SVAZARMOSAURUS

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#106 » čtv 5. kvě 2016, 09:40

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Tyrfing
Příspěvky: 197

Příspěvek#107 » čtv 5. kvě 2016, 09:43

Rough boy píše:Dost teoretizování, poznává někdo drobnosti z fotek Svazarmosauří kápézetky? Něco samozřejmě poznám i já, nicméně původ různých mířidel, mušek, některých rukojetí, úderníků a bicích mechanismů je mi utajen.


Na prvni pohled tam poznavam striker z Duovky nebo FN 1906, pazbicky z CZ-24/27 a Duovky/Z, botku zasobniku CZ-24/27, mezi pruzinami take bude vratna pruzina CZ-24/27 vickrat...



Čop
Příspěvky: 145

Příspěvek#108 » čtv 5. kvě 2016, 10:12

Ja tyhle mastery potkavam na letisti. Sedi na kresilku mezi kompozity a koukaji. Potom vytahnou z Favorita zaflastrovany neco s rozpetim metr, nalozi do toho dvoukilovou niklovou baterku, vrhnou ten aparat do vzduchu, vystrihnou radu dokonale rovnych vykrutu ve vysce dva metry, deset lopasu zacinajicich i koncicich v na centimetr stejny vysce. Potom vytahnou termosku a chleba se salamem a poslouchaji plac nas ostatnich a praskani lamanych kridel u specialu za desetitisice. Obcas i dute rany hlav tlukoucich o zem. Depresivni zalezitost...

Uživatelský avatar
Drvoštěp
Příspěvky: 520

Příspěvek#109 » čtv 5. kvě 2016, 10:37

Znám jednoho co lítá s dvoumetrovym modelem Kašparova Blériota. Je to dokonalá kopie, jen šálku okolo krku pilota sháněl měsíc, aby měla ty správný proužky!



dave-cz
Příspěvky: 106

Příspěvek#110 » čtv 5. kvě 2016, 11:44

Dokonalý téma! :thumbup: Občas chodím na jednu okresní střelnici, kde se takoví pohybují. Nejlepší je hlavní správce. Jednou se mi ptá, jestli se může podívat na mojí pistoli (GP K100). Chvilku mrmlal, pak vyštěknul "dobrý mířidla!", zapráskal knírem a zmizel zas v klubovně na kafe. Nechávám jim tam hilzny na přebíjení, co vystřílím.

Nejvíc mě pobavilo, když jsem tam vzal kámošku, docela hezká holka. Najednou všechny ty zamračené výrazy roztály do úsměvu a komunikace se z občasného zamručení změnila na ztělesnění ochoty. :lol:

Svazarmosauři by si zasloužili pozornost vojenských historiků. Jedná se o kulturně technické dědictví národa, které je třeba zachovat i příštím generacím.



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#111 » čtv 5. kvě 2016, 11:59

Já znám jednoho, co nepřelepuje díry v terči. Po sedumdesátce je už na nohy, tak tam nebude furt lítat jak poděs, to dá rozum. Řeší to tak, že má vedle sebe stůl s položeným terčem, dalekohled na stojanu a každou ránu zkoukne a přesně do toho místa do terče položí vystřelenou hilznu. Má tak furt dokonalej přehled. Někdy dojde i ktomu, že je staví i na sebe. Když má ten kroužek velikosti paštiky na stole plnej, zamručí a jde do klubovny na kafe. Jinak je skvělej a na střelnici chodí i když sám nestřílí. Jen zamručí "co doma s bábou..." :D

Uživatelský avatar
Rough boy
Příspěvky: 1160

Příspěvek#112 » čtv 5. kvě 2016, 12:23

dave-cz: to je, co, když se na střelnici ukážeš s ženskou a ještě tak o 30 let mladší, něž jsou oni :)
To se najednou z Brblalosvazarmosaura stane Svazarmosaurus galantus, málem by jí nabídli rámě i cestou na palpost, honem honem si oklepávajíc lógr z košile, kterej si tam údivem vyprsknul před pár vteřinama a tváří se příjemně. Ale je to i naopak, i ženským se tihle dědulové líbí a prý vypadají roztomile...kdyby tak tušily, že to nejsou žádní dědulové, nýbrž skrytí Svazarmosauři!!! :mrgreen:

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#113 » čtv 20. říj 2016, 22:36

