Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#571 » čtv 2. dub 2020, 15:34

Tak dneska dorazila ta včera zmiňovaná baterka :D Takže to chodí spíš náhodně. Objednaná byla 14.2.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#572 » pát 3. dub 2020, 13:21

Dotaz: pokud mám provedenu objednávku z Aliex. a na účtě blokaci platby do určeného data, mohu zase přepnout kartu do stavu zákaz internetových plateb, nebo to mám nechat do doby reálného stržení platby ? Standardně mám blokaci plateb po intenetu. :?:

Uživatelský avatar
Arc
Příspěvky: 543

Příspěvek#573 » pát 3. dub 2020, 13:24

Milan odporúčam zavolať banke nech to autorizujú a potom si to nastav späť. S dvojitým potvrdením - pin & sms kód ale odporúčam nechať online platby zapnuté, riziko je takmer neexistujúce.



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#574 » pát 3. dub 2020, 13:41

Díky

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#575 » pát 3. dub 2020, 13:48

Milan100 píše:Dotaz: pokud mám provedenu objednávku z Aliex. a na účtě blokaci platby do určeného data, mohu zase přepnout kartu do stavu zákaz internetových plateb, nebo to mám nechat do doby reálného stržení platby ? Standardně mám blokaci plateb po intenetu. :?:

před 2 a více lety jsem používal u Fio, odblokovat, zaplatit, blokovat. Reálně se to strhlo za den nebo dva. Nebyl problém.



oldschool
Příspěvky: 18

Příspěvek#576 » pát 3. dub 2020, 17:54

mikymoto píše:Nic ve zlym, ale v současné chvíli bych z číny fakt nic nebral. Asi to bude trochu lepší než šitá bavlněná rouška, nicméně po informacích ze zahraničí o "kvalitě" čínských roušek bych číňanovi vydělat nenechal (v testech údajně nesplňovaly deklarované parametry). Ale chápu, že snaha chránit rodinu je v žebříčku hodnot výše než cokoliv jiného.


Správně :-) vyhlásil jsem si osobní bojkot těch jejich šmejd výrobků nejen OOP. Buď připlatím za NO CHINA MADE, nebo oželím.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#577 » pát 3. dub 2020, 18:49

Pokud se jedna o Fio, tak muzes blokaci udelat hned, ja tak platim online hru, oni si to ztrahavaj kazdy mesic autoamticky, takze ja kdyz to platim jednou za rok, tak si vzdy ihned po platbe nastavim limit pro internetove platby na 0 a platba se odecte za par dni z uctu, ale i pred tim to vidim v blokovanych platbach na karte.

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 640

Příspěvek#578 » pát 3. dub 2020, 20:06

oldschool píše:Správně :-) vyhlásil jsem si osobní bojkot těch jejich šmejd výrobků nejen OOP. Buď připlatím za NO CHINA MADE, nebo oželím.

to nebude tak snadné... dneska vyrábí v číně skoro každý, kdo hlídá náklady (nemluvě o generických výrobcích obrandovaných na zakázku)



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#579 » sob 4. dub 2020, 08:26

Díky všem za rady a osobní zkušenosti, ověřil jsem telefonicky že v KB to funguje stejně jak píšete. Odblokovat, zaplatit, pokud se na účtě ukáže blokace (okamžitá záležitost) je možné znovu zakázat platby.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#580 » sob 4. dub 2020, 08:49

pouzivam na Ali REVOLUT ...... odblokuji na mobilni apce platby online, zaplatim a hned pak zablokuji ..... navic Revolut ma i jednorazove virtualni platebni karty ...a ty jsou uz 100proc nezneuzitelne ..po transakci proste zmizi

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#581 » sob 2. kvě 2020, 21:31

Chtěl bych si koupit nějaký (cestovní) monokulár dalekohled do ruky o batohu. Nemá někdo dobrou zkušenost s produktem, kde optika nebyla moc rozostřená a nemělo to moc mléčný nádech, v ceně 20 - 40 USD, zvětšení 8 - 15 dle nabídky, velikost čočky 30 - 52 mm dle nabídky?

ProSrovnání: před pár měsíci jsem koupil v lidlu binokulár 10x30 za 10 USD. Je to rozostřené trochu a má to mléčný nádech trochu (ačkoliv před koupí v prodejně zkušební kouknutí na druhý konec prodejny, to tak skoro nevypadalo). Ponaučení: pokud prodejně máte pocit, že to není zcela kristalicky čisté, venku to bude mít mléko a rozostřeno trochu.

Uživatelský avatar
old_Mr_Grim
Příspěvky: 61

Příspěvek#582 » ned 14. čer 2020, 14:42

Projíždím si tak Aliexpress a co to nevidím :lol:
https://pl.aliexpress.com/item/32842409 ... web201603_

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#583 » ned 14. čer 2020, 20:01

Hezký :D ale osobně ty hrnky z ALI moc nedoporučuji. Měl jsem dva "objektiv ala. hrnek" a jeden je na tužky, druhej jsem vyhodil. Je to takový hnus, že jsem se do toho bál cokoli nalít, abych se neotrávil :D



iloveguns
Příspěvky: 1432

Příspěvek#584 » ned 21. čer 2020, 10:08

Od ledna dodnes jsem na aliexpress.com objednával 32 položek. Tři z nich zatím nedošly, přitom je jejich systém eviduje jako doručené již během dubna. U jedné z nich mi napsali, že z neznámých důvodů se jím balíček vrátil zpět a mám prý si objednat jiné zboží ve stejné ceně, u druhého mám prý počkat, že je stále ještě na cestě (přestože ho mají v systému jako doručený), u třetího mi na urgence a oznámení nedoručení stále neodpovídají. Jedná se zrovna o ty nejdražší položky ze všech objednávek a proto mne jejich jednání dost štve.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2985

Příspěvek#585 » ned 21. čer 2020, 10:23

Já to mám zatím dva z 10.
Když Ali naklopi automaticky po dlouhé době status doručeno, dávám open dispute a že zboží nedorazilo, vyplňuji plnou částku a popisuju, že peníze nechci a stačí mi prodloužit protection.
Tímto postupem 2x vráceny penize a nyní mám jeden čerstvě otevřený dispute.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů

cron