Nosit zbraň je prevencí před terorismem

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#361 » čtv 16. srp 2018, 13:44

Stejně mu na ulici nemám jak poskytnout první pomoc. Hraní na rychlé šípy tipu "rozervat si košili a zastavit krvácení" (na hrudníku to ani nejde) je z knížek. Jediný přijatelný druh první pomoci je zavolat 155.

Když to bude u mě doma (překvapím zloděje), tak to je jiná. Proběhnu dům, jestli byl sám, nasadím si ajcky, zavolám 155, poliju ho slivovicí (mám tam flašu nepovedené pro zedníky) a zavážu. Udělám to ve stresu, nikdo mě nemůže obvinit, že vykrvácel.
Udělal bych to, i kdyby mezi tím skapal. Polehčující okolnost je fajn. Na ulici je to jiné.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#362 » čtv 16. srp 2018, 19:21

Naopak, ja si myslim ze ve stresu zvladnout aspon zaskrtit nohy teroristovi je dobre. I kdyz muze nekdo namitnout ze krvaci z hrudniku, snaha je maximalni. Vic bych v soku stejne nezvladl, to vim :)



Apep
Příspěvky: 93

Příspěvek#363 » čtv 16. srp 2018, 19:58

V případě teroristy, bych mu první pomoc nedával. Za a) první pomoc bych poskytoval prioritně ostatním zraněním osobám, za b) často jsou útočníci ještě vybavení sebevražednými vestami, nebudu přece riskovat, že se sám odpálím, za c) pokud náhodou terorista potřebuje první pomoc, tak jsem v tom případě střílel špatně.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 7 hostů