Prima zboží až z daleké Číny!!!!



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#661 » čtv 16. črc 2020, 15:28

A tady je ten háček. Jako se soukromou osobou se mnou nechce nikdo nic mít. A předpokládám, že kdybych nebyl soukromá osoba, tak mi řeknou, že k 2000 USD ať si připočtu dalších 2000 - čímž by to celé ztrácelo na kouzlu. Tak mě zajímá, jestli už touhle cestičnou náhodou někdo neproběhnul.



dave1354
Příspěvky: 100

Příspěvek#662 » čtv 16. črc 2020, 17:24

Zdravím všecky, zeptám se možná blbě umí někdo v současné době levnou poštu z číny? Jedná se mi o balík 16kg relativně malej 20x30x20, žádný kusy kvéru jen obalovej materiál -- ale tak zkouším všade, protože v současné době mi nejlevnější poštu nabídli cca 5000 :-/

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#663 » čtv 16. črc 2020, 21:05

Trošku to zapadlo, kterému z následujících dvou stativů byste dali přednost: https://www.aliexpress.com/item/3281082 ... fromDetail
nebo: https://www.aliexpress.com/item/3304209 ... 62-_ePNSNV
Ten první je za nějakých 800,- nosnost 5kg ten druhý cca za 2300,- nosnost 12kg Obecně je doporučováno aby stativ měl nosnost dvojnásobku nesené váhy což splňují oba (pozorovák má 2.4kg)
Koukal jsem na odkazovaný Rollei i na Paladix, ale nenašel jsem nic co by mě přesvědčilo k nákupu tady. Na Ali jsem vybíral ty které mají ovládání hlavy pákou (nechci kulovou hlavu jako má ten zmiňovaný Rollei) a nic cenově mezi jedním a druhým jsem nenašel. Popravdě ten první mi přijde, že má nízkou nosnost (když vezmu v úvahu, že by Číňan mohl trochu kecat dostává se to docela na hranu) a ten druhý už je docela za dost (i když tady by s podobnou nosností byl hodně dražší).



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#664 » pát 17. črc 2020, 12:46

Tak ten první je už v českým skladu, takže výhoda dodání.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#665 » pát 17. črc 2020, 13:45

A ten druhý je v Evropě (It, Fr..) takže taky celkem brzo doručené.



Rum-cajs
Příspěvky: 46

Příspěvek#666 » pát 17. črc 2020, 14:58

Jezevec> kdyz váhám mezi dvěma věcma "pro zábavu a potěšení", tak už se mi mnohokrát osvědčilo vzít to dražší...



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#667 » pát 17. črc 2020, 22:46

Bohužel oni o těch skladech lžou ... 3D tiskárna z Česka šla z Německa (to se ale dalo), ale nějaké kravinky s reáltkem na wifi jdou z Česka oklikou přes čajnu asi měsíc a půl, tak jsem už rozjel dispute.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#668 » sob 18. črc 2020, 06:31

Měsíc a půl? To by měli dost smůlu, protože u zboží na které jsem koukal že je skladem v ČR byl nejzasší termín doručení do cca 10 dní a z EU asi 14. Navíc by tohle (vnitro EU) zboží mělo přijít bez navýšení o clo a DPH, nebo ne?



aToM
Příspěvky: 500

Příspěvek#669 » sob 18. črc 2020, 09:24

Zkusil bych zajít do některého ze zbývajících kamenných obchodů, mívají tam komisní prodej. Osaháš, zaplatíš, odcházíš. V Praze Foto Škoda, Vodičkova.

Uživatelský avatar
Serz
Příspěvky: 1871

Příspěvek#670 » sob 18. črc 2020, 12:20

Fotoskoda doporucuju. U pouzitych veci pravdivě uvadi stav



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#671 » sob 18. črc 2020, 16:37

Někde mají i 20 dnů a pak ještě 7 prac. dnů na odeslání. Takže si troufnou kecat o tom, že je to skladem v ČR, přitom to pošlou z Číny.
Bez DPH (a případně cla) by to přijít mělo, pokud na to ovšem nelípnout cedulku celně neodbaveno v EU ...
Jak tu psal kolega, udělají všechno pro to, aby co nejvíc vydělali a hádají se o každý cent. Takže je to všechno potřeba brát vlastně jako hru.

Ono totiž s tím prodejem v rámci EU to není žádná sranda, měly by platit klasické podmínky, na které jsme zvyklí, tj. 2 roky záruka, 14 dní na vrácení atd. atd. A ne žádný týden na vyzkoušení apod. Nebo třeba jejich hlášky o vrácení zboží na náklady kupujícího, když mu pošlou něco jiného, a další ...

jezekif píše:Měsíc a půl? To by měli dost smůlu, protože u zboží na které jsem koukal že je skladem v ČR byl nejzasší termín doručení do cca 10 dní a z EU asi 14. Navíc by tohle (vnitro EU) zboží mělo přijít bez navýšení o clo a DPH, nebo ne?



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#672 » ned 19. črc 2020, 18:26

Jo, jo, kdyby museli dodržovat všechny ty EU hovadiny, tak by to zboží stálo nejmíň 4x tolik. Holt za ten "luxus" záruky, 14denní vrácení, českej návod, různý shody s kde čím (CE, atd.) něco stojí a hádejte, kdo to nakonec vždycky zaplatí...



cipis
Příspěvky: 2103

Příspěvek#673 » ned 19. črc 2020, 22:58

No, evidentně se je snaží česká pošta vyřadit obecně, všechny moje aktuální zásilky mají už víc jak měsíc a jaksi nedoručují ...

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#674 » pon 20. črc 2020, 05:13

Cipis: zkus se stavit na poště. Už se mi stalo, že se neobtěžovali ani hodit lísteček a to že balík ležel na poště 14 dnů jsem se dozvěděl, až když se vrátil zpět do Číny.... A případně je možné, že některé balíčky mají sousedi... :D



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#675 » pon 20. črc 2020, 06:07

Já se snažím trackovat přes https://www.17track.net/cs. To umí vidět i pohyb v ČR, který by jste na trackování České pošty neviděli. Jinak podobně jak píše Shirako. Když ani ten odkaz netrackuje, tak po třech-čtyřech týdnech lozím co dva-tři dny na poštu. A většinou to časem vyplave. Svého času jsem nakupoval fakt hodně. A když to vezmu odhadem přes procenta, jestli se mi ztratilo 3-4 %, je to moc.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů