Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#1051 » stř 18. kvě 2022, 20:16

Test ochranné brýle z Číny,
simulace střelbou z brokovnice
Transition Photochromic Ballistic Polarized Army Sunglasses Military Goggles Tactical Sports Glasses
War Game 3, 4 or, (…), Aliexpress
Obrázek
Výsledky: pdf ke stažení
https://posilej.cz/zasilka/49I5V2Uw#link
https://fastshare.cz/21499424/test-ochr ... e-cina.pdf



smates
Příspěvky: 351

Příspěvek#1052 » stř 18. kvě 2022, 22:40

CZK 236.03 27%OFF | Tactical Magazine Pouch Case 6900 Paddle Style for Glock 9mm .40 Cal Mags Holster 6909 Fit For M92 Airsoft Waist Clip Holder
https://a.aliexpress.com/_mqUy4UO

Za me slusna kvalita a plne funkcni.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#1053 » ned 5. čer 2022, 13:56

Objednal jsem si na Aliexpress pomůcku pro rybáře. Je to gumičkový prak na krmení ryb (vnadění). Po zaplacení tohle zboží cestovalo do České republiky, a když docestovalo do ČR a převzala je Česká pošta, přišla mi zpráva, že zásilka byla vrácena zpět prodejci. Důvod vrácení mi nebyl sdělen. Zatím se mi nic podobného u žádné objednávky nestalo. Už to, že je ten gumičkový prak posílán dopravcem jako speciální zboží, je poněkud zvláštní. Podle trasování zásilky došlo k vrácení zboží zpět až v České republice. Zatím mi nikdo nic nevysvětlil, nikdo mne nekontaktoval. Stalo se někomu z vás něco podobného? Že by už i praky pro rybáře na krmení naše celnice považovala za nebezpečné střelné zbraně se zákazem dovozu?

prakie.jpg

track.jpg

return.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



izerS18
Příspěvky: 1251

Příspěvek#1054 » ned 5. čer 2022, 19:55

audis píše:Test ochranné brýle z Číny,
simulace střelbou z brokovnice
Transition Photochromic Ballistic Polarized Army Sunglasses Military Goggles Tactical Sports Glasses
War Game 3, 4 or, (…), Aliexpress.....

Pěkný test. Sklad překvapila, ale pořád to není ono...



ossan81
Příspěvky: 72

Příspěvek#1055 » pon 6. čer 2022, 11:05

iloveguns: Stalo se mi totéž. Česká pošta zadala do systému vrácení odesílateli bez žádného konkrétního důvodu. Odesílatel ale zboží zpět neobdržel ani po několika měsících. Má komunikace s ČP byla z jejich strany velmi rychle ukončena, na můj dotaz odpověděli zhruba "nevíme co se stalo a není žádný způsob jak to zjistit, nebo Vám pomoci, omlouváme se". Pošta považuje věc za vyřízenou, odesílatel ale zpět zboží nedostal a tak odmítá vrátit peníze. Balík je prostě ztracen, už jsem se na to dávno vykašlal (naštěstí to bylo velmi levné).
Zkusil jsem pak objednat ještě jinou věc, ta se ale po vstupu do ČR úplně ztratila. Aliexpress v tomto případě vyšel vstříc a vrátil peníze (nejspíš proto, že ČP nenapsala, že balík vrátila, ale že jej stále doručuje). Od té doby jsem nic neobjednal, nemá to cenu. Nevím jaké mají zkušenosti ostatní, ale pokud je to až takováhle loterie, lepší asi z Číny nic nekupovat.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2955

Příspěvek#1056 » pon 6. čer 2022, 11:17

Za život 50 objednávek, velký problém vzdáleně podobný se se mi stala 1x a nevím zda za to může Ali Česká pošta nebo německý přepravce poslední míle.



ossan81
Příspěvky: 72

Příspěvek#1057 » pon 6. čer 2022, 11:37

Tak já těch objednávek dal bez problému taky asi 20. Pak dvě v řadě nedošly, tak mě přešla chuť...



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#1058 » pon 6. čer 2022, 11:56

Cca 100 objednávek, žádný problém. A najednou mi nedoručí prak, který se u nás prodává v každé prodejně rybářských potřeb, pouze s rozdílem ceny. U nás je 3x dražší. Zvláštní je, že zatímco všechny objednávky byly předány stndardním dopravcům, tento prak byl přepravován Cainiao Super Economy for Special Goods, tedy dopravcem specializovaným na přepravu zvláštního zboží... A poté co byl doručen do ČR, nebyl propuštěn do oběhu, ale okamžitě vrácen odesilateli zpět. Proč, to fakt nevím....



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#1059 » pon 6. čer 2022, 13:08

tracking.jpg


Dnes akualizace a překlad. Zajímavé hlášky:

Výjimečná manipulace s balíky v třídicím centru

2022-06-03 18:12:52 [GMT+8]

Omezená položka – Magnetická

2022-06-03 18:12:46 [GMT+8]



Pročpak se s balíčkem prováděla "vyjímečná manipulace" a copak je asi na kousku umělé hmoty s gumou magnetického????
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



michal68
Příspěvky: 22

Příspěvek#1060 » pon 6. čer 2022, 14:31

@iloveguns Jen pro zajímavost, ten způsob dopravy Cianio Special byl jediný možný? Podle nějaké debaty na cz webu jsem od snížení limitů začal cíleně vybírat Aliexpress Standard Shipping (zpravidla v ceně nebo minimální poštovné), podle trackingu to chodí skrz Budapešť, a s celní zlomyslností jsem se nesetkal (cca 15 zásilek) - předtím loterie, kterou si asi prošel každý (vč. dvou identických kusů s rozestupem cca 6 týdnů: první Celní pošta 120 propustila, jak měla, druhý se zadržením a výpalným a nebylo vyhnutí :( )



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#1061 » pon 6. čer 2022, 14:39

Dopravce není na výběr. Až dva dny po zaplacení se dozvím název dopravce, kterému to předali. A zrovna tato objednávka měla dopravu zdarma. Všechny objednávky jsou zasílány Alliexpres standard shipping, jen tato byla poslána jinak.



ondrush
Příspěvky: 287

Příspěvek#1062 » pon 6. čer 2022, 14:51

k colnemu zastupovaniu, ceskej poste s Celni poste 120: od zmeny limitu platby dph a moznosti platby dph uz pri nakupe mi pred dvoma tyzdnami prvykrat zasielku zastavili colnici. Stacilo vybrat typ zbozi a zadat IOSS (cislo jednotneho obchodu - tzn jedno pre cely aliexpress) a zasielka dosla do par dni bez ziadneho doplacania



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#1063 » pon 6. čer 2022, 15:01

Jenže v tomto případě to na celnici ani nepřišlo. Vrátili to hned z třídícího centra. Když to dostane naše celnice, není to problém. Zboží v nízké hodnotě propustí do oběhu hned. Hlavně ať mi Alliexpress vrátí peníze. Jinak je mi to jedno. Aliexpress mi napsal, že pokud zboží nedostanu do 31. srpna, že se mám přihlásit o vrácení peněz...



michal68
Příspěvky: 22

Příspěvek#1064 » pon 6. čer 2022, 20:05

Jj, u ztracené zásilky ještě v Číně cestou do letadla mi asi automat zamítl Dispute, musel jsem vyčkat, než doběhne lhůta, co si většina prodejců stanovuje 90 dní bez ohledu na vlastní kecy o rychlém doručení - pak znovu Dispute a vrácení peněz už bez dalších průtahů.



iloveguns
Příspěvky: 1406

Příspěvek#1065 » úte 7. čer 2022, 07:10

Vůbec mi nejde o těch cca 100 Kč, které mi nakonec Alliexpress vrátí. Jen mi není jasné, proč gumičkový prak je přepravován ve zvláštním režimu a nakonec vrácen jako nežádoucí zboží, které nesmí být doručeno do ČR.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 3 hosti