Prima zboží až z daleké Číny!!!!

Uživatelský avatar
Cemada
Příspěvky: 324
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#751 » stř 7. říj 2020, 08:53

No mě překvapilo, že nebylo žádné celní řízení...za Číny, za skoro 1400,-. No a ono to má adresu odeslání Belgickou. Což je příjemné, ušetřené prachy i starosti s proclením :-)

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#752 » stř 7. říj 2020, 09:52

Sody píše:16.09. - objednáno
17.09. - odesláno
27.09. - dorazilo do ČR
07.10. - poštovní schránka stále prázdná...


Hlídej jen Dispute, pár dní před vypršení pošli prodejci dotaz, "jako kde to sakra je ???" a pokud neodpoví, nebo neprodlouží dobu dodání "čago bello" ...

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#753 » úte 13. říj 2020, 20:32

Objednávám poslední hračky, montáže, čistění, raily, po více kusech atd,atd. než přijde leden a nulová tolerance celních uřadu podle nové EU legislativy. Sklady po EU (bezcelní zona) sice přibývají, ale pomaleji než bychom si přáli. V prvni straně drvoštěp výstižne napsal "vždy loterie" a přesně tomě baví. Včera jsem vybalil střelecký dálkoměr. Je meší než jsem čekal, ukazuje pěkně a stál pajdu :-)

Uživatelský avatar
audis
Příspěvky: 2982

Příspěvek#754 » úte 13. říj 2020, 21:09

Zdravím nově prichozi: jestli můžu požádat, pokud chceš referovat dobrý nebo špatný nákup, prosím

česky napiš co to je,
prekopiruj plný název anglický produktu,
vlož Link na produkt
a dle libosti první dojmy nebo vlastní test.

Aby si z toho ostatní mohli vzít nějakou informaci. Jinak to nemá smysl a pleveli vlákno prázdnou slamou. děkuji.



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#755 » úte 13. říj 2020, 22:36

Ta nulová tolerance je až od července, tj. půl rok k dobru.



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#756 » stř 14. říj 2020, 06:47

Žádná nulová tolerance stejně nikdy nebude. Dokážete si představit, že by ČP měla vypisovat těch x A4 papírů a rozesílat vyrozumění o celním řízení na každý jeden balíček? Byť jednodolarový? Bez šance. Buď se to bude "přehlížet", nebo se to bude obcházet už někde nějak "po cestě".



cipis
Příspěvky: 2104

Příspěvek#757 » stř 14. říj 2020, 09:04

Ono to nemá být tak, jak je to teďka. Pochopil jsem z toho, že si to bude moct odbavit elektronicky každý sám.
Všichni přepravci mají celní sklady, takže to zadrží, přijde echo, zaplatíš na účet DPH (a asi nějaké menší výpalné) a pak ti to přijde.
Už i teď něco podobně funguje, zejména ze států, že to platíš už v ceně nákupu a odvádí to operátor platby. To jsou ty rozdvojené nebo roztrojené platby na paypalu. Zboží, přeprava a poplatky.

Možná proto to také posunuli o půl roku, protože, jako vždy, nestihnou na to něco nachystat ...



Stewie
Příspěvky: 326

Příspěvek#758 » stř 14. říj 2020, 10:25

O kurva...tak to bude jeden velký online průser. Ostatně jako všechno ostatní, co se snažili "online sjednotit".

Uživatelský avatar
DesertEagle
Příspěvky: 536

Příspěvek#759 » stř 14. říj 2020, 13:49

To audis: OK. Měří, funguje, vejde se do kapsy i na rail. Při této mikro ceně nemám jiné požadavky. Vzal jsem pouze 600m.
https://www.aliexpress.com/item/3269568 ... 4c4dmNsGuL

To Stewie: tak tohle je mám obavu a sakra rád se spletu mega giga omyl. Clít zásilky od 1USD je sen každé firmy. Státní pokladna je prázdná a ČP absolutně nevadí, že si na zásilku pár měsícu počkáme. Kasa počítá s obřím ziskem z této úpravy. Když mi zásilka o 0.5 USD přesáhla celní limit, s radostí mi jí proclili :-(

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#760 » stř 14. říj 2020, 18:34

Na to už dávno existuje řešení, ostatně bych se nedivil, kdyby tuhle kravinu protlačili "hraniční" státy. Už teď je značná část zboží dostupná v evropských skladech, proclí Číňan při dovozu nějakou hodnotou blízkou/rovnající se výrobní ceně, vnitrozemské státy ostrouhají a i celkově to bude na výběru daně pro EUSR provar, no ale co čekat od neobolševiků, když chtějí šetřit elektřinu omezováním příkonu rychlovarných konvic a ekonomice rozumí zjevně na zcela stejné úrovni.



pedrosadc
Příspěvky: 70

Příspěvek#761 » čtv 15. říj 2020, 19:19

Ono to bude ještě jinak, čínský soudruh se zaregistruje v evropském sojuzu k DPH, které odvede a my zaplatíme, tim bude vyřešeno.



Sody
Příspěvky: 316

Příspěvek#762 » stř 21. říj 2020, 07:41

Bezdrátová sluchátka:
https://a.aliexpress.com/_mMRpq4l
Kompaktní balení. Mohu používat jen jedno. Když vyndám i druhé, jen to pípne a začne hrát také. Spokojenost. Koupil bych znovu.



kk
Příspěvky: 1018

Příspěvek#763 » čtv 22. říj 2020, 13:30

Kupoval tam prosím někdo tašku na dlouhou? Případně jakou pokud vydržela :) Díky.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 685

Příspěvek#764 » čtv 22. říj 2020, 14:27

Kupoval jsem toto na SA, je to ta 94cm
https://www.aliexpress.com/item/3302004 ... 4c4dvP5blG

Obrázek



matkoo
Příspěvky: 186

Příspěvek#765 » čtv 22. říj 2020, 14:34


Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 47 hostů