Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2997

Příspěvek#1171 » čtv 28. bře 2024, 17:49

Hefa: životní hodnoty v této věci máš pokrivene. Morální stránce rozumím. Ale Zloděj je co ukrad. Nákup na Ali objednavatel není zloděj, kupuje a zaplatil. (napodobeninu). Trestuhodny je kdo nabízí. NeChceš označovat lidi za zloděje kteří si na trzisti koupi fake kabelky že ne. Hotovo dvacet. Boha jeho to jsou nemistne příspěvky.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#1172 » čtv 28. bře 2024, 17:52

To je docela odvážné obvinění, ale na to forum je. Souhlasim "ale" .. to samé koupím přebrandované v CZ, živím podvodníka prodejce a ještě jsem za jitrnici. V posledních letech je dost těžké dopátrat se co je vlastně "original". Zrovna dnes řešeno: COMBAT APPLICATION TOURNIQUET od NAR. Cena od 800 do 2tis a včechno jsou to "origoše" ...

Uživatelský avatar
paza
Příspěvky: 994

Příspěvek#1173 » čtv 28. bře 2024, 19:06

Já nevím, proč by měl někdo, kdo si něco někde koupí, být označen za zloděje - našel zboží, objednal zaplatil, tedy koupil. Často, možná že většinou, ani kupující neví, kdo tu věc vymyslel a neví ani, že ji někdo okopíroval a ani nemá povinnost si to zjišťovat.
Já na TEMU kupuji dost, naprostá spokojenost, velmi dobré ceny a objednané zboží je za týden doma a když se mi něco nezdá, tak je okamžitě refundace bez nějakých diskusí...
Koupil jsem si věci na čištění, úplně stejná položka, která je na TEMU za cca 100,- Kč se koupí u nás v obchodě za cca 215,- Kč (stejné provedení, stejná krabička, dokonce i stejně "pokroucená"). Tak je ten obchod, který to v Číně objednává a u nás přeprodává také ten špatný a zloděj, když distribuuje zboží, které je nejspíše kopie nějakého originálu???
Koupil jsem výborná pouzdra na revolver, cena cca 55,- Kč, podobná pouzdra v našich eshopech jsou tak od 400,- Kč výše - jsem zloděj??

Uživatelský avatar
Héfaistos
Příspěvky: 606

Příspěvek#1174 » čtv 28. bře 2024, 19:53

paza píše:Já nevím, proč by měl někdo, kdo si něco někde koupí, být označen za zloděje - našel zboží, objednal zaplatil, tedy koupil. Často, možná že většinou, ani kupující neví, kdo tu věc vymyslel a neví ani, že ji někdo okopíroval a ani nemá povinnost si to zjišťovat.


Myslím, že jsem celkem jasně napsal, že je to o tom, že kupující VÍ, že kupuje "kradenou" kopii. Pokud někdo rovnou napíše:
Redsnake píše:Nahodou tip na overenou kopii upluly ci jineho rychlonabijece prevazne na 9mm zasobniky by nebyl?

tak tak nějak předpokládám, že VÍ že jde o kopii, kterýžto nápad a design byl autorům ukraden.

V takovém případě je kupující v mých očích na tom stejně, jako ten, kdo to ukradl, neboť zloděje aktivně a vědomě podporuje.



JirkaCV
Příspěvky: 1552

Příspěvek#1175 » čtv 28. bře 2024, 20:16

Ať si od Číňanů kupuje kdo chce a co chce.
Mám rád boty od Adidas. Originály jsou drahý, Číňan má ty samý boty za čtvrtinu. Dělá to stejně stejná fabrika, tak proč bych měl přeplácet nenažranýho kapitalistu.
No a co, že ten kapitalista musí platit výrazně vyšší mzdy (kdybyste líp platili lidi, nemusí sem vozit Filipínce ...), sociální síť (nic jim nedávejte, ať jdou makat ...), různé grýndýly (příklad nechám na vás ...). To Číňan nemusí.
Pak se hrozně divíme, že je nějaká krize, ekonomika stagnuje a Číňan se nám směje. A navíc sosá informace o naší společnosti, které čínská vláda ráda použije proti nám (Temu je zrovna ten případ).
Jo, kdo si koupí padělek a při tom ví, že je to padělek, je zloděj. A navíc hodně hloupý zloděj.



Dentista Žurovský
Příspěvky: 7

Příspěvek#1176 » čtv 28. bře 2024, 23:33

Pred par lety se dala koupit za smesnych necelych 6000 Kc (a v te cene jei samozrejme i marze nenazranych meziclanku) cinska malorajda Norinco EM332. http://www.rehak-lov.com/m28-dlouhe-zbr ... co-em-332/ Ja vam rikam, ze kdo to ma v ruce uzasne jaka ja to kvalita a zpracovani. S tim soutezilo i cinske olympijske druzstvo. Kdyz jsem nechapal, obchodnik mi to vysvetlil : Kdyz z komina cinske ocelarny vyleti fialovy mrak a vyhyne cela vesnice vedle :) , nic se nedeje. Za 2 tydny je ta vesnice zase plna a jde se dal. To se pak da delat levne kvalita :)



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#1177 » pát 29. bře 2024, 05:48

AliExpress umí být levnější než temu. Pružný břišní pás na zbraň už stojí 95 Kč.
https://a.aliexpress.com/_ExusnEh

Pokud se někdo hodnověrně dozvěděl, že někdo jiný je zloděj, má povinnost podat trestní oznámení. Pokud místo toho ho veřejně označuje za zloděje a tedy promlouvá a uráží, vystavuje se riziku trestního stíhání sám.

Proč se neumíte udržet a místo diskuse k věci vždycky někdo začne napadat účastníky? Děláte to i na střelnici? Doufám, že ne. Tak to nedělejte ani tady.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#1178 » pát 29. bře 2024, 07:41

Já se musím zastat Héfaistose...

On ten vývoj výrobku a certifikace pro prodej něco stojí a pak přijde někdo, kdo to obšlehne a použije levné materiály, tím se dostane na nízkou cenu a často i na nižší kvalitu. Někdo si to koupí ono se to hned rozsype a najednou vinu nese "originál" protože je špatně navržen. Ale on je navržen dobře, ale na jiné materiály. Samozřejmě, že to neplatí vždy na 100%, ale často je to jen "obšlehlý a ojebaný" a tím pádem se jedná o formu krádeže duševního a průmyslového vlastnictví. Navíc některé cíleně napodobují i značení originálních výrobků a tam ten úmysl podvodu na kupujícího je zřejmý.

Na druhou stranu kupuji i já na Temu, ale třeba velcro a všelijaké blbůstky co tady neseženu a sem tam nějakou sumku apod. která není určená ke zbraním a střelivu. Tam rozhodně nebudu riskovat.

Takže věci, který nějakým způsobem ovlivňují bezpečnost, nebo mohou být nebezpečné či naopak nekvalita může ovlivnit zdraví a bezpečnost prostě tam nekupuji. Jedná se např. o izraeláky a turnikety, které se ihned rozsypou a nejsou ani na výcvik, pouzdra na zbraně atd. rozhodně tam nekoupím. Ale nějaký sucháč (velcro) nášivku, sumku na mobil a peněženku, nějakou čepici proč ne.

Rozhodně varuji, před "zdravotnickými" potřebami z daleké činy.

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#1179 » pát 29. bře 2024, 07:45

JirkaCV píše:Ať si od Číňanů kupuje kdo chce a co chce.
A navíc sosá informace o naší společnosti, které čínská vláda ráda použije proti nám (Temu je zrovna ten případ).
.


Jen doplním stejně sbírá data Google, Amazon a ostatní nákupní servery za účelem jejich zpracování a prodávání... Takže Temu nebo Google už je jedno, jakmile je jednou něco v "internetovém éteru" už je to tam navždy pro všechny.

