Prima zboží až z daleké Číny!!!!



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#481 » úte 10. zář 2019, 09:54

Hele, já na to mám jeden extra účet a k němu kartu (debetní). Na ten účet si vždy pošlu takovou trošku peněz, aby stačila na zaplacení nákupu. A tak pokud by mně chtěl někdo vybílit účet, tak ukrade maximálně pár stokorun, možná litr.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#482 » úte 10. zář 2019, 10:09

To jsem do nedávná měl. Zde mi někdo radil, že lze alokovat a získat peníze, i když na účtu nejsou disponibilni zůstatek (už nevím) a tedy že malý (žádný) zůstatek na účtu nechrání proti podvodům s velkou částkou.

Tak jsem Ali napojil na platební kartu co běžně používám a mám na ni limity Mo/to a Internet asi 1000 Kč. (popř. Jednorázově zvýším)



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#483 » úte 10. zář 2019, 11:01

Asi taky řešení.



zkpet
Příspěvky: 52

Příspěvek#484 » úte 10. zář 2019, 11:07

Další řešení je revolut, tam do mínusu nemůžeš ani náhodou a tomu si generovat jednorázové platební (virtuální) karty.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#485 » úte 10. zář 2019, 12:31

audis: to co děláš je zbytečný, to je co jsi linkoval, tak ten druhý screen není aliexpress, ale alipay, to je jiná služba a k placení na aliexpress to nepotřebuješ. Někde jsi cestou k pokladně zabloudil.

BTW: možná s tím má taky něco společnýho, že tam máš navoleno CZK.



pz
Příspěvky: 9

Příspěvek#486 » úte 10. zář 2019, 14:35

gogan: Hmmm. AliExpress, AliPay, co by mohli mít společného? Alipay je platební platforma pro celou Alibaba group, pod kterou spadá mimo jiné i Aliexpress, tedy bez toho si na Ali ani neškrtneš. Je to legitimní odkaz dosažitelný přímo ze správy Aliexpress účtu pod záložkou My Orders. Takže bát se je potřeba jen tolik, nakolik věříš čínským soudruhům se svými osobními údaji (které už stejně dávno mají...)

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#487 » úte 10. zář 2019, 15:02

Píšu někde že to není součástí Alibaba group? Píšu že verifikace na alipay není pro nakupování na aliexpressu nutná.



pz
Příspěvky: 9

Příspěvek#488 » úte 10. zář 2019, 16:36

No evidentně je...

Uživatelský avatar
Mac.42
Příspěvky: 638

Příspěvek#489 » úte 10. zář 2019, 17:07

evidentně není, pokud to někteří z nás nepoužívají...
ale gogan měl dobrý tip, že by to mohlo mít souvislost s volbou účtování v CZK (nebo něčím podobným, co si nejspíše audis sám zaklikl)
já bych tipoval, že to souvisí s nějakým vymáháním vrácení peněz, ale sám jsem už reklamace vymáhal a nic takového jsem nepotřeboval

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#490 » úte 10. zář 2019, 18:45

ano ceny v CZK jsem si zvolit v setting Aliexpress.
Pokud si vzpomínám dobře a pár stran zpět to i píšu, spravovat platební karty jde v Alipay, nikoliv Aliexpress. A pro placeni aliexpress se nemusí to Alipay přhlašovat. A jakmile jste použili víc karet a chcete je nějak utřídit a vymazat historicky použité, > nutno přihlásit do Alipay (mj už tam jsou myslím uvedené z historie použití na Aliexpress).

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#491 » úte 10. zář 2019, 19:53

Jo, to pokud chceš pokročileji spravovat karty a platební metody službu alipay potřebuješ.
Jinak nakupuji přes sezónu měsíčně desítky pitominek na rybaření, urveme toho s kamarády fakt hodně :) , ale s placením, výměnou karty a reklamacemi jsem si s aliepress vystačil.
Odradilo mě to co řeší Audis, ne že bych to považoval za nějak zvlášť nebezpečné, ale nepovažoval jsem za nutné aby se moje data válely v další databázi.

Uživatelský avatar
marinakus
Příspěvky: 4543

Příspěvek#492 » úte 10. zář 2019, 19:59

gogan : Tak nastavit nějak kartu přímo v aliexpressu se mi fakt nepodařilo. Jedině alipay. Což je to jediné, co mě na alíku fakt štve. Pokud by uměli Paypal, byla by to už dokonalost.

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#493 » úte 10. zář 2019, 21:10

No tady:
Obrázek

jen pokud používáš na blokování reklamy třeba Ghostery (nebo něco co blokuje i scripty) musíš ho vypnout, jinak se to neuloží...

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2967

Příspěvek#494 » úte 10. zář 2019, 22:06

o tom vím.
- Ale nevymažeš kartu, kterou už nechceš používat a překáží subjektivně v seznamu. a dále
- nezaplatíš (vyzkoušeno vyvztekáno 2x) novou platební kartou (= obnova expirované karty novou kartou se stejným číslem a jiným xxx kodem) se stejným číslem karty. > vymazat starou kartu v Alipay > zapaltit novou (klidně už bez Alipay tlačítkem v tvém screenu.
Moje banka je Fio banka (nevím zda je dnes standard při obnově karty vydávat novou katru se stejným číslem).

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#495 » úte 10. zář 2019, 22:26

No novou kartu od jiné banky mě tam zadat šlo, měnil jsem to někdy z jara. Ta stará tam v seznamu bude, ale to mě je fuk, účet se rušil.
To co píšeš, upgrade expirace, jsem naštěstí zatím neřešil, ale to asi fakt bez Alipay nepůjde, pokud má karta stejný číslo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: BerryJ a 12 hostů