Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

gogan

Příspěvek#361 » pon 16. lis 2020, 12:09

Sarkafarka.Loupeznik píše:
gogan píše:To samozřejmě není pravda. Občas se i z médiích dozvíš kolik zadrželi migrantů tam a tam. A ano snaží se o tranzit ale pokud je vyhmátnou tak zůstávají tady. Proto chci aby tuto práci, přes protesty EU a aktivistů, vykonávali na hranicích a ne ve vnitrozemí. Náklady? To co by stála uprava zázemí ušetříme na provozu zařízení pro uprchlíky.
Co se teroristů týká... ta úměra mezi počtem vyznavačů náboženství míru a hrozbou terorismu je viditelná, jasně teror (hrozba) se nedá nikdy eliminovat na nulu.

No pokud ti jde tedy o to tu ty uprchlíky nemít na starost, tak je nechej jen projet... Ani ti z těch kamionů nevylezou ani na benzince, natož u vás doma... A máš to bez nákladů úplně... ;)

Hele, tím "kolik by stála kontrola" jsi argumentoval Ty ;)
Já jsem ti jen odpovídal, že je to více méně záležitost organizace práce. Plky typu "u vás doma" raděj nekomentuju ...

morho

Příspěvek#362 » pon 16. lis 2020, 12:15

USA-Mexiko průchozí. Hranice s Tureckem a Ruskem jsou hlídaný a kromě oficiálních přechodů neprůchozí (doufám!) protože jde o vyloženě nepřátelský režimy. Co z toho vyplývá? ...
Iniciativa důslednější hlídání hranic Schengenu EU je správná, logičtější by bylo důlednější hlídání hranic EU. Ale hranice uvnitř by byla ekonomická katastrofa a lidská tragédie. Jestli to UK dotáhne na odchod bez smlouvy, uvidíme ukázku dopadu umělých hranic na živo.
A stoprocentně zabránit aby se sem někdo dostal je stejně možný jen tak, že to tady oplotíte jako komouši.

hackerjack

Příspěvek#363 » pon 16. lis 2020, 12:27

morho píše:USA-Mexiko průchozí. Hranice s Tureckem a Ruskem jsou hlídaný a kromě oficiálních přechodů neprůchozí (doufám!) protože jde o vyloženě nepřátelský režimy. Co z toho vyplývá? ...
Iniciativa důslednější hlídání hranic Schengenu EU je správná, logičtější by bylo důlednější hlídání hranic EU. Ale hranice uvnitř by byla ekonomická katastrofa a lidská tragédie...

A proč by hranice uvnitř byla ekonomická katastrofa a lidská tragédie? Žili jsme tak od roku 1990 až do roku 2004 a nemám pocit, že to byla tragédie nebo katastrofa. Jo, jasně, občas jsme museli vystát frontu na hranicích, protože mocipány nenapadlo výrazněji zvýšit počet obsluhujícího personálu.. ale slova tragédie a katastrofa bych si raději nechal na něco podstatně horšího, než byla normální kontrola na hranicích. Když je EU totálně neschopná resp. neochotná zorganizovat ochranu vnější hranice, tak je evidentně v zájmu ČR zorganizovat si ochranu vlastní hranice, ať to stojí, co to stojí a ať si trubky v EU vytrubují, co chtějí.
Přestal jsi snad zamykat svůj dům/byt po roce 1989 či po roce 2004? Vsadím se, že nikoliv..

gogan

Příspěvek#364 » pon 16. lis 2020, 12:34

morho : USA-Mexiko průchozí - legálně jen na přechodech, nelegály mimo honí co to jde (i za Obamy tomu tak bylo)
Není důvod stavět ploty, stačí namátkově kontrolovat kamióny a vizuálně i projíždějící osobáky. Není to tak dlouho co to takto mezi sebou měly státy EHS a žádná ekonomická katastrofa se nekonala. Naopak, byla to zlatá éra Evropy.

pavelg

Příspěvek#365 » pon 16. lis 2020, 13:18

Jen tak pro ukrácení deštivých večerů, kdo by se chtěl podívat na zemi, kde běžně volí lidi nad 120 let věku.
https://data.pa.gov/Government-Efficien ... /mcba-yywm

Sedmej

Příspěvek#366 » pon 16. lis 2020, 13:22

pavelg: O plotu v Maďarsku jsem tehdy nic nepsal.

hackerjack

Příspěvek#367 » pon 16. lis 2020, 13:23

Dneska zase zpráva, že řidič kamiónu někde v Ústí objevil migranty na korbě. Je to jen můj subjektivní dojem, že počet těch zpráv o nelegálech přijíždějících do / přejíždějících ČR v poslední době roste nebo tomu tak skutečně je? Existuje nějaká oficiální a ne moc vylhaná statistika?

hackerjack

Příspěvek#368 » pon 16. lis 2020, 13:26

pavelg píše:Jen tak pro ukrácení deštivých večerů, kdo by se chtěl podívat na zemi, kde běžně volí lidi nad 120 let věku.
https://data.pa.gov/Government-Efficien ... /mcba-yywm

Hmm, mají to pojištěné, cituji:
The reason some birth dates will display as 1/1/1800 is due to confidentiality reasons of the registered voters.
Usually this is for victims of domestic violence.

Taky je to zdravý národ, celkem 283,736 osob mezi 100 a 80-ti roky se zúčastnilo.
100-80.png
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.

pavelg

Příspěvek#369 » pon 16. lis 2020, 14:06

Jo, ti s letopočtem 1800 jsou konspirační.

