Odpovědi v bazarech - WTF



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#46 » úte 21. úno 2017, 16:17

Přesně tak! Já si taky původně šel pro nákupko na V-AR s žádostí znějící na "puška samonabíjecí" a bylo mi vysvětleno, že v CRZ ji mají jako "kulovnice samonabíjecí" a tak musí znít i nákupko. Logika v tom samozřejmě není :-)



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#47 » úte 21. úno 2017, 16:19

To je to samé, jakože brokovnice samonabíjecí je prakticky také puška samonabíjecí, přesto vám ji na povolení jako samonabíjecí pušku neprodají.

Pokud budete kupovat samonabíjecí pistoli pistoli ráže 0.22, stačí nákupko "pistole samonabíjecí", ráže se neřeší.
Pokud ovšem budete kupovat samonabíecí pušku ráže 0.22, musí být v nákupku uvedena ráže anebo napsáno "malorážka samonabíjecí"
Pokud budete kupovat brokovnici samonabíjecí, v nákupku musí být napsáno "brokovnice samonabíjecí", i když je brokovnice také puška.



iloveguns
Příspěvky: 1426

Příspěvek#48 » úte 21. úno 2017, 16:31

kurvajz píše:Přesně tak! Já si taky původně šel pro nákupko na V-AR s žádostí znějící na "puška samonabíjecí" a bylo mi vysvětleno, že v CRZ ji mají jako "kulovnice samonabíjecí" a tak musí znít i nákupko. Logika v tom samozřejmě není :-)


To snad ne!!! Představte si, že s jedním nákupkem jdete do bazaru a tam si vybíráte z několika kusů stejných zbraní. V nákupku máte např. "puška samonabíjecí", ale zrovna ten kus, který se vám líbí, je v CRZ zapsán jako kulovnice samonabíjecí. Pokud by tohle fungovalo tak, jak píšete, musel byste si preventivně nechat vystavit dvě nákupka, jedno na pušku a druhé na kulovnici, pokud předem nevíte, co budete kupovat a předem si nezjistíte, jak je ta zbraň zapsána v CRZ....



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#49 » úte 21. úno 2017, 16:45

Myslím, že by se to dalo řešit nějakou rezervací, bude-li prodejce rozumný, ale je to samozřejmě zbytečná komplikace. Kor pokud si člověk vyřizuje nákupko v Praze na Soukalce, kam cesta trvá hodinu, stání ve frontě taky a vystavení tak dva tejdny :x



coffee
Vedení LOS
Příspěvky: 853

Příspěvek#50 » úte 21. úno 2017, 21:18

Nebojte může být i hůř. Zbraň vyhlédnutá předem, z druhé ruky, tedy s průkazem zbraně (puška nebo kulovnice už nevím). Nákupko tedy na totéž. Při registraci problém, protože dotyčný inspektorát to měl zavedeno opačně. Nebo ten první? :-) Naštěstí byli rozumní a upravili to.



soumrak
Příspěvky: 46

Příspěvek#51 » úte 21. úno 2017, 21:20

Nakupni povoleni musi byt podle toho, co je uvedeno v registru. Pokud to nekdo proda, pripadne i nekdo zaregistruje (byt uspesne), tak je to na triku prodejce i policie.
U nas se radeji zeptaji, jestli si jsem jisty tim, jak je zbran v registru vedena. V-AR mam jako kulovnice samonabijeci, kosa od ZS je zase puska a nikdo se tomu nejak zvlast nedivi :D



kurvajz
Příspěvky: 464

Příspěvek#52 » úte 21. úno 2017, 21:43

A chaos nám do toho vnášejí i samotní prodejci - jako třeba zde, kde je Scorpion EVO zařazen mezi kulovnice i přesto, že na nákupce musí být "pistole samonabíjecí" :mrgreen:

https://www.prodej-zbrani.cz/kulovnice/ ... x114p.html

Zpět na

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Seznam.cz a 26 hostů