Zbraň a otázka "Na co to máš?"



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#286 » stř 20. kvě 2020, 13:16

Vyšší level je otázka: "Na co toho máš tolik?"



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#287 » stř 20. kvě 2020, 13:31

mamlas píše:Tuto otázku jsem nikdy nedostal. Když jsem si domů přinesl první zbraň, manželka se pouze zeptala "Kolik to stálo?"

Tak tuhle otázku jsem taky dostal. Jsem to nějak zamluvil. A o ceně nábojů jsem dlouho nemluvil, až to prokecl syn. Od té doby zase nemluvím o tom, kolik nábojů jsem vystřílel :-) . Kupodivu ale se mnou manželka souhlasí, že je dobře mít čím se bránit.
Několik kamarádů a známých co ví, že mám ZP a střílím, se mne spíš zeptalo, jestli je někdy vezmu s sebou. A od kamaráda dcera si rovnou řekla, že chce s námi na střelnici. Až o den později jsem zjistil, že je sice zdravotní sestra, ale vojenská (tedy s výcvikem 3 měsíce v terénu se zbraní, přežití atd.).

Uživatelský avatar
TheMlok
Příspěvky: 107

Příspěvek#288 » úte 7. črc 2020, 19:06

V moji rodine to "vadilo" akorat ted jednorazove tchyni, kdyz ji zena rekla ze jeji ubrus na obsiti musi jeste aspon tyden pockat, protoze pro me sije futral na broknu :D, pockala si dockala se a je happy :). Ja taky, futral je famozni ;)

Uživatelský avatar
Milkyway
Příspěvky: 281

Příspěvek#289 » stř 8. črc 2020, 08:21

@Indian Jde-li na přetřes cena bombónů, dej jim otázku, kolik stojí rána ve střelnici na pouti. Pak zjistíš, že 9mmL je levnější.

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#290 » stř 8. črc 2020, 08:36

Asi budu vyjímka, ale snažím se šířit osvětu, tedy pokud přijde řeč na zbraně tak nahodím udičku a snažím se rybičku ulovit na zbroják.
Zatím jen jeden úlovek z cizího rybníku :)

A mám jen pozitivní zkušenosti a občas je tam cítit i závist v tom dobrém smyslu :)



juraj1
Příspěvky: 489

Příspěvek#291 » stř 8. črc 2020, 11:49

@Destructor: delam to podobne a uz mam par zarezu na pazbe :D mam dalsich par kamaradu nalomenych na zbrojak. Bohuzel se obcas teda chytnu s clovekem typu: “zbrane pouze statu” a pak to je zajimave.



v.k.
Příspěvky: 248

Příspěvek#292 » stř 8. črc 2020, 12:02

Destructor píše:Asi budu vyjímka, ale snažím se šířit osvětu, tedy pokud přijde řeč na zbraně tak nahodím udičku a snažím se rybičku ulovit na zbroják...


Urcite nejsi vyjimka. Kdyz se zamyslim, tak ja za posledni 3 roky mam 7 nebo 8 ulovenych rybicek 8-)

Uživatelský avatar
Destructor
Příspěvky: 684

Příspěvek#293 » stř 8. črc 2020, 12:18

Dobrá práce ... :thumbup:

Uživatelský avatar
ace curly
Příspěvky: 271

Příspěvek#294 » stř 8. črc 2020, 18:25

Taky osvetuju. Uz par lidí jsem přesvědčil a připravil na zkoušky. Zatím 100% úspěšnost.



MojeTikka
Příspěvky: 1549

Příspěvek#295 » stř 8. črc 2020, 19:33

Ja pracuju venku a obcas beru kolegy do Ceska zastrilet, abych rozvracel ten jejich zahnivajici kapitalismus. Jsou to lidi jako my, ke zbranim maji pozitivni vztah a taky maji problem, ze jich je min, nez pacifistu. Holt my jsme meli Baudyse a oni prohrali posledni valku...



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#296 » stř 8. črc 2020, 19:52

My celkem pravidelne brali nase navstevy z ciziny za zabavou... a dost se jim to libilo, hlavne tem z UK.



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#297 » čtv 9. črc 2020, 22:06

Tak, taky dělám osvětu a občas "lovím rybičky". Ale relativně často se snažím dělat osvětu "déčkařům", kteří si myslí, že ze vzduchovky, airsoftky a nebo plynovky můžou střílet kdekoliv a kdykoliv. A že i jim hrozí pokuta třeba 50tisíc za přestupek v oblasti zbraní. Dokonce jsem se setkal s podivným názorem, prosazujícím nošení perkusní dvouhlavňové pistole bez ZP (není nutný) na osobní ochranu. Takovíhle potom škodí svým chováním nám všem.



Střelec
Příspěvky: 1648

Příspěvek#298 » pát 10. črc 2020, 06:17

K poslednímu odstavci - pokud ale někdo nosí perkusní derringer kat. D bez ZP, tak nevidím popravdě žádnou kolizi se zákonem nebo tam něco je? To, že nemusí mít nastudovánu NO, KN... je věc jiná.



Piggy
Příspěvky: 1865

Příspěvek#299 » pát 10. črc 2020, 08:15

Zajímavé je, že zákon nijak neomezuje počet nošených derringerů, ale stanoví, že:
§ 15
(2) Ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) lze střílet jen na střelnici, s výjimkou divadelních představení, rekonstrukcí historických bitev a jiných kulturních akcí, při nichž se ze zbraní nevystřelují střely; tato zbraň musí být označena platnou zkušební značkou podle zvláštního právního předpisu.

Zatímco jinde je výslovně uvedeno:
§ 28 Oprávnění držitelů zbrojních průkazů
(5) Držitel zbrojního průkazu smí ze zbraně, kterou je oprávněn držet, střílet pouze v místech, kde je k tomu oprávněn podle zvláštního právního předpisu, nebo na střelnici, pokud se nejedná o použití zbraně k ochraně života, zdraví nebo majetku. Soudní znalec, který je držitelem zbrojního průkazu, je oprávněn držet zbraň a střelivo a střílet ze zbraně za účelem vypracování znaleckého posudku.

Takže i držitel pouze ZP A má explicitně povoleno bránit zájem chráněný trestním zákonem třeba střelbou ze sbírkového M2HB.
Na druhé straně by chybějící ustanovení nemělo vadit, neboť střelba v rámci NO/KN nemůže být přestupkem podle:
§ 76a
(1) Držitel zbraně kategorie D se dopustí přestupku tím, že
a) střílí ze zbraně uvedené v § 7 písm. a) nebo b) v rozporu s § 15 odst. 2,



jirkab
Příspěvky: 166

Příspěvek#300 » pát 10. črc 2020, 08:35

Take se musim pozastavit nad tim, kde je problem, pokud nekdo nosi dvouranny perkusni deringer na obranu.

Indian: V cem je tedy problem?

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Drapalikzn, P2X-3YZ, Rejsek a 17 hostů