Silné oko

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#16 » čtv 3. pro 2015, 11:42

Ano, už jsem to našel. Bohužel vlákno jsem celé nečet a taky jsem bral, že "stačí" legislativa, co je tady na stránkách, jak může někdo tušit, že jsou kdesi nějaké dovětky :( Celý § jsem ještě nečetl, jsem za polovinou, ale na tohle jsem fakt nenarazil..



Mates
Příspěvky: 49
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#17 » čtv 3. pro 2015, 12:18

Takhle krizem to mam taky a prvne na střelnici na cvičení jsem to ještě nevedel cili mireni a drzeni jako pravak, dlouhy i kratky a v podstatě nebyl problem. Asi dost záleží jak moc je to oko dominantní vuci druhému. Zkus to jako ja. Na strelnici pri uceni jsem si proste dal par ran z malorazky jako pravak a pak jako levak a porovnal kam to litalo.
U zkoušky na BE ti komisar MUZE dat do ruky v podstate jakoukoliv ale 99% to bude jen kratka. Teoreticky muze dojit i na "Vy mate sk.B kde se strili vším, tady mate brokovnici, nabijet" aspon to me tvrdili :D

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#18 » čtv 3. pro 2015, 13:41

No a pak se v tom má prase vyznat :(

Uživatelský avatar
scorpions.cz
Příspěvky: 505

Příspěvek#19 » čtv 3. pro 2015, 13:52

Co je v tom právním stanovisku MV nejasnýho?????
MANIPULACI MŮŽEŠ DĚLAT S ČÍMKOLI a střelba více než jednou zbraní pouze u skupiny C nebo kombinace C+ E(D).
při kombinaci C+E(D) se střílí všechny 3 KK,DK,Brokna.
Pokud tě komisař nechá při E+B střílet i dlouhou tak něco porušuje a je na místě na to upozornit přinejmenším policejní dohled.

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#20 » čtv 3. pro 2015, 14:15

Co je mi nejasnýho? Třeba to, že je něco jiného napsaného a něco jiného jsou zkušenosti u zkoušek, viz Mates. Chápu, že máš asi zbroják 45let a všechny skupiny, doma veškerý zbraně, co existujou+něco navíc, ale jsou lidi, který jsou vícemožným výkladem § zmateni. Bohužel ze zkušenosti vím (třeba s dopravákama, měšťákama) hrát si na "chytrolína", kterej nedejbože ví víc, než orgán, není dobrej nápad. Pro mě je lepší se naučit střílet s brokovnicí i když nemusím, de jure, ale de facto to možný je, než nakrknout komisaře, protože jsem moh a ve finále mu odpovídat na dodatečné otázky, ve kterých mě chce vykoupat. Pořád je pro mě silnější argument toho, kdo to zažil, než toho, kdo to vyčet.

1) jsi v tomhle vlákně OT
2) průběh zkoušky se tu řešil už mockrát, takže "šmudlo hledej"

sided

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#21 » čtv 3. pro 2015, 15:39

sided: My si pořád moc asi nerozumíme. Já "nenadávám" vám tady, spíš se snažím dopídit tomu, co vlastně se mám učit, když tohle ve vyhlášce není a je na to nějaký prohlášení. Ono totiž "hledej šmudlo" můžeš využívat až ve chvíli, když víš, že něco takového máš vůbec hledat, kdybych nezačal o tom oku, tak by mě v životě nenapadlo, že střílet se má v mým případě pouze krátkou, protože v § o tom nic není (i když chápu, že neznalost neomlouvá)- (navzdory tomu, že praktické zkušenosti jiných jsou prostě jinde) :) Taky není moc dobré procházet všechna vlákna, protože ne všechno je totiž aktuální, někde jsou i roky 2013 a pak v tom začíná být guláš. Nebýt těchto stránek, tak šprtám jen knížku a testy a vím prd :) Ale už v autoškole nám povídali, že se ve všem moc rejpem, že klucí z učňáku prostě přijdou, zaškrtaj A,B,C,A,D,... a jdou si po svých ...



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#22 » čtv 3. pro 2015, 16:41

No jde spíš o to že sklouzáváš ve vláknu o očích k průběhu zkoušky. Jde tedy o dodržování témata a položení otázky k jinému tématu v jiném vlákně.

