Odpovědi v bazarech - WTF

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#1 » úte 14. úno 2017, 08:28

Taky vám občas na inzeráty přijdou naprosto neskutečný odpovědi?
Hodil jsem malorážku na Hunting bazar (s jednoznačným popisem co prodávám, za kolik, co je v ceně atd.), a tohle se stalo.
Capture.JPG


WTF???!... :shock:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.



SlashKO
Příspěvky: 251
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek#2 » úte 14. úno 2017, 08:39

Malorážku bez ZP bych chtěl vidět :-)
Tohle je na inzercích normální, ať už prodáváš auto, telefon, nebo zbraň :-(

Mě spíš vadí, z pohledu kupujícího.
Prodejce vystaví inzerát s mailem na nějakém serveru/foru, ty na něj napíšeš chvilku po vystavení. 2 dny se nic neděje a pak se někde náhodou ve stejném inzerátu, v bazaru na jiném foru objeví prodáno.

Samozřejmě prodejce ti na mail nikdy neodepíše.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#3 » úte 14. úno 2017, 08:47

No, asi budu za černou ovci, ale mě by jako kupujícího dost urazila odpověď "pokud to nevíte, tak si to načtěte". Pro mě je to namyšlená odpověď, takové to "jestli nevíte aspoň tolik jako já, tak jste něco míň a nestojíte mi za čas".

Každý z nás něco neví - sami si přiznejte, jak reagujete, když s vámi někdo mluví z patra nebo namyšleně. A v mailu nejde přenést tón hlasu nebo poťouchlý pohled, napsané věty vyznívají často mnohem tvrději nebo hruběji, než kdybyste je dotyčnému řekli z očí do očí.

A to, že musíme zodpovědět spoustu celkem zbytečných dotazů (jako byl tenhle) nás neomlouvá, měli bychom se k sobě vždy chovat slušně a přátelsky, dokonce i když to stojí úsilí a ten druhý nám leze na nervy...

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#4 » úte 14. úno 2017, 09:01

jhora píše:No, asi budu za černou ovci, ale mě by jako kupujícího dost urazila odpověď "pokud to nevíte, tak si to načtěte". Pro mě je to namyšlená odpověď, takové to "jestli nevíte aspoň tolik jako já, tak jste něco míň a nestojíte mi za čas".

No nezlob se na mě, ale zbraně jsou TAK specifická věc/obor, že se automaticky předpokládá, že zájemce ví co a jak.
To je jako bych prodával auto, a nějakej dement se mě ptal, jestli na tohle konkrétní potřebuje řidičák.

Uživatelský avatar
DAveDOG
Příspěvky: 189

Příspěvek#5 » úte 14. úno 2017, 09:02

jhora: Také odpovídáte při prodeji auta na dotazy jestli to má řidítka a proudový motor a jak vysoko to létá?

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#6 » úte 14. úno 2017, 09:16

řidítka :D



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#7 » úte 14. úno 2017, 09:24

No budete se divit, ale ano, odpověděl bych mu, protože to může být nějaký mlaďas, co se o to začal zajímat a neví co a jak. Nebo člověk, co má zbroják léta, střílel třeba jen brokovnici a už zapomněl, jak je to s malorážkama Třeba tomu fakt ještě nerozumí a potřebuje trochu nasměrovat. Takže na dotaz tohoto typu bych napsal. "Ano, ZP je nutný. Je to zbraň kategorie B/C takže bude/nebude potřeba i nákupní povolení." Protože nikdy nevím, kdy se blbě zeptám já - a očekávat slušnou odpověď na svůj dementní dotaz pro mě znamená závazek slušně odpovídat na mě položené dotazy - včetně těch dementních.

Upřímně, pánové, vážně si myslíte, že vy sami jste nikdy nepoložili "dementní" dotaz? Já moc dobře vím, že občas takový položím, takže nejsem hrubý na ty, co je pokládají mě, dokud tak činí slušně a jednají se mnou poctivě. Nijak vám neupírám právo chovat se v komunikaci dle svých preferencí, ale z vlastní zkušenosti vím, že slušné a příjemné chování je mnohem výhodnější. Vztahy jsou lepší, přinese to víc peněz, když potřebuju pomoct, tak mám komu říct. Je lepší být příjemný, i když se mi nechce nebo dokonce to je očividná ztráta času. Ono se to vrátí :)

Uvedu i jeden příklad. Před mnoha lety jsem se tady zaregistroval a zajímal se o možnost si vystřelit. Tehdy se mě ujal sided, vzal mě na avim, nechal mě prásknout ze všeho možného a trpělivě odpovídal na mé dotazy. To muselo být takových "dementních" dotazů - zodpověděl je všechny, ani se neušklíbl. A díky němu jsem si udělal závěr, že střelci jsou fajn a žádní magoři, jak mi kdekdo tvrdil, že se o to budu zajímat dál.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#8 » úte 14. úno 2017, 09:25

Teď mě napadá, že kategorii zbraně a nutnost ZP a NP bych uvedl už do inzerátu, ono to dost dotazů vyřeší předem, když člověk u toho sepisování inzerátu přemýšlí o cílové skupině :)

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#9 » úte 14. úno 2017, 09:29

Když něco nevím, napřed si to zjistím, a AŽ PAK někam píšu. To mi přijde jako normální postup, a tak nějak to očekávám od většiny lidí s ukončeným základním vzděláním a IQ nad 80.

Mimochodem ty by ses obtěžoval nějak obšírněji odpovídat někomu kdo kromě toho že to buď jen tak zkouší, nebo přinejlepším ví kulový, ještě navíc píše jako dement? Nejspíš protože _je_ dement?
Mimochodem co nechápeš na sdělení, že inzerát je napsanej zcela jednoznačně?



