Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pavelg

Příspěvek#226 » čtv 3. říj 2019, 13:26

Spíš než "tak ať" bych rád slyšel, co tak strašně nebezpečného pro ČR ta Národní Domobrana koná. Třeba ve srovnání s ostatními hráči, jako je Merkelová, Německo, EU, Hamáček, Piráti.... nevím, já od nich akutní nebezpečí necítím, na rozdíl od některých jmenovaných. (Tím neříkám, že ND podporuju)

gogan

Příspěvek#227 » čtv 3. říj 2019, 13:26

jezekif píše:
rumburak18 píše: proti nějaké exhibici domobran se zbraněni jsme chránění už teď (od porušení skrytého nošení až po nebezpečné vyhrožování).

Přesně, stačí chtít. Současná ochrana je víc než dostatečná.
(Ono tomu tak je i leckde jinde - namátkou vzpomeňme zákaz "stáčení tachometrů" - podvod byl trestný i před ním, jen se to policajtům nechtělo dokazovat. Rozdíl je v tom, že dnes když přijedete s autem na technickou a bude menší nebo stejný stav km jako při minulé TK a nebudete mít papírek, že jste si "vyměnili tachometr" [klidně i vy sami sobě] máte smolíka a odjíždíte s výsledkem nevyhověl. Podvodné stočení musí někdo někomu opět prokázat - tedy totožný stav s výchozím). Proto jsem proti podobné zákonotvorné iniciativě. Vede jen k ořezávání svobod slušných občanů.
Jinými slovy kolateral damage je větší než byť jen teoretická možnost zisku.

Tady přece nejde o nějakou ochranu občanů, nebo exhibici domobran. Prostě nemají zákonnou páku na občanskou iniciativu která je ideologicky zaměřená antisluníčkářsky a prorusky, což Hamáčka nevýslovně s*r*.
Nemůžou předstírat demokracii a zakázat projevit "sympatie k Rusku" ani vyhrazování se proti migraci, tak prostě musí stvořit gumový zákon který se správnou výkladovou vyhláškou N. Domobranu postaví mimo zákon.
Hloupé na tom je, že právě úpravou vyhlášky, ke které není třeba projít legislativní proces, můžou (časem) zabrat i jiné dnes legální spolky a sdružení.

BTW: fakt si někdo myslí, že by se tohle dělo, kdyby se prezentovali jako přátelé NATO a cvičili si obranu proti hybridní válce a invazi "zelených mužíků"?

Sedmej

Příspěvek#228 » čtv 3. říj 2019, 13:45

pavelg: Já to pochopil, jen mě občas podobné zesměšňující žerty nebaví. ;-)
Hele a ty se divíš, že státu vadí organizace, která veřejně prohlašuje, že cvičí na válku s vlastním státem, se spojenci, že demokraticky zvolené vlády jsou kolaboranti, že v případě krize se nepostaví na stranu státu a to všechno se zbraněmi v rukou? Navíc pokud je faktem, že mají lidi i v ozbrojených složkách státu? Jak jsem psal, já se divím, že je tu tak dlouho stát spíš trpí. A za mě to je velká škoda, že tohle prostě nefunguje, protože systém lokálních domobran by se mě naopak hodně líbil.

Hujer Viktor: Snažím se psát jednoduše a stručně. A ty si i jednu větu stejně dokážeš upravit po svém. :-)

pavelg

Příspěvek#229 » čtv 3. říj 2019, 13:56

.... Že demokraticky zvolený president je agent Ruska a že ho chtějí jakýmkoliv nedemokratickým způsobem sejmout...
kdybys chtěl jednat padni komu padni, tak bys musel tohle řešit přednostně.

Stát ... ve skutečnosti bude reagovat úzká skupinka a je chyba jim dát universální klacek na kohokoliv koho si budou přát zničit. Může vyhrát Babiš a jeho lidi ten zákon využijí... bič má dva konce!

Indian

Příspěvek#230 » čtv 3. říj 2019, 14:08

No, je možné si představit dva extrémy. Jeden je obdoba (slovenské) Slotovy domobrany, která hraničila opravdu s něčím hodně napravo politického spektra. To určo nechceme.
Druhý - co když po několika letech již řádně "přivítaní" "noví Evropané" založí svou politickou stranu a vzhledem ke svému množství nás původní evropské domorodce převálcují v demokratických volbách a zcela v souladu se zákony vlastních poslanců v jimi ovládnutém parlamentu zavedou šaríju a nás všechny tímto umístí někam do starověku. Potom by se naopak domobrana hodila pro oblast aktivního odporu. Nebo proč tedy jinak dělá někdo z Mašínů hrdiny a z ostatních, co nebojovali proti komunistům se zbraní v ruce jakési kolaboranty? Protože až jednou na tohle "novoevropané" přijdou a tu šaríju zavedou, nebude cesty zpátky. Jako po roce 1948...

gogan

Příspěvek#231 » čtv 3. říj 2019, 14:08

Sedmej: Pokud mají lidi i v ozbrojených složkách a jejich činnost jde proti Vojenské dokríně nebo služebnímu slibu, mohou je už dnes minimálně vyhodit. V případě krize a ozbrojeného odporu, je to pak rychlý proces.

pavelg

Příspěvek#232 » čtv 3. říj 2019, 14:23

ND si myslím, že nevykřikuje, že by zaútočili na NATO v Německu. Spíš by se postavili jednotkám NATO, kdyby tyto napadly ČR.
Tak si matně vzpomínám, jak do ČSSR přijela bratrská vojska 5 států Varšavské Smlouvy. Prostě loyalita k vlastní zemi je v mých očích víc, než loyalita k momentálně aktuálnímu spojenci.Jsou hodnoty trvalejší než aktuální politické čachry právě vládnoucího režimu.

