Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pavelg

Příspěvek#1 » úte 24. zář 2019, 14:04

SPD neznám moc dobře, protože se v té straně nevyznám, stejně jako moc nerozumím předsedovi (jestli teda je se v čem vyznávat a čemu rozumět). Podle mě je Okamura sebestředný sólista a zbytek partaje je v setrvalém chaosu. Tady bych jednoznačně souhlasil s tou charakteristikou "strana jednoho muže". Jediné pozitivum existence SPD vidím v tom, že beze strachu nastolovala téma migrace a brzdila tak ostatní před šílenstvím - zaplať přírodo za ty dary. SPD se tak pro některé stala symbolem boje proti migraci, a (jedině) to ji taky udrželo v parlamentu.
Realisty jsem měl možnost sledovat dost detailně, a to byla "strana žádného muže", navíc ve své podstatě strana fejkovní, prázdná skořápka.

ODS si netroufám posuzovat, ale u Pirátů bych stoprocentně souhlasil. To je jednoznačně strana s největší pluralitou a diverzitou v názorech a dokonce mívali i veřejné to svoje kecátko, kde některá témata rozebírali všem na očích.

To, že Klaus "sebere" hlasy Okamurovi, se dá asi očekávat. Spousta lidí SPD volila s největším zebezapřením, protože zbytek pro ně volitelných stran byl nevolitelný kvůli proimigrační (nebo jinak iracionální a kolaborantské) politice.

pavelg

Příspěvek#2 » úte 24. zář 2019, 14:07

Sedmej píše:pavelg: To, že přestřelil jsem myslel v odhadu, že může uspět s tímhle způsobem prezentace.

Myslel jsem tohle - čí způsob presentace je tedy vyhovující a lépe odpovídající situaci?

genu

Příspěvek#3 » úte 24. zář 2019, 20:00

Šéf finančního úřadu skončil poté, co jeho úřad doměřil daň firmě z holdingu Agrofert
https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/29 ... an-firme-z

Neskutečné co si ten obyčejný úředník dovolil vůči našemu Vůdci ... :lol:
Ale naši na něho zaklekli ..... :mrgreen:

audis

Příspěvek#4 » úte 24. zář 2019, 20:56

tento měsíc jsem byl na jednom kurzu střelby z pistole a 1/4 frekventantů (odtušil jsem že mírně pokročilí) tam jednou a dvakrát brala kvér do ruky z pouzdra, nebo strkali zásobníky, aniž by dostali pokyn instruktora. Bál jsem se trochu. Já doufám, že jaksi nepsaným pravidlem kurzů je jakkoliv manipulovat s kvérem jen na pokyn školitele. Stejně jako při zkouškách na ZP nebo závody LOS a klidový stav je vybito a v pouzdře. Ano je to věc školitele, aby si to pohlídal a ev. vyloučil.

Připadá vám to jako mně nebezpečné, nebo jsem mimoň já, neboť jsem vycvičen Losem, kde to všichni do jednoho dělají takto bezpečně.
Naposledy upravil(a) audis dne úte 24. zář 2019, 21:23, celkem upraveno 1 x.

Indian

Příspěvek#5 » úte 24. zář 2019, 21:14

Audis: a nebyli hodně pokročili, třeba? Chodím na kombatovou / obrannou střelbu trénovat. A opravdu je to jiné. Ne střílet moc a za každou cenu dokud nepadne terč. Ale taky vyhodnocovat atd. A bezpečně manipulovat. Běžně měním zásobník v pistoli v holsterů, ale vždy bezpečně. Nikdy na nikoho nemíří, nemanipulovat v chumlu lidí apod. Ale snažit se fungovat tak, jak by to bylo v reálu.

kolombo

Příspěvek#6 » stř 25. zář 2019, 08:33

Chodím na pravidelné pondělní výukové střílení a jedna skupinka trénuje spíše závodícím stylem a druhá spíše obranu. Takže v jedné skupině to děláme jako na závodech a v druhé máme zbraně ve stavu nošení. Takže i trvale nabité, tak jak kdo nosí.

audis

Příspěvek#7 » stř 25. zář 2019, 08:57

No dobrý a manipulujete s nimi mimo pokyny školitele?

pavelg

Příspěvek#8 » stř 25. zář 2019, 11:41

KVIZ:
V minulých dnech se dopustili neodpovědní, ve službách nepřátel Evropy jsoucí jednotlivci některých činů, namířených proti ___. Propagandou s tím spojenou pokusily se tyto živly dostati obyvatelstvo do rozporu se zájmy ___.
Očekávám od obyvatelstva, které ve své většině uznává osudové společenství evropských národů s Německem jako skutečnost, že se nedá nikterak vyprovokovati těmito nepřáteli ___.

