Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#721 » pát 4. zář 2020, 11:39

Tak dlouho jsem váhal který stativ objednám až nakonec byl ten dražší ( https://www.aliexpress.com/item/3304209 ... 6bdfHAYO1p) za necelých 1900,-Kč. To už jsem neodolal a objednal (s dodáním z Francie) za týden byl doma na stole:
Tripod Neewer.jpg
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



mikky
Příspěvky: 565

Příspěvek#722 » pát 4. zář 2020, 11:49

Co CLO, DPH a tyhle srandy? Přišlo to opravdu z Francie? :)



izerS18
Příspěvky: 1257

Příspěvek#723 » pát 4. zář 2020, 12:48

Hele, ja objednal hodinky, nekolik hodinek pro mamu a segru a moznost dodani byla Spanelsko. Prislo vse do cca 8 dnu a na baliku byla fakt spanelska adresa. Obj pres 100 USD a zadne clo, dph. Jen posta za cely balik 12.5 $ :)

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#724 » pát 4. zář 2020, 13:12

Bez cla, odesílací adresa Amazon Salcburg?!? (i mapy.cz si myslej, že je pořád ještě v Rakousku) to znamená, že to šlo opravdu uvnitř EU.



MojeTikka
Příspěvky: 1581

Příspěvek#725 » sob 5. zář 2020, 18:04

Cemu se divite? Cinani uz dneska maji ty svoje kontejnery rozhazeny po cely Evrope. Staci se koukat, casto to bejva jeste s logem Hanjin, protoze ty korejsky kontejnery skoupili na skladovani. Prvni faze byla, ze chodilo uplne vsechno z Ciny a EU se radovala, jak to ma celne pod kontrolou. Ted je faze dve, ze temer polovina zbozi uz v EU davno je a pak prijde faze tri, kdy to tady Cinani skoupej cely.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#726 » ned 6. zář 2020, 07:41

"Divím" se tomu, že to šlo "z Francie" a přitom zároveň ze Solnohradu ... Jinak jsem byl taky zvědavý, jestli to půjde bezcelně, nebo ne.

Uživatelský avatar
Miata
Příspěvky: 201

Příspěvek#727 » ned 6. zář 2020, 17:56

Všimni si , že ze států v EU je to zboží dražší - nějaké clo už v tom bude započítáno. Číňan se musí přizpůsobit tomu, že za pár měsíců bez cla (DPH , výpalného poště) nepošle vůbec nic - takže bez meziskladů by v EU neprodal nic.



MojeTikka
Příspěvky: 1581

Příspěvek#728 » ned 6. zář 2020, 18:17

Cinan pri importu to zbozi brutalne podhodnoti a pri prodeji pak neni platcem DPH, protoze to legislativne ojebe. Tak nebo tak, EU je na nej kratka.

Pro spotrebitele je to fuk - zakon prekracuje prodejce. Aspon zatim. Pokud si s tim EK nebude vedet rady, tak proste udela viniky ze spotrebitelu, ti se lip buzeruji.

Zatim je to - jak jsem napsal - faze dve. Uzivejme si.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#729 » ned 6. zář 2020, 18:37

Miata, ne zrovna v případě, toho tripodu byla cena v době, kdy jsem jej kupoval stejná z Číny i z EU. Prodejní cena zboží a jeho hodnota spolu v dnešní době už příliš nesouvisí, natož na Ali. Takže i "ojebání" Uhnije o daň při dovozu je diskutabilní. Doposavad se vše clilo a danilo jednotlivě, levné pakatelní věci byly pominuty, dnes kdy je požadavek clít a danit vše Číňan doveze do meziskladu v EU, deklarovat bude třeba hodnotu ve výši výrobní ceny, nebo nějakou jinou vycucanou z prstu, spotřebitele stejně zajímá jen prodejní, jestli se vybere na dani, či clu víc (ale spíš míň) mu může být šumák.

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#730 » ned 6. zář 2020, 19:59

nůž zavírák Ganzo F759M je bez pojistky? Nemůžu ji tam najít na fotkách. V popisu výraz "xx safe xxx" chybí.
https://www.aliexpress.com/item/3287952 ... 2e0eCKAsgb

(Hledám zavírák s pojistkou, barva tykrys nebo červená nebo žlutá, čepel kolem 8 cm, čepel normální tvar, do 15 až 20 USD )



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#731 » ned 6. zář 2020, 20:44

Originál má hřbetní pojistku, na tom aliex... to vypadá opravdu bez.
https://www.trapper.cz/zaviraci-nuz-gan ... escription
Tady je to vidět, ve hřbetu musí být střenky dělené a uprostřed ocel.
video
https://www.bing.com/videos/search?q=GA ... ORM=WRVORC



Milan100
Příspěvky: 423

Příspěvek#732 » ned 6. zář 2020, 20:46

Ve videu minuta 1:40 až 1:50

Uživatelský avatar
Walt
Příspěvky: 492

Příspěvek#733 » pon 7. zář 2020, 05:06

Uz pred lety jsem na ali nenasel zavirak s pojistkou, objednal jsem Ganzo na gearbest.com

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#734 » pon 7. zář 2020, 05:58

Jo, skouknul jsem další tři zaviraky, všechny zřetelně bez pojistky v místě kde měla být. Dík. Večer juknu na gearbest a DX.



blacknocturno
Příspěvky: 557

Příspěvek#735 » pon 7. zář 2020, 06:00

Ten ganzo normálně pojistku má stačí se podívat na fotky feedbacků. Tyhle různé kopie spyderek a ostatních známých nožů jsou tam z toho či onoho důvodu vyfocené trochu pozměněné. Pak se stačí podívat na foto feedbacků nebo napsat prodejci ať pošle real photo.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 40 hostů