemu vlastně nedošlo. Dost zavádějící tvrzení.



Wdog
Příspěvky: 26

Příspěvek#6 » pon 8. črc 2024, 08:31

Ano, jsme na zbraňovém serveru, ale i tak je to strašné.

"Vlastnictví zbraně je privilegium, ne právo ..."

... říkali Hitler, Mao Ce Tung, Lenin, Stalin .... a Amnesty International



JirkaCV
Příspěvky: 1942

Příspěvek#7 » pon 8. črc 2024, 09:21

Lenin to dovedl do dokonalosti. "Lidé zbraně nepotřebují. Když je u nich najdete, popravte je."



RegistrovanyUzivatel
Příspěvky: 45

Příspěvek#8 » pon 8. črc 2024, 10:08

jsou to čuráci, co víc k tomu říct.
snad jen už ten pardon



DVII
Příspěvky: 76

Příspěvek#9 » pon 8. črc 2024, 10:21

Totalitáři - nejdřív zbraně, pak auta, potom ostatní majetek - zdůvodněte proč ho vlastně potřebujete....



JirkaCV
Příspěvky: 1942

Příspěvek#10 » pon 8. črc 2024, 10:30

AI se do krve bije za lidská práva. Ale někoho jiného. Fakt nechápu, koho budou na MV zastupovat. Budou se bít za práva zločinců a vrahů? Šéfredaktor Charlie Hebdo se musí v hrobě obracet.

Uživatelský avatar
SunWuKung
Příspěvky: 48

Příspěvek#11 » pon 8. črc 2024, 11:10

Otázka zní - kdo je do tý skupiny přizval, resp. pustil?

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 963

Příspěvek#12 » pon 8. črc 2024, 11:24

Tak tohle jsem si řekl jako první, řeší se expertní skupina a někdo tam pozve AI, která je úplně mimo mísu a předmět skupiny. Vlastně pokud budou dodržovat to, co o sobě píšou, nemám s nimi problém!

Jejich zdroj:
KDO JSME: Jsme mezinárodní, apolitické a nezávislé hnutí. Od roku 1961 chráníme svobodu a bojujeme proti bezpráví. Usilujeme o dodržování základních lidských práv.

-podle mne je moje základní právo držet a nosit zbraň a bránit se, takže pokud ho budou hájit, tak ANO

CO DĚLÁME:
Zastáváme se politických vězňů a dalších nespravedlivě pronásledovaných, bojujeme proti mučení i trestu smrti a vzděláváme o lidských právech.

-pokud budou hájit právo se bránit, a hájit nespravedlivě pronásledované za to že se bránili, tak ANO

Takže bych řekl, že pokud budou dodržovat co o sobě prohlašují, bude to v pohodě. No, ale reálně mám strach a reálné obavy, že je tomu úplně jinak a výrazně obráceně... No asi to bude pěkný peklo



expres
Příspěvky: 696

Příspěvek#13 » pon 8. črc 2024, 11:45

vetsina textu je manipulativni a lziva...
David Chytil je odbornik dle profilu leda tak na zamestnani v neziskovkach, tam se mu ocividne dari...



JirkaCV
Příspěvky: 1942

Příspěvek#14 » pon 8. črc 2024, 11:59

Pan Mgr. Chytil je advokát. Tedy dobrý sluha, ale zlý pán.
Zajímal by mě názor jeho nadřízených, do jaké míry zastupuje AI nebo jenom svůj vlastní názor.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 963

Příspěvek#15 » pon 8. črc 2024, 12:40

Pan Chytil je hlavně "odborník" na klimatické právo, a aktivista extrémistického spolku "Klimatická žaloba ČR".
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 8 hostů