Střelecký kurz

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#31 » ned 4. čer 2023, 14:38

Nove, web nedodelanej, instruktori nejmenovite. Nepresvedcive. Ale zase za 800 zkusit pistoli muze bejt ok.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#32 » ned 4. čer 2023, 18:46

Základní problém je, že když Ti někdo v začátku nastaví zmatené návyky, špatně se to předělává.

Na většině střelnic je někdo, kdo Ti ochotně poradí, jen to občas není to, co potřebuješ slyšet. Vyber si někoho zavedeného v lokalitě, kam se snadno dostaneš a uvidíš.

Uživatelský avatar
isbs
Příspěvky: 8

Příspěvek#33 » pon 5. čer 2023, 07:23

No tak jsem to nakonec koupil, pak poreferuji. Co se týká "vyber si někoho v lokalitě" , problém je že u nás na Kladně, jsou jen dvě střelnice, nikoho tam neznám pořádně a je to pro mě stejný krok do neznáma jako koupit tenhle kurs, prostě sázka do loterie.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#34 » pon 5. čer 2023, 07:30

:) NEboj tenhle pristup urco zmenis. Dojet hodku někam, není zadna prekazka.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#35 » pon 5. čer 2023, 08:17

Z Kladna můžeš Oleško k HardTasku nebo do Hrobčic k Aegisu. A nebo k někomu do Prahy.

Kurzem za 800 Kč rozhodně nic neztratíš, ale záleží vždy na úrovni instruktorů a jejich vedení začátečníků. Alespoň okoukneš co kdo má a jak se dovybavit na další akce.



Krevel
Příspěvky: 20

Příspěvek#36 » pon 5. čer 2023, 08:59

Kurz od rogsalute můžu jen doporučit, ten pistol basic je zaměřen na rozbor střelby, střelecké chyby apod. Nedělají se tam žadné taktické drily, přebíjení ani nic podobného... ukážou ti správnou techniku mířené střelby (ale zase ti necpou, že se to dá dělat jen takhle), pak se dělají střelecká cvičení, kde rozeberou, co by mohlo být špatně a jak to napravit, podle toho jak ti to jde, tak ti pak radí ať se zaměříš na konkrétní věc a postupně zrychluješ (já měl třeba problém s rychlým resetem spouště)... mně ten kurz dal strašně moc a byli tam i lidi s mnohem více zkušenostmi než já (i IPSC střelci) a každý se tam zlepšil (nebo to aspoň na konci tvrdil)... mně to dalo to, že vím co dělám střelecky správně (dobrý úchop, správně mířidla...) a co dělám blbě (strhávání spouště při rychlé střelbě...). Instruktoři jsou bývalý vojáci, myslím že ze 601.skss, ale nechci mystifikovat, hodně cvičení, co dělají je od hailey strategic. Ještě jedna poznámka, jejich zdravotnické kurzy jsou podle mě to nejlepší co se dá v čr najít



milanvpg
Příspěvky: 88

Příspěvek#37 » pon 5. čer 2023, 22:54

A můžeš srovnat s někým jiným? Kolik lidi připadlo na jednoho instruktora? Já dělal kurz u Hardtasku a pak u jedné regionální firmy, kde bylo sice min účastníků než u HT (4:8) a kluci byli praktici, ale bylo znát, že neumí moc předat dál to co umí, oproti HT.

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2511

Příspěvek#38 » úte 6. čer 2023, 06:29

JJ tohle je aspon pro me zatím nejvetsi "plus" u HT. Ač to nejsou pedagogove, tak to maj po pedagogicko-didakticky strance hodne dobre zmaknuty. Prakticky vsichni instruktori. Nekterí za 1*, nekteri za 2 :), ale potkal sme se tam s 10 a az na malinkate drobnosti to bylo vzdy super. U jinych spolecnosti to nekdy kulhá na jednu, nekdy i na dve nohy. :) Rozumnje clovek z nejakyma zkusenostma, si to prebere, ale u uplnejch novacku to nekdy nemusi fungovat. A nedejboze u jelit. :)