Máme jich plný oddíl. Na dynamickou střelbu se koukají jak který. Minule jsem slyšel: "To není umění, trefit takhle, škoda nábojů". Tak jsem zapnul na mobilu provizorní timer, pokynul mu, ať si to jde zkusit. Jako jo, všechno jednou dírou, ale čas asi tři minuty. Tak znova...nakonec zachrchal, že to je pro mladý, ale že něco na tom bude :) A někteří z nich se koukají na dynamickou (praktickou) střelbu i velice přívětivě. Především máme celou smečku toho, čemu já říkám "svazarm 22.lr sniper" - fotky jejich pušek tu už jsou :D



iloveguns
Příspěvky: 1408

Příspěvek#114 » pát 21. říj 2016, 07:16

A fotky nastřílených terčů těch svazarm 22.lr sniper" máš také? :D

Uživatelský avatar
JakubCh
Příspěvky: 236
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#115 » pát 21. říj 2016, 09:42

Ne, ale na 50m pod 1cm. Ovšem střílí se u nás hlavně 100m, vzduchovkový terč. Nekoukal jsem na to, nechodím na ty závody, ale pokud pamatuji, padlo něco o 3cm soustřelu. Jeszlu to je vůbec možné nevím. Náboje RWS R50, flinty hlavně Haenel

Odesláno z mého XT1032 pomocí Tapatalk



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#116 » pát 21. říj 2016, 17:34

Takový dotaz pánové, copak je to za střelnici na které Vám ti starci tak lezou na nervy, proč, jakpak je stará a kdo si máknul aby se tam objevila a přežila (p.s. viděl jsem protokol z měření hygieny i před rokem 1989 po stížnosti občanů na hluk a nebyla to ani tehdy i při fungování JSBVO zas taková legrace). Nějak nemám seznam kolik střelnic vzniklo nově na zelené louce po 1989 ale vím že řada i střelců stále žije z toho k čemu se bez hnutí rukou dostali, (bohužel i silové složky státu co tam často chodí služebně trénovat) protože to někdo postavil (bo přece golfové hřiště a aquaparky se taky furt stavějí) - ale už není vidět, že by si toho někdo vážil. A snažil se převzít ty povinnosti dědků (které stále vůči legislativě mají - jinak se to zavře), aby už tam nemuseli hlídat a starat se takové nepodstatné blbosti které většina lidí co tam flákne o stůl prachama nevnímá. Bohužel pak mají staří Svazarmovci pocit a oprávněný, že holt si to budou šéfovat podle svého když si musejí celý provoz zařídit. A co si budem nalhávat pár pitomců se najde všude. Pokud máte ovšem zrovna pár zbytečných milionů a poctivě studujete zákony harmonizované s EU abyste si postavili někde mezi dědinami tu svoji vysněnou, tam kde nikdy nebyla a nikdo Vám do toho potom nekecal, tak se Vám omlouvám. Pak jsem ovšem zvědavý co budete dělat až se Vám tam nahrne nějaká "veselá" partička. Nemyslím to nikterak zle ale budeme možná rádi až nám bude ...sát že udržíme moč a na flintu si ani nevzpomeneme.
P.S. několik let jsem dělal správce a údržbáře a člena vedení a organizátora - takže pro zvídavé - ano, vím vo co jde.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#117 » pát 21. říj 2016, 19:19

nějak sem si nevšimnul, že by tu někdo někomu lez na nervy. Naopak tu spíš vidim skládání poklon jejich střeleckýmu umění jen napsaný formou ironie



pekoz
Příspěvky: 171
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#118 » pát 21. říj 2016, 19:52

Ano teď zrovna jo, bohužel moje chyba že jsem nereagoval hned na začátku vlákna jak jsem chtěl bo to začínalo jinak. (No taky příznak stárnutí ). Jsem v klidu - to jen takový povzdech .Ale obecně si za tím stojím a je dobré vnímat z obou stran.



notobi
Příspěvky: 661

Příspěvek#119 » pát 21. říj 2016, 22:33

sledoval sem vlákno od začátku a vždycky to byly poklony nad jejich uměním střílet a ty jakoby stížnosti byly vždy myšlený ironicky tim pádem s nadsázkou.



Jirik.fx
Příspěvky: 356

Příspěvek#120 » sob 22. říj 2016, 07:08

No u nás na střelnici je to tak že se našlo těch pár desítek miliónů na dovybudování těmi dědky založené střelnice. Provozují to ti mladí co do toho ty prachy dali a stejně tam ty dědky máme, máme je rádi protože jsou vždy připraveni pomoci s organizací, závodů opravami apod. Bereme je skoro jako takové ty dobré domácí skřítky a dělají atmosféru. Já si myslím, že oni by se jaksi vyskytly i na úplně nové střelnici, nejpozději do dvaceti let by jich tam zase stádečko bylo. A to je fajn.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: DesertEagle, LukynZ a 16 hostů