Samozřejmě není v našem zájmu, aby tady běhali nerváci a militantní idealisti v maskáčích, vylupovali pošty a bojovali svoje svaté války. Ale musíme taky chápat, že je riskantní, jestli sem pronikají nám nepřátelsky naladění afro-islámisti a "stát" proti tomu nic nedělá, spíš naopak, vláda jen řeční, ale vše přijímá a většina populace si přeje tyhle lidi sem nepouštět.
Jestli se to bude vyhrocovat, nějaká domobrana vznikne a bude mít větší kredit, než státní moc a nepomůže žádná buzerace. Ti opravdu militantní se zařídí a ti umírnění dostanou přes pazoury tak, že půjdou do ilegality taky.

rumburak18

Příspěvek#233 » čtv 3. říj 2019, 14:28

@gogan: precetl sis na jejich webu jejich sebedefinici a poslani? Prijde ti to jako normalni planovat v pripade, ze to jejich nacelnici uznaji za vhodne, prevzit roli bezpecnostnich slozek, jmenovat sebe sama druhou (nelegalni) aktivni zalohou a vyhradit si pravo operovat samostatne ?
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne čtv 3. říj 2019, 14:33, celkem upraveno 1 x.

pavelg

Příspěvek#234 » čtv 3. říj 2019, 14:31

Indian: pokud by převzali noví spoluobčané moc ve volbách, bylo by jich pravděpodobně už tolik, že by nastolili svoje pořádky se vším všudy a tvrdě. Na domobrany by bylo pozdě.

Máme tu výhodu, že kdo není úplně hloupý, může to sledovat v různých fázích v některých evropských zemích a udělat si vlastní názor, jestli je toho schopen.

pavelg

Příspěvek#235 » čtv 3. říj 2019, 14:48

Rumburak: Normální to u nás zatím není, dnes je to dokonce neadekvátní.
V Mexiku je to jak normální, tak adekvátní.
Co bude, nikdo neví, těžko říct, jestli se splní migrační cíle EU a jak na to zareaguje naše vláda.

audis

Příspěvek#236 » čtv 3. říj 2019, 14:57

Počínaje příštím rokem budou francouzské prodejny hraček postupně vyřazovat jednotlivé klasifikace hraček pro chlapce a dívky, reklamní agentury již nebudou moci vydávat hračky podle pohlaví v brožurách a zaměstnanci pracující v obchodech s hračkami již nebudou moci ptát se rodičů, zda produkt je pro chlapce nebo pro dívku.
https://www.epshark.cz/clanek/3080/vlad ... -neutralni
Francie je sebevražedný atentátník, který s sebou bere i ostatní nevinné země. Francii poslat do pekla.

Včerejšek na sebevražedné plány byl výživný. Včera byla v novinách informace, že tuším Nizozemí chce navrhnout zákaz kritiky eu. Jak to vypadá, když se zakáže kritika, je skvěle uvedeno v díle Time wave s12e03 červený trpaslík. Na vesmírné lodi je vše špatně, protože je zakázána kritika. Výtahy nejezdí protože je opravují kuchaři, nemocní umírají protože je léčí technici, loď má kolizni kurz protože ji řídí servírky.

gogan

Příspěvek#237 » čtv 3. říj 2019, 16:07

rumburak18 píše:@gogan: precetl sis na jejich webu jejich sebedefinici a poslani? Prijde ti to jako normalni planovat v pripade, ze to jejich nacelnici uznaji za vhodne, prevzit roli bezpecnostnich slozek, jmenovat sebe sama druhou (nelegalni) aktivni zalohou a vyhradit si pravo operovat samostatne ?

Myslíš tohle?
V těchto situacích Národní domobrana, v intencích zákona č. 585/2004 Sb., o branné povinnosti a jejím zajišťování, hodlá asistovat jako druhá dobrovolná záloha Armády České republiky nebo jednat samostatně, na základě vlastního uvážení.

No četl. A asi to v intencích zákona je, jinak by je na tom už dávno uvařili.
Mě jsou proti strsti hlavně jejich leadeři ale to je vedlejší...
Nenormální mě přijde především dělat kvůli jejich zákazu zbastlený zákon. Proč, už jsem tu psal několikrát...

Hujer Viktor

Příspěvek#238 » čtv 3. říj 2019, 16:23

rumburak18 píše:Pokud si pamatuji, psal Sedmej, že "pokud by se SPD chovala jako Národní domobrana". :) Já vím, detail, ale ...

podle gumovýho zákona zakážou dnes ND
zítra okamuru
a pozítří 7 a 18

jo a ten tvuj nick rumburaku je silná fašistická propagynda a otvřené uctívání vůdce. no fuj

rumburak18

Příspěvek#239 » čtv 3. říj 2019, 16:29

Nejsi jedinej, koho můj nick vzrušuje, takže pro jistotu, když by jsi byl tajnej, je to rok registrace na fóru, a s fašismem nemůže mít nic společného :) Utřiď si pojmy.

Hujer Viktor

Příspěvek#240 » čtv 3. říj 2019, 16:47

Sedmej píše:Hujer Viktor: Snažím se psát jednoduše a stručně. A ty si i jednu větu stejně dokážeš upravit po svém. :-)

co si upravuju
podporuješ gumovej zákon který může dopadnout na každýho - ano podporuješ
nejsi schopen definovat v čem jedná ND protizákoně - ne nejsi ale souhlasíš s jejich zákazem
klidně bys omezil činost parlamentní straně s podporou 10% občanů když se budou chovat jako ND (kteří se protizákoně nechovají)

a co by teprve dokázal soudní znalec kdyby měl tu správnou objednávku

Zpět na