Krevel
Příspěvky: 20

Příspěvek#39 » úte 6. čer 2023, 06:35

Instruktoři jsou vždy 2, myslím, že v Příbrami je tak 8 (možná i 10 teď fakt nevim) stanovišť, během střeleckých cvičení si obešli určitě každého několikrát v tomhle problém opravdu nebyl... můžu srovnat ještě s HT DP1, kde jsem moc spokojen nebyl, za což asi může částečně špatné počasí, protože se instruktoři snažili některé části zkrátit (třeba ty střelecké základy) a šlo se rovnou drilovat, taky jsem neměl zrovna nejlepší partu lidí, takže se hodně křičelo... a upřímně mi ani nevyhovovali instruktoři (že mají za sebou swat kurz jsem během dne slyšel asi 50x, celkově mi přijde, že se dost chvástali)... i tak jsem se tam hodně naučil to nemůžu popřít, ale s tím pistol basic od rog salute se to nedá srovnávat, protože obsahově to jsou úplně jiné kurzy, u rog salute bude DP1 odpovídat až tomu pistol advanced... co se mi ještě u rog salute líbí je, že podle toho co říkají tak ani na těch pokročilejších kurzech neslevují z přesnosti střelby a snaží se ti tam pořád identifikovat střelecké chyby i v těch drilech,ale to budu moci poreferovat až později, ještě nebyl čas to absolvovat

Uživatelský avatar
isbs
Příspěvky: 8

Příspěvek#40 » čtv 6. črc 2023, 17:27

Ahoj tak jsem absolvoval úvodní kurs na basic pistol u ROG Salute a píšu zkušenosti, jak jsem jsem slíbil. Popsáno jedním úvodním slovem boží. Je pravda kvůli objektivitě je to můj první kurs, ale splnil, spíše předčil moje očekávání.

Kluci /instruktoři/ jsou sympaťáci a profíci od armády, nejen že umí, ale hlavně to umí předat dál. Pozitivní přístup i pokec s nimi, žádný zbytečný předvádění a machrovinky, což nemám rád, prostě jsou úplně normální. Po příchodu nás nechali nastoupit a střílet, aby poznali, jak moc nám to nejde a co nám nejde. Pak teorie, bezpečnost, správný úchop, mířidla, strhávání, postup jak si vyhodnotit chyby sám, prostě základy což jsem přesně potřeboval. Po té střelecký dril na 2,5 m, co mě bavilo že každému koukali z 10 cm pod ruce, a hodnotily co je špatně, co nedělat, co změnit. Nevnucovali nám svoje názory, ukázaly děláme to takhle, ještě se to dá dělat takhle a, nebo takhle, vyber si, co ti vyhovuje, my jen doporučíme/poradíme, ale tohle už ne to je přes čáru.
Pak den celkem rychle pokračoval dalšími střeleckými drily, efektivní a bezpečné přehození zbraně z ruky do ruky, střelba samostatně levou a pravou rukou, pak nějaká další teorie a stále stejný přístup ze strany instruktorů, osobní u každého z nás. I přes zvyšující se únavu na všech stranách vládla pořád pohoda.
Hodně se klade důraz na přesnost střelby a zásahovost, což my dává smysl, je super umět kde jakou dovednost jako je rychlé tasení, nebo dynamický pohyb u střelby, ale nezasáhnout, to na konec jaksi celé zkazí :-)

Já jsem si to neskutečně užil, zlepšil jsem si úchop, pochopil jsem, co dělám spatně, a přesnost se mi už v rámci kursu výrazně vylepšila, za mě rozhodně ano a jdu dál na pokračování. Mohu doporučit i lidem kteří jsou na tom technicky lépe než já a střílejí déle, někteří kluci, co tam byly na kursu se mnou, absolvovali předtím i jiné kurzy i pokročilejší, a stejně tvrdili že tohle byl pro ně velký přínos.



bbobb
Příspěvky: 352

Příspěvek#41 » čtv 6. črc 2023, 21:32

kolombo píše:Z Kladna můžeš Oleško k HardTasku nebo do Hrobčic k Aegisu. A nebo k někomu do Prahy.


Kam v Praze?

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#42 » pát 7. črc 2023, 06:33

To asi bude podobné, ale přímo v Praze nevím, tam jsem na kurzu nikdy nebyl.



JirkaCV
Příspěvky: 1483

Příspěvek#43 » pát 7. črc 2023, 08:12

Do Oleška dojedeš z Prahy na kole.



DaveCZ
Příspěvky: 17

Příspěvek#44 » čtv 27. črc 2023, 15:53

Ahoj, nevíte jestli dělá někdo nějaké rozumné kurzy Pelhřimovsko, Jihlava? Nemůžu pořád nic najít.... Díky



ondra009
Příspěvky: 49

Příspěvek#45 » pát 28. črc 2023, 07:11

Co vim, tak nejbliz asi Velka Bites: https://www.dirfor.cz/aktualne/

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: fantom77 a 15 hostů