Výstřel doma

Uživatelský avatar
Kencui
Příspěvky: 137

Příspěvek#136 » pon 17. říj 2016, 16:49

Radeji si doma udelam diru do zdi, nez mit kudlu v brise, protoze jsem nestihnul natahnout...
Co se sousedu tyce, tak pokud vystrelu nepredchazi hlasita hadka a po nem nenasleduje ticho popripade neco jako "CO JSEM TO K***A UDELAL ?!?!?" tak pochybuju, ze nekdo bude nekam volat. Takova rana se obcas do ticha ozve ...
Jinak ja normalne mirim na postel / zed (betonovy monolit), ale ten kybl s piskem se mi zamlouva - dam ho naspod skrine, kde bude schovany a bude.

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#137 » pon 17. říj 2016, 18:31

Notobi - možná máš pravdu.

kk píše: Espezetka: Byt tebou tak vemu nejaky kybl (vazu) a domluvim se na strelnici a tam provedu rizeny test.


To je dobrý nápad a ráda bych to zkusila.
Víte někdo o sřelnici v okolí Prahy, kde by jim nevadilo když jim to tam zasviním barevným pískem?

Uživatelský avatar
Bonanza
Příspěvky: 224

Příspěvek#138 » úte 18. říj 2016, 14:06

Možná Družec, pokud tam Staněk ještě funguje.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#139 » úte 18. říj 2016, 14:07

SPZ : Vždyť víš. ;) :lol:

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#140 » sob 22. říj 2016, 13:41

Espezetka píše:Tak hlína má hádám menší "brzdící" účinek než písek, jak by asi takový květináč musel být velký?



Tady je tabulka, kde ráže .22LR ve hlíně doletěla o 24 cm méně než v písku...

http://temneuzemi.webzdarma.cz/Palne_zb ... e_22LR.htm

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#141 » sob 22. říj 2016, 16:16

Myslím že ta průbojnost je v milimetrech :D

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1298

Příspěvek#142 » sob 22. říj 2016, 17:23

Pardon... :oops:

Uživatelský avatar
Espezetka
Příspěvky: 332

Příspěvek#143 » sob 22. říj 2016, 19:01

P.V. píše:Tady je tabulka, kde ráže .22LR ve hlíně doletěla o 24 cm méně než v písku...


Díky, je to zajímavé. Autor testu pěkně srovnává váhu, úsťovou rychlost a kinetickou energii jednotlivých ráží, bohužel jsem ve fyzice nikdy nevynikala, takže si stejně nedokážu sesumírovat kolik písku by tak mohlo stačit aby zastavilo střelu z 9mm Luger vystřelenou z bezprostřední blízkosti nad nádobou s pískem, když vím jakou průbojnost má .22LR na 25 metrů :(

Pídím se po netu po podobných testech, myslela jsem že třeba na youtube kde je nahraná kdejaká blbost toho budou mraky, ale nic moc.
Narazila jsem jen na toto, kde zkoušeli průbojnost v suchém a mokrém písku, kde (pro mne překvapivě) je na tom líp suchý písek.
http://www.aintreepistolclub.org.uk/tes ... t%201.html

Ale to už se asi dostávám dost OT.



SC1
Příspěvky: 367

Příspěvek#144 » ned 23. říj 2016, 21:25

Naopak, to je hodně praktická informace a námět k experimentům.

Což takhle pokusnou tuhou bednu ze dřeva nahradit běžnou krabicí z mléčného plastu (Ikea, Hornbach...) naplněnou suchým maltovým pískem? Nebude to sice tak efektivní, jako popsaný pokus, ale i tak o hodně lepší, než prosté střílení do zdi. A designově se to bude do domácnosti hodit podstatně víc, než kýbl s pískem. Při vytipování (a vyzkoušení) vhodné krabice by i hloubka běžné knihovny měla stačit.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#145 » pon 24. říj 2016, 06:13

Skoro mi z té debaty připadá, že rána jistoty slouží k tomu, aby si člověk vystřelil i doma :-)



kk
Příspěvky: 1005

Příspěvek#146 » pon 24. říj 2016, 06:18

kolombo: konecne to nekdo pochopil :D :D :D aneb prejmenujem to tu jak udelat domaci strelnici :D

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#147 » pon 24. říj 2016, 06:43

Né že bych to chtěl zkoušet, ale pochybuji, že 9mm rána projde omítnutou 30cm stěnou :) Namířil bych to zešikma do rohu, kde se potkává stěna s podlahou a neřešil bych nějaký písek, hlínu apod.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2221

Příspěvek#148 » pon 24. říj 2016, 08:05

Že by mi to prošlo panelem se taky nemusím bát, tam hrozí spíše odrazy. Ale právě proto si myslím, že základ je důkladná kontrola zbraně, ne vhodná domácí střelnice.



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#149 » pon 24. říj 2016, 08:14

Tak z diskuze vyplývá, že dát ránu jistoty po kontrole zbraně vyžaduje sluchátka, brejle a pořádnej kvádr balistickýho gelu s betonovým panelem na konci.
Ještě že mám zdi z cihel a za nima pole.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#150 » pon 24. říj 2016, 08:19

Chápu, že se říká, že střelci se dělí na ty, kterým to už vystřelilo a na ty, kterým to teprve vystřelí, ale i tak - nemůžu to pochopit. Pokud mám naučený správný drill, jak se to může stát?
Každý den dojdu, vytáhnu zbraň, vytáhnu zásobník, minimálně 3x potáhnu závěr, zajistím závěr v zadní poloze, zkontroluju vizuálně komoru a šachtu, pro jistotu do toho narvu i prst, závěr spustím a zbraň odložím (ano, žádná rána jistoty).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: 311_Mart, Sody a 20 hostů