1. Doplňte vhodné slovo na vyznačená místa
2. Uhodněte, komu tehdy tak leželo na srdci blaho Evropy
3. Jak tento boj proti nepřátelům Evropy skončil? (vyhrál autor nebo ti nepřátelé Evropy?)

rumburak18

Příspěvek#9 » stř 25. zář 2019, 11:54

Tohle má pointu jen tehdy, pokud stejné (aspoň obdobně vyznívající) prohlášení vyšlo v současnosti v některém z členských státu EU. Vyšlo?

pavelg

Příspěvek#10 » stř 25. zář 2019, 12:08

Pro mě to má pointu i tak. Nedávno jsem si totiž zašel do muzea Policie ČR a tam si pročítal dokumenty. Ta tehdejší orientace na budování společné Evropy a vypořádání se s nepřáteli Evropy, to mě opravdu oslovilo a přišlo mi to hodně aktuální... navíc bude zase výročí.
Nejsem sám, kdo si toho všiml
https://kechlibar.net/2019/02/27/nase-mama-evropa/

rumburak18

Příspěvek#11 » stř 25. zář 2019, 12:12

Paralely lze najít různé, ale spojovat si nacistickou propagandu, která měla za cíl přesvědčit Evropany, že je vlastně tanky přejely kvůli jednotnosti Evropy proti bolševismu, se současnou EU, která vznikla bez tanků, a kde hrají prim velké státy (nikdy tomu nebude jinak), je spíš hledání nečeho, co chceš najít než nějaká objetivní podobnost :)

pavelg

Příspěvek#12 » stř 25. zář 2019, 12:20

Já tu paralelu vidím jinde, než v tancích. Stejně, jako jsem viděl paralely u komunistů, kteří taky správně namítali, že oni přece oproti inkvizici v boha nevěří, takže jakékoliv paralely s čarodějnickými procesy jsou nesmyslné. (a ani nikoho neupalovali, že)
Tady tedy ta paralela je v tom, že totalitní režim sám sebe ztotožňuje s Evropou a automaticky svoje cíle vydává za cíle celé (jím sjednocené) Evropy. Sjednocená Evropa je pak tím pozitivním cílem, se kterým musí každý souhlasit a odpůrce je potřeba potírat.

Kromě toho ne všude museli Němci přijet v tancích, spousta států se přidala sama od sebe, i britská královská rodina si v roce 1936 krásně zahajlovala a Chamberlein s přítelem Hitlerem v roce 1938 sepisoval v Mnichově následné dohody o přátelství. Němci měli svoje ideové spojence skoro ve všech zemích a když se člověk zamyslí nad stavem v roce 1941, tak v podstatě celá sjednocená Evropa pracovala na Německo veškerými svými zdroji. Hitlerova Říše byl projekt jednotné Evropy a stojí za to si tu tehdejší propagandu přečíst.

rumburak18

Příspěvek#13 » stř 25. zář 2019, 13:33

Pořád je ten příměr dost mimo. Nesnášet současný stav EU je jedna věc, ale zmagořit z toho, to by měla být druhá. Jinak bude výsledek nula, odpor neodpor, kritika nekritika. Blázna Gretu taky berou vážně jen blázni, tak nebuďme stejní vůči EU.

Sedmej

Příspěvek#14 » stř 25. zář 2019, 13:45

rumburak18: Podle mě se snažíš marně. Už se stalo. ;-)

rumburak18

Příspěvek#15 » stř 25. zář 2019, 13:49

„Naděje není přesvědčení, že něco dobře dopadne, ale jistota, že má něco smysl – bez ohledu na to, jak to dopadne.“

Autora zde radši psát nebudu :-D

Zpět na