Poprvé na střelnici



Waskko
Příspěvky: 8

Příspěvek#16 » pon 20. čer 2016, 13:03

Pouziji tohle tema a zeptam se. Jako zacatecnik me cekaji vylety na strelnici a k tomu se vaze krucialni otazka - co bych mel mit vsechno s sebou? Jsou mi jasne ty zakladni veci - zbran, naboje, ochrana sluchu ci zraku, ale co jsou ty dalsi veci, ktere je nutne co dobre mit u sebe? Diky za radu vsem.



Xerxes
Příspěvky: 484
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » pon 20. čer 2016, 13:16

Hlavně nezapomeň ZP a PZ :-D
Já s sebou ještě vozím lepítka na zalepování terče. Ale to záleží na konkrétní střelnici, zda ti je dají zadarmo, nebo si je tam musíš platit apod. Mě se nechtělo za metr platit 10kč, tak mám prostě svoje.
A pak, ještě pytlík na nábojnice. I když nejsi přebíječ, je dobré po sobě nábojnice posbírat třeba pro kamaráda, nebo je můžeš prodat, nebo třeba někdy v budoucnu s přebíjením začneš. Nikdy nevíš.



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#18 » pon 20. čer 2016, 13:20

Dobrý je mít vlastní terče a záslepky. Pokud střelnice nemá pojezd na terče, tak se vyplatí i dalekohled. Taky není od věci mít u sebe obří kancelářský sponky pro připevnění terče na podklad.

Uživatelský avatar
Marcurba
Příspěvky: 406

Příspěvek#19 » pon 20. čer 2016, 13:39

Já bych teda hlavně doporučil vhodné střelecké oblečení - tzn něco ke krku a dlouhý rukáv - hilzny jsou pěkně rozehřáté, mršky :)



Jezevec
Příspěvky: 139

Příspěvek#20 » pon 20. čer 2016, 13:57

Na druhou stranu není od věci vyndal hilzny rovnou z kapuce. Člověk se nemusí zohýbat a sbírat je po zemi :D



Waskko
Příspěvky: 8

Příspěvek#21 » pon 20. čer 2016, 14:10

Terce - klasicky pistolovy nebo kazda strelnice pouziva jiny a je potreb asi zjistit, jaky typ? Ci se da koupit primo na te strelnici?



Zulda
Příspěvky: 212

Příspěvek#22 » pon 20. čer 2016, 14:28

Můj tip je tenhle http://www.alfatactical.cz/skeleton-tar ... -10ks.html
Má spoustu označených cílů, kam mířit. Ale na každé střelnici, kde jsem byl, terče mají.

Uživatelský avatar
graver
Příspěvky: 656
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#23 » pon 20. čer 2016, 16:18

Já nosím doklady, sluchátka, zbraň a náboje. Terče a záslepky na střelnici. Pokud jde o hilzny, nevím, jestli je někde nutí zákazníky sbírat - leckde mají třeba rošt a raději si je nechávají. Já to s revolverem neřeším.
Speciální oblečení mi přijde poněkud úsměvné (no offense) - kdybych potřeboval ke střelbě skafandr, asi bych to jako éčkař těžce nesl :-).
Jinak jsem zastáncem lehké varianty - nechci chodit na střelnici se zavazadlem.

Uživatelský avatar
kolombo
Příspěvky: 2236

Příspěvek#24 » pon 20. čer 2016, 16:32

V Liberci se na obou střelnicích zametá a hází lopatkou do bedny.



zUT
Příspěvky: 66

Příspěvek#25 » pon 20. čer 2016, 21:46

Já nosím ještě starý froté ručník, jako podložku na stolek pod zbraň.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#26 » pon 20. čer 2016, 23:07

Zbraň, náboje, doklady, lepítka, pozorovák. Většinou mám jednu zbraň v pouzdře a druhou v origoš vypolstrované krabici, kterou používám jako podložku. Občas beru taky svoje terče, třeba skeletona viz výše. K němu si beru nějaký kancl svorky. Samozřejmě brýle a sluchátka. Sáčky na nábojnice neboť přebíjím. Jo a taky prachy abych mohl pozvat někoho na kafe :-)

Uživatelský avatar
Blacky
Příspěvky: 2520

Příspěvek#27 » úte 21. čer 2016, 07:05

Já mám takovej "servisni" kufřík, kde mam podlozku pod zbran, hadr, cistici a mazaci olej, par smotanejch tercu, izolacku, lepitka, nekolik tuzek a fixek na zamalovani zaahu, smotek vlasce pro veseni petlahvi s vodou, kus dratu, desinfekční gel na ruce, nahradny spunty do usi, nůž, napinacky.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#28 » úte 21. čer 2016, 12:15

K čemu je desinfekční gel na ruce? Máš strach aby se ti nenakazila bouchačka?

Uživatelský avatar
P.V.
Příspěvky: 1300

Příspěvek#29 » úte 21. čer 2016, 12:17

Aby si vyčistil ránu, kdyby se třeba škrábnul o závěr... Střelný prach může způsobit pěkný zánět. Proto hned vyčistit a pokud bude střílet dál,tak zalepit.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#30 » úte 21. čer 2016, 12:29

Zvláštní, že nikdo neřeší možnost střelných poranění a s tím spojenou výbavu pro první pomoc...

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: partykiller a 44 hostů