Zkráceně:
to po čem pídíš bys našel nejspíš tu
viewtopic.php?f=2&t=6459

Řešilo se to tu mnohokrát a stejně se ke shodě všech nedošlo (esli se střílí jen pistolí, nebo i z malorážky či brokovnice). Komisaři jsou různí a tak je lepší se pro jistotu nachystat i na variantu, že budeš střílet ze všeho. Nebo si nachystej argumenty a zkus se hádat ;)

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#23 » čtv 3. pro 2015, 16:50

budu sice taky O.T. ale pravdu má scorpion.cz..... jinak abych se vrátil k tématu, několikrát jsem byl svědkem toho, jak se pravák střelec snaží nacpat do kukru na dlouhé levé oko, což fakt nejde.... řešení je na každém jednotlivci, já myslím, že je přirozenější naučit se levé oko zavírat a používat pravé než se snažit naučit střílet z druhého gardu

Uživatelský avatar
Tardis
Příspěvky: 152

Příspěvek#24 » čtv 3. pro 2015, 17:23

jj, v neděli jdeme pifat, tak to zkusím, třeba dělám z komára velblouda, stejně tak to budu zkoušet na tom kulečníku, který je s dlouhou dost podobný. Všem se omlouvám za OT výše, jinde bychom to nevyřešili :) Nebo prostě budu pálit od boku, oko neoko :)

Uživatelský avatar
sided
moderátor
Příspěvky: 3754

Příspěvek#25 » čtv 3. pro 2015, 17:31

Docela čumím kolik praváků má řídící levý oko, to jsem nečekal. Mám to stejně, na krátkou používám obě nastřídačku podle toho jak se to zrovna hodí. Teda myslím tak nějak intuitivně ne že bych řešil kdy pravým a kdy levým. A flintu střílím v levým gardu, do pravýho ramena se s ní vůbec nesrovnám.

Uživatelský avatar
j.v.
Příspěvky: 160

Příspěvek#26 » čtv 3. pro 2015, 17:58

Jsem někde četl (vážně ale netuším kde, shodou okolností to ale bylo právě při podobném "výzkumu" jak se vlastně věci s levookým pravákem mají), že do kříže to takle může mít až třetina všech lidí, takže se opravdu asi nejedná o nic výjimečného.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#27 » čtv 3. pro 2015, 19:02

sided : máš pravdu, že to je fakt poměrně častý jev... když jsem se zmiňoval o tom puškohledu, tam mi to teprve skutečně natvrdo docvaklo, u krátké si toho ani nevšimneš, že střelec pravák používá levé oko k míření.... tam, bohužel, než jsem stačil zasáhnout, došlo k výstřelu a ke kontaktu střelcova čela s puškohledem (při tom, jak to tam snažil nacpat to snad ani jinak dopadnout nemohlo), takže z toho byly nějaké štychy..... od té doby na to dávám hodně bacha

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4577

Příspěvek#28 » čtv 3. pro 2015, 19:12

je pravda, že každý to má jinak.... já mám jako pravák řídící oko pravé a třeba při pudové střelbě při obou očích otevřených je to zcela jednoznačné.... ale třeba když byla někde střílena položka z poza zástěn částečně i levou rukou, nemám problém k levé ruce použít levé oko ale není to úplně ono..... kdybych měl střílet dlouhou z levého gardu, tak abych trefil stodolu, musel bych zalézt dovnitř



cipis
Příspěvky: 2114

Příspěvek#29 » pát 4. pro 2015, 18:52

Třetina mi to nevychází, ale když jsem takhle opravil kolegyni (snažila se narvat levé oko na mířidla zbraně v pravém rameni), tak jednak po xx letech něco trefila, ale dokonce poopravila trochu názor na zbraně (asi o 90°, bohužel ne o 180°). Když jsem pak našel další asi tři lidi, tak už jsem byl připravený :)



Váša
Příspěvky: 15

Příspěvek#30 » pát 4. pro 2015, 20:12

Musím se přidat ke křížovým střelcům (pravák x levé oko) mám ZP přes rok ale odmalička jsme střleli vzduchovku v pravém rameni na pravé oko prostě levé zavřu a střílím a myslím že né špatně. Do levého ramena bych asi flintu nedostal. Ale jak jsem to tady četl tak jsem si musel vzít pistoli do ruky a když si zamířím oběma očima, tak si nějakým zvláštním přimrknutím dokážu mířidla přehazovat na pravé a levé oko podle toho na který chci prostě si vyberu. Má to někdo taky tak?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů

cron