Balistické pláty AR500 III+



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#1 » pát 27. lis 2015, 14:44

Dobrý den chtel bych se zeptat jestli nevíte nekdo kde by se tohle dalo u nás koupit připadně objednat ? nejak mi připada že to je temeř nedostupné zboží :shock:



Warrior66
Příspěvky: 3

Příspěvek#2 » úte 19. dub 2016, 18:11

Ahoj, příspěvku jsem si všiml sice pozdě, ale pokud ne tobě, snad pomůžu někomu jinému.
Pláty od AR500 Armor nejsou nic jiného, než panely z "obyčejného" Armoxu 500, potažené speciálním protistřepinovým nástřikem Paxcon.
Oceli Armox, Ramor, případně i Hardox mají certifikovanou tvrdost a řadu let se z nich vyrábí například terče, které musí odolat stovkám ran (u plátů se logicky jen ubírá na tloušťce), takže v tomto směru není co objevovat, je to prověřená kvalita. "Obyčejný Armox" tedy ber s rezervou, chci tím říci pouze to, že s těmito materiály pracuje řada firem (ale málokterá ho umí ohýbat). Takže pokud přímo nelpíš na značce AR500 Armor, která na Armoxu 500 defakto založila svůj obchodní název a sortiment, můžeš se obrátit i na jiné výrobce obdobných panelů. Můžu doporučit třeba www.strikeface.cz . Pokud se odprostíš od značky, o nic nedostupného se nejedná :-)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#3 » úte 19. dub 2016, 19:32

Jen doplň detail že železný pláty do vesty jsou těžkej nesmysl. Sice udržej i .308mu ale dopadneš jak těžká jízda u Sudoměře.



Návštěvník

Příspěvek#4 » čtv 21. dub 2016, 18:48

Bez ochrany proti strepinam (kevlar nebo nastrik z predni strany) je to na nic, chytnes to do hlavy, krku a pazi.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk



Warrior66
Příspěvky: 3

Příspěvek#5 » ned 24. dub 2016, 14:53

Tak já nějak nevím, proč by měly být pláty AR500, nebo jakékoli jiné ocelové pláty těžký nesmysl ? Protože zrovna Vy, co píšete, že jsou "moc těžké" jste je nikdy neměli v ruce a jen srovnáváte tabulkové hmotnosti ? No takových teoretiků je internet plný... Vždy obdivuji lidi, kteří dokáží cokoli paušalizovat :-) Víte, to, že je něco těžké, nebo ne, je totiž relativní, a záleží na fyzické zdatnosti jedince, takže ano, pro chuděrky a vyzáblé ajťáky, co tráví 24/7 u PC asi fakt těžké budou, stejně tak jako zbraň, munice atd. Moje pláty i s Paxconem váží 7 kg, a na těle je defakto necítím, protože se ta hmotnost prostě dobře rozloží díky nosiči na těle. Je to ještě pohodlnější než nést stejně těžký batoh. Ale moje zkušenosti a zároveň zkušenosti tísíců lidí, co AR500 mají asi nemají proti tabulkám šanci že ?, a stovky, možná tisíce videí a recenzí na YouTube také neobstojí co ? :-) :-) :-) No a to, že jsou pláty bez ochrany proti střepinám na nic, také není zcela pravda, respektive záleží na energii a hmotě střely, jejíž střepiny mají být zachyceny. Pokud vím, tak střepiny z 9mmL je ještě schopen zadržet plášť nosiče z kvalitní Cordury 1000D (eventuelně jiný materiál s dostatečnou hustotou vlákna), ovšem proti puškovým střelám už je nástřik Paxcon či jinak provedený protistřepinový obal nutný - s tím souhlasím, ale ale opět to takto paušalizovat ? stejně tak nějak nechápu, proč to tu řešíme, když AR500 tímto nástřikem vybaveny jsou. No já nevím, když už chcete radit, není lepší radit s nějakými rozumnými argumenty, a ne jen konstatováním polopravd/pololží ? Stejně mám pocit, že se autor příspěvku ptal jen na to, kde pláty AR500 koupit... že už by tedy pro ně byl rozhodnutý ? Za mě dobrá volba.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#6 » ned 24. dub 2016, 15:00

A proto všichni renomovaní výrobci nabízejí ocelové vesty :D A všichni profíci je používají :D To snad polopravda ani pololež není?



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#7 » ned 24. dub 2016, 15:05

jsem pro nej rozhodnutý na pevno s mojima 100kg živé váhy se ten plat docela dobře rozloží zkoušel jsem si dat do vesty 2 pláty hardox 450 10mm tlusté velikostne jako jsou original pláty akorad je nemam na vestu ale jako popr na střelnici pro pušku jelikož mi s kosou do jejich popru nenechají... da se to dobře nosit když se vesta na tele dobře ukotví tak takže co se tyče hmotnosti mam to odzkoušene
"popr ala panciř do vesty" viz přiloha :-P jeste je to netknuty ale brzo na tom budu testovat nejaky AP chutovky

kdyby si chtel nekdo zkusit hodit si to do vesty aby vedel jesti to unese mužu pujčit (plzensko) ale brzo to bude mit "důlky" takže pak už bych to do vesty nedaval
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) franta599 dne ned 24. dub 2016, 15:07, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#8 » ned 24. dub 2016, 15:07

Můžu se zeptat, proč to tak nutně potřebuješ?



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#9 » ned 24. dub 2016, 15:12

proste me tyhle veci imponujou sbiram to vicemene jsem celou balistiku co zatim mám mel na sobe jen jednou z duvodu focení :D je to proste sbirkova činost připadne na nejaky akce to same ta integralni balisticka helma taky ji nejspis nepoužiju max ale musim to mít to se težko popisuje :lol: :lol:
Naposledy upravil(a) franta599 dne ned 24. dub 2016, 15:15, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#10 » ned 24. dub 2016, 15:14

Jo, takhle se to dá pochopit.

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#11 » ned 24. dub 2016, 15:52

Warrior66: máš pravdu, nechtěl jsem Ti kazit kšefty. Všichni končí s kevlarem, aramidem, keramikou.... DuPont krachuje. Je toho plnej jůtůb. NATO už má dokonce vyvzorkovanou novou balistiku jenom z hardoxu protože je lehčí a pohodlnější.
tumblr_nhz0hzAIYi1r94kvzo1_1280.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#12 » ned 24. dub 2016, 15:55

Pak byly ještě podobné protistřepinové vesty do dálkových spojeneckých bombardérů. Prý je všichni letci milovali a pokud možno v nich chodili i spát. Zavolám klukům z pyrotechniky, že jejich EOD 10 je překonaný hardoxem ;) Středověký rytíř hadr.



franta599
Příspěvky: 643

Příspěvek#13 » ned 24. dub 2016, 16:00

jezis nemusite takhle rejt do panciře ma sve vyhody i nevyhody to je jako se hadat jestli je lepsi glock nebo čezeta

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#14 » ned 24. dub 2016, 16:03

franta599 : Promiň, ale fakt není.



Návštěvník

Příspěvek#15 » ned 24. dub 2016, 16:08

Warrior66: v diskusi jsou místní výrobci bez nástřiku (eventuálně mně oprav). Za cenu importu origo AR500 nám keramiku lvl4, a stejně se jí zbavím, protože mi stačí lvl3 o poloviční hmotnosti.
S poppery jsem se nablbnul dost, abych prohlášení "stačí obal z cordury" nebral vážně ;-)

Franta: a ty výhody jsou prosím v čem? Kromě ceny a použitelnosti jako popper ve chvílích nudy?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 56 hostů