Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#646 » ned 5. črc 2020, 18:55

Už to vidím. Auto Kelly výška 2,5 cm za 400 Kč, nebo globus asi 5 cm za 1300 Kč, obě samonafukovací údajně. Do toho nejdu.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#647 » pon 13. črc 2020, 19:33

Recenze
BIJIA 10X32 Powerful Nautical Private Monocular 2 Colors Optic Lens BAK4 Prism Telescope With Clip
https://www.aliexpress.com/item/3247220 ... 15ddsrS9Pu
Monokulár, dle výrobce 10x32, s klipem (na šrouby demontovatelný), krytka na výstupu drží málo na objektivu a málo na case (a brzo ji ztratíte, nepotřebuju ji), otočením očnice rychle přizpůsobitelné lidem s brýlemi, obraz bez mléčného nádechu (o 3 třídy lepší než binoculár z lidlu 10x30 za 250 Kč), obraz ostrý bez mazaniny, reálné zvětšení 7 - 8x. Cena 21 USD. Kvalita obrazu ve srovnání s dalekohledy za 10 tis Kč nemám, ale prostor ke zlepšení směrem k drahým modelům není gigantický.
Závěr: doporučuji, kvalita optiky mě mile šokovala, jsem nadšený, ostré koukání do kapsy. Kvůli menšímu zvětšení jsem požádal o refund 50 % ceny.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#648 » čtv 16. črc 2020, 06:52

Uvažuji nad koupí stativu na pozorovák (20-60x80 2.5kg), kterému z následujících dvou byste dali přednost: https://www.aliexpress.com/item/3281082 ... fromDetail
nebo: https://www.aliexpress.com/item/3304209 ... 62-_ePNSNV
Ten první je za nějakých 800,- ten druhý cca za 2300,-

Uživatelský avatar
Shirako
Příspěvky: 212

Příspěvek#649 » čtv 16. črc 2020, 07:32

Hele, stativ za 800 znamená, že ti to pozorovák (2,5kg) sice unese ale bude se ti to klepat jak ratlík v mrazu. Na střelnici v Liberci mají nějaký HAMA stativ a to je děs.
Obecně ty shit stativy se poznají podle toho, že mají spojovací tyčky mezi nožičkama. A jestli uvažuješ o investici okolo 2 tis, tak se dá podívat i po českých shopech. Sám mám stativ Genesis a jsem s ním spokojený (teda mám jej pro foťák). Zároveň v tvém případě koukej, aby stativ měl co nejméně sekcí (ten počet kolikrát se nožička vysouvá). Zvyšuje to stabilitu. A u stativu bych se vůbec nebal bazaru. Na stativu se nemá co rozbít. Třeba na Paladixu teď někdo nabízí docela pěkněj Vanguard za 1200, nebo Manfrotto s kulovou hlavou za 2,6tis (a to je stativ s nosností 7kg) :) To bych vzal mnohem raději než Čínu.



ToF
Příspěvky: 306

Příspěvek#650 » čtv 16. črc 2020, 09:03

Já mám tenhle stativ, koupen v ČR:

https://www.alza.cz/rollei-c5i-hlava-t2s?dq=4531578

Nosnost 8kg, velice stabilní, použil sem ho několikrát i pro hradla. Já ho kupoval před rokem za 1990 Kč, teď stojí o něco víc. V kategorii kolem 2500 kč se toho opravdu dá najít dost i u nás.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#651 » čtv 16. črc 2020, 12:20

Když už je tu vláko o prima zboží od soudruhů - nemáte náhodou někdo zkušenost s dovozem něčeho trochu většího? Konkrétně třeba se soustruhem?

(Prosím, pokud máte potřebu psát, že stroje odtama jsou s.ačky a že to na 200mm délky udělá 0,5 mm kužel, tak se nenamáhejte. Já dobře vím, o co jde, a co od toho můžu očekávat.)



Pavel V.
Příspěvky: 54

Příspěvek#652 » čtv 16. črc 2020, 13:24

Grimpo píše:Když už je tu vláko o prima zboží od soudruhů - nemáte náhodou někdo zkušenost s dovozem něčeho trochu většího? Konkrétně třeba se soustruhem?

(Prosím, pokud máte potřebu psát, že stroje odtama jsou s.ačky a že to na 200mm délky udělá 0,5 mm kužel, tak se nenamáhejte. Já dobře vím, o co jde, a co od toho můžu očekávat.)


