22lr na obranu?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#76 » čtv 27. říj 2016, 15:54

U nás se 2 roky zpátky střílelo z revolveru (ráži bohužel netuším) a 2 borečci šli i proti namířený zbrani přes předchozí varovný výstřel. Z těchto dvou je jeden pod drnem a druhý si chvíli poležel v nemocnici. Někdo prostě nevěří, že to zmáčkneš znovu a jde i proti tý namířený zbrani.

Uživatelský avatar
honzek86
Příspěvky: 347

Příspěvek#77 » čtv 27. říj 2016, 17:32

Přestože tu spíš oroduji za to, že .22 dostatečná na obranu není, přidám ještě jednu objektivní výhodu .22 ... on čistý průstřel hrudi 9mm je v daném momentu pro útočníka mnohem lépe ignorovatelný, než vstřel .22 který nevyšel ven a zůstal trčet v pažní kosti ... ten druhý případ bude patrně spíše ten, který opilého agresora okamžitě zastaví.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#78 » čtv 27. říj 2016, 17:39

To Mrkev: Ano, může se to stát že půjde i proti té zbrani... Rozhoduje jeho naturel i aktuální psychický stav... Někdo je od přírody takový, že půjde hlavou do zdi(a klidně i proti zbrani) za každou cenu, někdo si zas takový stav navodí alkoholem nebo drogou, nic co by se nemohlo stát... V přestřelce pak rozhoduje traumatický šok, což je stav, kdy podrážděním CNS kolabuje svalová tkáň, což se dá lépe navodit větší ráží, než malorážkou, to je prostě fyzika...



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#79 » čtv 27. říj 2016, 17:41

To Honzek: To jsou ale právě ta poranění, na která se sice docela spolehlivě umírá, ale až cestou do špitálu... Ty potřebuješ aby útočník padl na zem na místě...



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#80 » pát 28. říj 2016, 13:00

jirka87 píše:Já nevím jak ty, ale stát od něj třeba 3..5m a on do mě našít malorážkou s tím, že mě to štípne, tak udělám asi impulsivně to, že k němu přijdu co nejblíž ve snaze zachránit si život a tu věc mu z ruky dostat, protože nikde nemáš záruku, že když zvedneš pracky nahoru, že té střelby nechá. Zvláště proto, že sám pistolník ví, že ten jeho kalibr není nic moc...
No to bych povazoval jako trvani utoku a nez se z tech 3-5ti metru k nemu dostanes tak jich do tebe jeste stihne par nasypat.Ja bych to teda nerisknul i kdyby to opravdu byla malorajda.

Uživatelský avatar
Standa_Ov
Příspěvky: 12

Příspěvek#81 » pát 28. říj 2016, 16:01

Jak tu čtu některé zdravé názory tak mám pocit,
že mnoho lidí si plete .22 Long Rifle s diabolkou
;)

Náboj .22 LRefektivní dostřel 150m a jeho výkon bývá mnohými neprávem podceňován,
ačkoliv dokáže způsobit smrtelné zranění i na vzdálenost 300 metrů.

Umí si někdo představit mít v těle tyto standardní rozměry .22lr :
délka nábojnice: 15 mm (0.595 in)
průměr nábojnice: 5.71 mm (.225 in)
průměr střely: 5.58 mm (.224 in)
Celková délka náboje: 25 mm (.985 in)

Varianta high-velocity (HV)(vysokorychlostní) se často používá pro nošení zbraně k účelům sebeobrany.

zdroj:https://cs.wikipedia.org/wiki/.22_Long_Rifle



Luky22
Příspěvky: 789

Příspěvek#82 » pát 28. říj 2016, 17:08

Raději mít v těle střelu průměru 5,58 než 11,43 mm. A vo, vo, vo tom to je. :)

Uživatelský avatar
Standa_Ov
Příspěvky: 12

Příspěvek#83 » pát 28. říj 2016, 17:15

Luky22 píše:Raději mít v těle střelu průměru 5,58 než 11,43 mm. A vo, vo, vo tom to je. :)

RADĚJI MÍT V DĚLE 5,58 NEŽ SE NECHAT VYMAZAT ZE SVĚTA TANKOVOU STŘELOU... :D :twisted:



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#84 » pát 28. říj 2016, 19:49

Dvoulitrovej motor v autě je pro spoustu lidí zbytečnost, vždyť se dělá úplně stejný model s 1,2l, vyjde to levněji a na dovolenou se s tím taky dojede. A mají pravdu....
Osobně si přesto radši připlatím za ten dvoulitr, protože jezdím hodně a díky jeho výkonu jsem s přehledem vyřešil krizový situace, který bych s 1,2 možná dal, ale velmi pravděpodobně spíše ne.
Tím absolutně neodsuzuju lidi, kteří si koupí 1,2 TSI, pokud si dokáží pernamentně uvědomovat, že na tenhle manévr jim výkon ještě stačí, ale následující už nedají ani omylem, je to richtig. Já to tak dobře nedokážu, tak mám radši pro strejčka příhodu, v rukávu patřičnou rezervu :)

Uživatelský avatar
Standa_Ov
Příspěvky: 12

Příspěvek#85 » pát 28. říj 2016, 21:43

Pablo.gs píše:Dvoulitrovej motor v autě je pro spoustu lidí zbytečnost, vždyť se dělá úplně stejný model s 1,2l, vyjde to levněji a na dovolenou se s tím taky dojede. A mají pravdu....
Osobně si přesto radši připlatím za ten dvoulitr, protože jezdím hodně a díky jeho výkonu jsem s přehledem vyřešil krizový situace, který bych s 1,2 možná dal, ale velmi pravděpodobně spíše ne.
Tím absolutně neodsuzuju lidi, kteří si koupí 1,2 TSI, pokud si dokáží pernamentně uvědomovat, že na tenhle manévr jim výkon ještě stačí, ale následující už nedají ani omylem, je to richtig. Já to tak dobře nedokážu, tak mám radši pro strejčka příhodu, v rukávu patřičnou rezervu :)


I takto se to dá napsat a kdo má všech 5 pohromadě chtě nechtě musí souhlasit :thumbup:



SansLogique
Příspěvky: 1007

Příspěvek#86 » pát 28. říj 2016, 21:51

pokud používáš to auto tak cca 1x za život, je to srovnání v pořádku...
Jinak je to naprostá hovadina.



Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 546

Příspěvek#87 » sob 29. říj 2016, 15:58

To SansLogique: Ba co víc, drtivá většina z nás tu svou pistoli stejně ani jednou nepoužije, takže ideální je v podstatě i poplašňák, prostě ten pocit že můžu udělat bum... Jakýpak s tím štráchy, máš pravdu předsedo...:-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 53 hostů