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 539

Příspěvek#1180 » pát 29. bře 2024, 07:49

Temu je velmi vítanou konkurencí. Kdo si permanent stěžuje jsou CZ shopy, kterým končí zlaté časy jedoucí od Covidu. Temu je plně lokalizované, proto i jitrnice bez znalosti jazyka nakoupí. Ali už má hrozné manýry. Zboží díky dopočítávání cla a DPH zdražilo o 30 procent a stejně CZ udajně doposud žádnou refundaci z Chiny ve skutečnosti nedostalo. Nikdo to neřeší, ono je hlopé přiznat, že MF ojebalo pár opič.. 15 denní dodací lhůtu Ali zásadně nedodržuje realita je 4-6 týdnů. Temu aktuálně Ali přeplatila a tím pádem sebrala dopravu a dodací lůhy Ali jsou klidně 2-3měsíce a tohle čekání už nikoho nebaví. Současně je nutné si uvědomit, že Temu je spíš pro kutila a domácnost. Neseženu tady komponenty elektroniky, akumuláty a věci nutné do vývoje a konstrukcí. Ali je v tomto výrazně specializovanější a prodává věci konstruktéry elektroniky.



Redsnake
Příspěvky: 333

Příspěvek#1181 » pát 29. bře 2024, 08:03

Čekal bych že morální aspekt nakupování v číně bude na 79 stránce vlákna o aliexpressu a jemu podobných vyčerpán.

Dost pochybuju že někdo nadává na originálního výrobce když si koupí knockoff na aláči. Pokud je si toho tedy vědom a není ojebán přeprodejcem, který kopii vydává za originál. Zvláštní je, že podobné emoce nevyvolávají kopie boresnaků a řada dalšího zboží.

Ty škrtidla a další - nijak je též nedoporučuji, nicméně faktem je, že je testovala jistá zdravotnická jednotka na ukrajině a byly vyhovující. Problém je, že kvalita která přijde v jedné dodávce nemusí být shodná s předchozí dodávkou.

Sběr dat samozřejmě dělá dnes kde kdo. Zásadní rozdíl je ovšem ten, jak s těmi daty kdo nakládá, jestli podle nich cílí svou reklamu nebo upravuje vyhledávání, případně jestli tyto data prodává třetím subjektům bez jakýchkoliv skrupulí.
A v neposlední řadě si může každý sám vyzkoušet jak jednoduché je smazání dat, které o vás ví google - https://myactivity.google.com
Zkuste o to samé požádat Temu..

Uživatelský avatar
Sobiho
Příspěvky: 807

Příspěvek#1182 » pát 29. bře 2024, 08:18

A víme, že je skutečně Google smaže? Že ta data už dávno nejsou někde jinde? Nebo jejich rozbor!? Sorry, ale to je naivní si myslet, že tímto smazáním ta data skutečně zmizí. Naopak! Upozorníš na to, že ty data mají nějakou hodnotu.

Ano, znám člověka co si koupil kradený safariland a pak tvrdil, jak tahle pozdra jsou na h***, že nedrží a vypadávají, že je to konstrukce na prd. Tak jsem mu půjčil svůj skutečný safariland a byl překvapený jak to drží, nehne se a je to pohodlný. Nejde o to nadávat na originál, ale na to konstrukční řešení a tím pádem ten dobrý výrobek je v přeneseném významu poškozen. Chápu že třebu u Airsofťáků to může mít potenciál, ale u mne prostě ne.

Jinak ty jejich CATy zdevastovali děcka, dětskou ručičkou do 5min, nedokážu si představit, že bych se na tohle ve svojí lékárně spoléhal. Ale nějaký velcro a kšiltovka... proč ne. A jak bylo psáno dodání domu packetou 7-10dní což je super.



Jarda.Jezek
Příspěvky: 893

Příspěvek#1183 » pát 29. bře 2024, 08:26

Pánové, dávejte sem odkazy na zajímavé věci z Číny, morálku a sběr dat pojďme řešit do samostatných vláken.



Redsnake
Příspěvky: 333

Příspěvek#1184 » pát 29. bře 2024, 08:27

Ty turnikety testovali Guerilla Medicine, konkrétně tento - https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 0a85033e40



Redsnake
Příspěvky: 333

Příspěvek#1185 » pát 29. bře 2024, 08:30

Jen teda pozor při nákupu, pokud selže vystavujete se riziku vykrvácení a pokud se o nákupu zmíníte na internetu můžete být označeni za zloděje.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: ossan81 a 4 hosti