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#10 » úte 14. úno 2017, 09:41

Nevím co jsi konkrétně prodával (to jsi zde nějak zapomněl napsat), takže je možné, že mělo být zřejmé, že je to na ZP (prostě se daná zbraň dříve než 1890 nevyráběla).
Nicméně bych byl opatrný s tvrzením že neexistují malorážky bez ZP vzhledem k tomu, že náboj byl uveden 1887 a pravděpodobně na něj byly celkem brzy komorovány i vyráběné zbraně. Sám žádný konkrétní model neznám, ale věřím tomu že nějaké sběratelské kousky existují. A někdo holt není Shakespeare a neumí psát maily souvislými větami - přesto to nemusí bejt dement, neb prostě na psaní nadání nemá.



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#11 » úte 14. úno 2017, 09:52

Spousta lidí to nedělá. Nebo si zjistí, ale nepochopí. Nebo se chce ujistit. Sám často kladu dotaz, abych si potvrdil že správně rozumím (v mém případě profesní deformace, je to pro mě nezbytný základní postup).

A jak říkám, neodpovídal bych obšírně. CTRL+C a CTRL+V každému, kdo položí tenhle dotaz:
"Ano, ZP je nutný. Je to zbraň kategorie B/C takže bude/nebude potřeba i nákupní povolení."

No a co, že je dement, všichni nemůžou být chytrý.

Sdělení že je inzerát jednoznačný vidím. Ale nevidím samotný inzerát. A praxe mě naučila, že lidi co jsou přesvědčený že se vyjádřili srozumitelně a každého mají za debila se velmi často pletou - takže až ho uvidím,, udělám si názor, do té doby to beru jako tvrzení bez podkladu ;)

A všimni si jak jsem ti odpověděl. Mohl jsem to udělat jako ty a napsat "mimochodem, co nechápeš na sdělení, že očekávám slušné odpovědi?". Protože ta tvoje slušná nebyla a čekal bych, že podle tvých vlastních zásad si napřed rozmyslíš jak svou odpověď formuluješ a až pak něco napíšeš. Obzvlášť když pravidlo fóra číslo 1 je Chovejte se slušně. Jenže já se rozhodl, že ti odpovím civilně a slušně a pouze na konec přidám kousanec, protože třeba se mýlím a dokážeš kritiku přijmout :)

Uživatelský avatar
WalrusInAnus
Příspěvky: 278

Příspěvek#12 » úte 14. úno 2017, 09:55

mikymoto píše:(to jsi zde nějak zapomněl napsat)

Tak čti pozorněji...

a pro hnidopichy
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/23 ... -takedown/



jhora
Příspěvky: 1388

Příspěvek#13 » úte 14. úno 2017, 10:18

Ok, uznávám, že tohle je napsané pěkně, včetně vhodných fotek. Osobně bych tam napsal tu obvyklejší formulaci "Zbraň kategorie B. ZP a NP nutné.", zdá se mi že na tomhle webu je to už ustálená konvence, tak bych se jí držel. Musím ovšem ocenit tu nápovědu pro vyřízení NP, to tam píše málokdo a kupujícímu to šetří čas.

Takže ano, psal ti buď blbec nebo úplný začátečník. Osobně bych to tipnul na úplné ucho se znalostí typu "kámoš říkal, že je to pravda". Ale i tak bych odpověděl tak jak jsem psal. Můžu pak mít čisté svědomí, že jsem dodržel etiketu komunikace a snažil se dotyčnému vyjít vstříc bez ohledu na to, kdo to je a na co se ptá. A zrovna v oblasti zbraní a střeliva je osvěta mezi nevědoucím obyvatelstvem důležitá a je v našem zájmu, aby nás i blbci vnímali jako slušné ochotné lidi. Po pravdě, možná že je důležité, aby nás tak vnímali, hlavně neznalí, amatéři a (s prominutím) různí pitomci - je jich hodně, mají volební právo a mnoho z nich slyší na populistické sliby :) To je asi nejlepší argument pro můj přístup k odpovědím, jaký dokážu vymyslet, nic lepšího ze mě už asi nevypadne :D



mikymoto
Příspěvky: 1322

Příspěvek#14 » úte 14. úno 2017, 10:36

WalrusInAnus píše:
mikymoto píše:(to jsi zde nějak zapomněl napsat)

Tak čti pozorněji...

a pro hnidopichy
http://bazar.hunting-shop.cz/inzerat/23 ... -takedown/


Četl jsem poměrně pozorně a opakovaně, abych Tě náhodou neosočil neprávem. Nikde předtím jsi text toho inzerátu neuvedl až po mém upozornění, takže nechápu Tvoji reakci - "tak čti pozorněji". Takže by neškodila trochu sebereflexe a slušnější komunikace, jak už Tě tu upozornil kolega.

K inzerátu - napsaný to je dobře a člověk znalý zákona o zbraních by okamžitě poznal, že to není historická zbraň bez ZP - to uznávám. Přesto většina prodávajících uvádí něco ve stylu (ZP a NP nutné), což by Tě ušetřilo těch zbytečných dotazů od chytráků, kteří to prostě zkoušejí. Taky jsem nejdřív nechápal, proč to tam všichni píšou (když je to jasné), ale poté co jsem začal pravidelně nacházet inzeráty na koupi zbraní bez ZP mi to už jako zbytečné nepřipadá.



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#15 » úte 14. úno 2017, 11:04

Tohle je ještě v pohodě, vypadá to na neznalost či lennost zájemce, ale mně přišla jako odpověď na inzerát o prodeji CZ-75 rovnou policejní provokace :mrgreen:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 54 hostů