Výstřel doma

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#121 » pon 17. říj 2016, 07:35

Do té vázy by se mělo vybíjet seshora, ne z boku, a tímpádem by i v případě nechtěného výstřelu měla střela zůstat v písku. Ale jasně že praxe může být jiná.
Navíc taková váza může být klidně plastová...
Já zatím při vybíjení doma rozhodně nepřepínám na automatiku, naopak vše radši kontroluju opakovaně než dám ránu jistoty... ale i tak bych radši mířila do písku než na gauč.

Uživatelský avatar
Sedmej
Příspěvky: 1867

Příspěvek#122 » pon 17. říj 2016, 07:44

pedro!: no já si to troufnu. nebydlím v baráku z rákosí, abych prostřelil přes sedačku podlahu. ale zkoušet to nebudu a věřím, že ani nenastane příležitost si to ověřit.



tifik
Příspěvky: 301

Příspěvek#123 » pon 17. říj 2016, 09:57

Tak v paneláku se průstřelu moc nebojím, jen je třeba nemářit na zeď s okny, ta bývá papírová. Spíš se bojím odrazu od panelové zdi. Ale jinak samozřejmě důsledná kontrola-zásobník, sáhnout do šachty, několikrát závěr, pohled do komory i šachty a RJ někam skrz postel do zdi.



selag
Příspěvky: 278
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#124 » pon 17. říj 2016, 12:02

Náboj SB poloplášť .38 spec z revolveru SW 2" pod úhlem 45 stupňů - v panelu důlek cca 1 cm, střela fragmentovala, žádné další škody. Manželka v kuchyni přes jedny zavřené dveře skoro nic neslyšela :-) Opakovat to již nehodlám :-) :-)



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#125 » pon 17. říj 2016, 12:10

Náhodný výstřel z revolveru?



selag
Příspěvky: 278
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#126 » pon 17. říj 2016, 12:18

Budeš se divit, ale jo :-) Po nabití a zaklapnutí válce jsem palcem natáhl, jestli je jako všechno O.K. a se zmáčklou spouští sem chtěl vypustit přes palec :-) Nejspíš mastný palec, kohout vyjel a bylo.....



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#127 » pon 17. říj 2016, 13:03

Espezetka: to je jasny ze shora, ale tlak co vznikne v pisku bych rekl, ze pujde i do stran

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#128 » pon 17. říj 2016, 13:15

Luky22 píše:Recept proti náhodnému výstřelu je jednoduchý. Nenosit "nadrcnuto", nemusíte pak pořád škvrdlat závěrem při vybíjení. A nehrát si zbytečně s bouchačkou, a když už, tak napřed vyndat zásobník. Kdo má s tímhle problém, neměl by mít zbroják.


Nošení nadrcnuto/nenadrcnuto s tímto přeci vůbec nesouvisí. I když nemám nadrcnuto, musím kontrolovat komoru, takže můžu udělat úplně stejnou chybu. Naopak - nenosič v komoře není zvyklý, že mu při kontrole komory vyskočí ven včelka, takže je k některým chybám tohoto typu ještě náchylnější... hlavně je zvyklý nosit "bez", takže navzdory všem omílaným zásadám si časem chtě-nechtě zvyká na to, že je komora prázdná a podle toho se k ní podvědomě chová.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#129 » pon 17. říj 2016, 13:28

Espezetka: Byt tebou tak vemu nejaky kybl (vazu) a domluvim se na strelnici a tam provedu rizeny test. Pak uvidis kolik ti staci. Ja dal 1 tramek 80x80, proletelo, pridal dalsi 80x80 a neproletelo, ale po rozriznuti byla strela za polovinou, takze jsem pridal 3. s tloustkou 80 a celkove u vsech udelal sirku 160 aby se do toho dalo bezpecne trefit a ted mam jak jsem nekde psal "vybijeci" blok dreva. A preventivne za nim jeste zed a za ni svah. Dohromady to je 24cm smrkoveho dreva a 9mm Luger FMJ od SB z cca 0,5-1m konci bezpecne tesne za pulkou. Snad se tam mimo toho omylu dalsi nepridaji.

honzek86: Souhlasim, ja jsem zvykli se ke zbrani chovat naprosto vzdy tak, ze je naboj v komore (jasne ze kdyz je rozebrana tak ne).

tifik: Ja bych to v panelaku neriskoval, ale ja jsem na tohle prilis paranoidni :D :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#130 » pon 17. říj 2016, 13:47

honzek86: Tak pokud si "nenosič v komoře" nehraje se závěrem jako malé děcko, tak tam fakt nic nemá. Pochopitelně že i tak musí po vytažení zásobníku zkontrolovat nábojovou komoru. A bacha, i při natažení závěru a zasunutí náboje do komory může teoreticky dojít k výstřelu. Prostě "nosiči" si podle mě koledují, až si někteří vykoledují. :D



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#131 » pon 17. říj 2016, 13:53

selag: "Nejspíš mastný palec, kohout vyjel a bylo....."

Ty jo, hrát si doma s kohoutem svého SW ráže 44 rem. mag. při plném a zacvaknutém válci bych kule určitě neměl. :D



pelanj
Příspěvky: 888

Příspěvek#132 » pon 17. říj 2016, 14:24

Luky22: Teoreticky možná, prakticky je pravděpodobnost asi jako že vyhraju ve sportce (když nesázím:).



dfgdsster
Příspěvky: 109

Příspěvek#133 » pon 17. říj 2016, 15:41

Luky22: jde o to vypoustet pres palec i revolver (a kaslat napr. na instruktaz v manualu Rugeru, dle ktere si pri vypousteni mas slabou rukou jen pridrzet ram zbrane a kohout jistit a soubezne spustit na ram pouze palcem silne ruky). Potom by mel byt clovek v pohode vzdycky, prinejhorsim si prorazi nehet. Ale bezpecny smer je holt bezpecny smer - tzv. pojistka posledni zachrany:-).

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#134 » pon 17. říj 2016, 15:46

Nosič/nenosič není celkem důležité. Nechtěný výstřel je zpravidla zkratem mezi jednáním a myšlením a to se může stát asi komukoliv. Statistika z tohoto pohledu by byla ovšem zajímavá.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#135 » pon 17. říj 2016, 15:53

První příspěvek napsal a tohle vlákno založil nenosič ;-)

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: harald, Honzik79, Jarda.Jezek a 24 hostů