Já mám hodně dlouholetou zkušenost s celním řízením na té neoblíbené straně toho procesu....

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#653 » čtv 16. črc 2020, 14:01

Mám zkušenost se zemědělským strojem, který se tady normálně prodává za minimálně dvojnásobek ceny ("v akci") stav ("předprodejní servis") a kvalita stejná jako když koupíš za polovic na přímo. Celní řízení jsem ovšem nedělal já, ale kolega při společném nákupu více strojů (kvůli rozdělení ceny za dopravu na víc dílů).
Ty stativy na který jsou odkazy mnou výše postované mají nosnost 5kg (ten levnější) a ten dražší má nosnost 12kg. Obecně je doporučováno aby stativ měl nosnost dvojnásobku nesené váhy což splňují oba (pozorovák má 2.4kg)



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#654 » čtv 16. črc 2020, 14:31

jezekif: To byl asi nákup na firmu, že? Trochu narážím na to, že jako soukromou osobu mě zatím přepravní firmy posílají do háje. Slušně, ale do háje. Možná mi jen nechtějí natvrdo říct, že při ceně krabice 2000 USD se cena jejich servisu hrubě nevyplatí. Ale zatím mi nikdo neřekl žádnou částku.

Tedy dostat sem z Merkel sultanátu krochnu je ve srovnání s tímhle skoro jako skočit na poštu se SIPO.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#655 » čtv 16. črc 2020, 14:40

Jj kupoval to na sročko a celkově bylo koupeno zboží za cca 150-200k Kč (nákupní ceny). Doprava a clo s DPH dělala v mém případě něco mezi třetinou a čtvrtinou ceny zboží v Číně (takže pak celkově mě to vyšlo na tu zmiňovanou polovinu zdejší).



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#656 » čtv 16. črc 2020, 14:44

A doprava? Se clem a DPH počítám, starosti mi dělá doprava. CIF Prague. Hlavně tedy to CIF. Nejsou mi schopný napsat ani náznakem, kdo se toho ujme v přístavu. Jako už z český strany mi bylo řečeno, že to by musel být hodně velký zásek, aby to zůstalo viset v přístavu, že toho se snad ani bát není třeba. Spíš kdo se toho ujme, a kolik za to bude chtít...

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#657 » čtv 16. črc 2020, 14:54

No, jednak blbá doba, většina spediček teď nemá lidi, balíků moc a nestíhá, druhak z toho asi cítí že se nedá čekat dlouhodobá spolupráce, tak se do toho nikdo jednorázově nehrne. Nevím jaká hmotnost a objem, ale předpokládám že budeš muset zkusit poptat LCL po moři. Raději někoho od nás, protože číňan obvykle nabídne nějakou lodní dopravu třeba okolo 200-300$ a "zapomene" zmínit že v tom nejsou všechny poplatky a pojištění a pak najednou platíš 2 - 3x tolik. Ale bacha se vyplatí dávat i tady, spousta společností se ti pak bude snažit naúčtovat jakékoliv vícenáklady pokud to není ve smlouvě všechno přesně stanovené. Bohužel s konkrétní společností pro B2C lodní dopravu nepomůžu.
Naposledy upravil(a) Spock lone wolf dne čtv 16. črc 2020, 14:59, celkem upraveno 2 x.

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#658 » čtv 16. črc 2020, 14:58

CIF právě znamená že je doprava zaplacená jen do nejbližšího přístavu (nejspíš Hamburk nebo taky třeba koper ve Slovinsku) a dál si ji musíš platit (a zajistit) sám. Často ti to tam převezme nějaká lokální spedice která ti to zajistí... ale určitě ne zadarmo.



Grimpo
Příspěvky: 302

Příspěvek#659 » čtv 16. črc 2020, 15:06

No, to právě jsem byl upozorněný. Nejspíš to tam viset nezůstane, ale komu to skončí za nehtem a za kolik to zase pustí...

Uživatelský avatar
Spock lone wolf
Příspěvky: 83
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#660 » čtv 16. črc 2020, 15:21

No, osobně bych do toho nešel, právě že nevíš jak to dopadne. Buď s ním dojednat přímo DAP (dodání na adresu) a vyžádat si rovnou kontakt na lokálního dopravce který to bude doručovat, u lodi si ale myslím že takovou dopravu většinou nasmlouvanou nemají (obvykle jen letecky); no a nebo si nasmlouvat dopravce sám a zboží objednat FOB (nebo FCA) - s dodáním na loď nebo nasmlouvanému dopravci).

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů