Zbraň a otázka "Na co to máš?"



sonor
Příspěvky: 354

Příspěvek#271 » pát 15. kvě 2020, 20:50

No já dokázal dostat ke zkouškám 2 lidi. Jinak to je u nás tragédie. Samej trávníkář a houbař)) jak vidím dredy tak nemá cenu nic vysvětlovat. A to žiju na dědině.



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#272 » pon 18. kvě 2020, 11:08

1.) rád trénuji střelbu na terče, což je i uznávaná olympijská disciplína
2.) sbírám věci (zbraně) a nejde jen o zbraň, ale i o její strojní dokonalé zpracování
3.) neberu nikomu kdo se chce bránit plácačkou na mouchy zloději s nožem co chce zabít jeho manželku s dětmi a za sebe doufám že mi právo na to se bránit pak zbraní nebude bráno proti zločinci
4.) USA mají v ústavě zbraně z důvodu obrany před "krutovládou" proti lidu a jde o obranu demokracie, svobody lidí. Ti jenž zbraně zakazují se řadí k vůdcum jako Stalin, Hitler a další. Já prosazuji svobodu pro lidi.
5.) pro vtip na zasmání: Co když přistanou mimozemšťani :)
6.) obrana sebe a rodiny v případě rozpadu státu, kdy PCR a armada uvedla že 70% nenastoupí pro udržení pořádku...



Indian
Příspěvky: 1427

Příspěvek#273 » pon 18. kvě 2020, 14:06

Expres: já někdy říkám:
7. chci mít něco, co ne každý může
8. na stará kolena se nechci nechat zapíchnout v kuchyni lupičem jako bezbranné kuře - líp být připraven a nepotřebovat než potřebovat a nebýt připraven.
9. baví mne to.
Jo a pitomce nepřesvědčuju ani se s nima nehádám...

Uživatelský avatar
gogan
Příspěvky: 978

Příspěvek#274 » pon 18. kvě 2020, 15:03

Dříve jsem odpovídal "protože můžu" a dnes se mě už vlastně nikdo neptá :)



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#275 » úte 19. kvě 2020, 07:06

Pitomce nepresvedcuji, ale uz jsem narazil na cca 2 lidi co nemaji radi zbrane. Ta slunecna cast lidi. 1.) Jim nic neberu a jen trvam na sve svobode, coz je dle mne mantra slovo co poslouchaji. 2.) Olympijska disciplina je super argument. 3.) Nejsem sice strojar, ale na to nikdo nic nerek nikdy..
Snazim se vzdy stavet na zakladu, svoboda, konicek, obrana.

Uživatelský avatar
tomoking
Příspěvky: 227

Příspěvek#276 » úte 19. kvě 2020, 07:25

moje nejčastější odpověď je : a proč to chceš vědět ?
nebo položím jakoukoliv jinou smysluplnou otázku ;-)



Pablo.gs
Příspěvky: 445

Příspěvek#277 » úte 19. kvě 2020, 12:25

Já odpovídám "na lumpy" a zatím to vždycky stačilo.



Prcek
Příspěvky: 291

Příspěvek#278 » úte 19. kvě 2020, 14:41

Sleduju tuhle diskuzi už pár let a stále čekám, kdy se sakra někdo zeptá mě a nic :clap: Vlastně jediný dotaz, který jsem kdy dostal v podobném duchu byl od několik držitelů ZP a zněl "Ty nosíš?" :lol: Je to trochu OT, ale během let jsem se s podstatně menším odporem ke zbraním setkal u žen. Měl jsem na střelnici už tak 10-15 lidí bez ZP, ale z toho jen 3 chlapy, většinou nezájem nebo (Luger, 7,62, 223Rem) obava, že to bude "kopat". U chlapů myslím... Takže až takový věci se dneska dějou :P



vvitty
Příspěvky: 226

Příspěvek#279 » úte 19. kvě 2020, 16:23

Otazka> na co to mas?
Odpoved> kdyby se tu zhorsila bezpecnostni situace.
Otazka> to je blbost, to nehrozi ze bys to potreboval
Odpoved> jo, totez jsi mi rikal uz v lednu kdyz jsem kupoval respiratory.
.... a bylo najednou ticho.

Uživatelský avatar
jezekif
Příspěvky: 1550

Příspěvek#280 » úte 19. kvě 2020, 20:23

vvitty :thumbup:

Uživatelský avatar
DZimmy
Příspěvky: 205

Příspěvek#281 » úte 19. kvě 2020, 20:40

Tak já taky přispěju mojí troškou do mlýna.
Když už to někomu řeknu, tak rovnou vysvětlím, že je to krásný relax na střelnici. A případně ochrana rodiny, kdyby nám někdo vlezl do baráku.

Občas nosím, ale to jen tak abych si zvykl. Nevím jak to máte vy, ale já bych byl připraven zbraň použít (tj. namířit na člověka) asi jen, kdyby nám fakt někdo vlezl do baráku. Samozřejmě si dokážu představit i situace na veřejnosti, ale zatím nejsme v USA aby to reálně hrozilo.

Takže zbraně mám protože je mám rád a střelba je krásná věc. :)

Uživatelský avatar
Marťošek
Příspěvky: 4

Příspěvek#282 » úte 19. kvě 2020, 21:44

zatím jsem se s touto otázkou nesetkal
1. nikde to neprezentuji - jasně nejbližší rodina to ví, a ostatní to vědět nemusí
2. když na to náhodou přišla řeč, tak jsem se naopak já divil, kdo z mých příbuzných má nebo chce mít zbraň
3. potkávám lidi, kteří mají zbraň nebo to chápou
4. a jak říkal Čochtan/Werich, neměl to inzerovat, když "utopil toho Skauta" co měl na pásku "vždy připraven" ... a ouha nebyl ... a tedy je lépe být připraven než zaskočen ...
5. sice nejsme v Americe, ale magora v Ostravské nemocnici jsme už měli



expres
Příspěvky: 604

Příspěvek#283 » stř 20. kvě 2020, 09:35

vvitty - píšu si do deníčku, super argument ;)



mamlas
Příspěvky: 24

Příspěvek#284 » stř 20. kvě 2020, 11:58

Tuto otázku jsem nikdy nedostal. Když jsem si domů přinesl první zbraň, manželka se pouze zeptala "Kolik to stálo?"

Uživatelský avatar
LoganRaise
Příspěvky: 442

Příspěvek#285 » stř 20. kvě 2020, 12:04

OT: Řekl si pravdu? :-D

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 13 hostů