Ale třeba jeden narozen 1850 normálně volil 5.10.2020.
Takže 150 letý volič nikoho v USA nerozháže ...

ještě doplněk - Pensylvánie má asi 13 mil. obyvatel, takže se to dá zhruba srovnat s ČR.
Naposledy upravil(a) pavelg dne pon 16. lis 2020, 14:19, celkem upraveno 1 x.

pavelg

Příspěvek#370 » pon 16. lis 2020, 14:07

Sedmej píše:pavelg: O plotu v Maďarsku jsem tehdy nic nepsal.

a myslel sis něco tehdy a myslíš si něco dnes?

pavelg

Příspěvek#371 » pon 16. lis 2020, 14:17

hackerjack píše:Dneska zase zpráva, že řidič kamiónu někde v Ústí objevil migranty na korbě. Je to jen můj subjektivní dojem, že počet těch zpráv o nelegálech přijíždějících do / přejíždějících ČR v poslední době roste nebo tomu tak skutečně je? Existuje nějaká oficiální a ne moc vylhaná statistika?

Docela dobrý ukazatel je ten, že oficiálně "tady nikdo není a kdo tvrdí opak, je putinův agent" oproti německé statistice, kterou Němci použili při argumentaci "že od nás k nim přicházejí imigranti".
Oni tehdy uváděli 200 osob, ale už si nepamatuju, jestli to bylo za měsíc nebo půlrok. Tj. 200 lidí prošlo přes nás do Německa, Němci je chytili a oni uvedli místo vstupu hranici ČR-DE.
Můžeme zkusit odhadnout, jaké asi procento z těch, co proniknou na naše území padne do této statistiky.

Sedmej

Příspěvek#372 » pon 16. lis 2020, 14:22

pavelg: Mě už tady ty debaty o podobných tématech nebaví. :-) Vždycky to končí stejně.

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#373 » pon 16. lis 2020, 14:29

gogan píše:
Sarkafarka.Loupeznik píše:
gogan píše:To samozřejmě není pravda. Občas se i z médiích dozvíš kolik zadrželi migrantů tam a tam. A ano snaží se o tranzit ale pokud je vyhmátnou tak zůstávají tady. Proto chci aby tuto práci, přes protesty EU a aktivistů, vykonávali na hranicích a ne ve vnitrozemí. Náklady? To co by stála uprava zázemí ušetříme na provozu zařízení pro uprchlíky.
Co se teroristů týká... ta úměra mezi počtem vyznavačů náboženství míru a hrozbou terorismu je viditelná, jasně teror (hrozba) se nedá nikdy eliminovat na nulu.

No pokud ti jde tedy o to tu ty uprchlíky nemít na starost, tak je nechej jen projet... Ani ti z těch kamionů nevylezou ani na benzince, natož u vás doma... A máš to bez nákladů úplně... ;)

Hele, tím "kolik by stála kontrola" jsi argumentoval Ty ;)
Já jsem ti jen odpovídal, že je to více méně záležitost organizace práce. Plky typu "u vás doma" raděj nekomentuju ...

Omyl, ty jsi psal že zavřít neprodyšně hranice aby tudy uprchlík neprojel je levnější, než je nechat projet, popř. je chytit v průběhu tranzitu a mít je na krku než je pošleš do země původu nebo tam, kde požádali o azyl...:-D Což ti už asi pomalu dochází že je blbost...

Sarkafarka.Loupeznik

Příspěvek#374 » pon 16. lis 2020, 14:32

hackerjack píše:
morho píše:USA-Mexiko průchozí. Hranice s Tureckem a Ruskem jsou hlídaný a kromě oficiálních přechodů neprůchozí (doufám!) protože jde o vyloženě nepřátelský režimy. Co z toho vyplývá? ...
Iniciativa důslednější hlídání hranic Schengenu EU je správná, logičtější by bylo důlednější hlídání hranic EU. Ale hranice uvnitř by byla ekonomická katastrofa a lidská tragédie...

A proč by hranice uvnitř byla ekonomická katastrofa a lidská tragédie? Žili jsme tak od roku 1990 až do roku 2004 a nemám pocit, že to byla tragédie nebo katastrofa. Jo, jasně, občas jsme museli vystát frontu na hranicích, protože mocipány nenapadlo výrazněji zvýšit počet obsluhujícího personálu.. ale slova tragédie a katastrofa bych si raději nechal na něco podstatně horšího, než byla normální kontrola na hranicích. Když je EU totálně neschopná resp. neochotná zorganizovat ochranu vnější hranice, tak je evidentně v zájmu ČR zorganizovat si ochranu vlastní hranice, ať to stojí, co to stojí a ať si trubky v EU vytrubují, co chtějí.
Přestal jsi snad zamykat svůj dům/byt po roce 1989 či po roce 2004? Vsadím se, že nikoliv..

Proč katastrofa??? No nejspíš proto, že co jsem členy EU a Schengenu, se nám rapidně zvýšil export a na silnicích tak je násobně více zboží, které má dojet co možná nejrychleji do cíle, jinak příště pojede odjinud... Jak pak dopadnou všichni ti montéři v montovnách, co sní vlhké sny o životě mimo EU, je smutná budoucnost...

pavelg

Příspěvek#375 » pon 16. lis 2020, 14:40

Sedmej píše:pavelg: Mě už tady ty debaty o podobných tématech nebaví. :-) Vždycky to končí stejně.

To není povinnost.

Já jsem ti chtěl jen ukázat, jak "Lojzové" přijdou k tomu, co jim vyčítáš. Ty samozřejmě nikdy nepíšeš, že chceš, aby sem přišlo tolik afričanů nebo muslimů, kolika se zachce. Ty jen podporuješ "řešení EU". A co je řešení EU posledních 5 let? Neomezený příliv imigrantů a jejich dobrovolá nebo vynucovaná distribuce po členských státech. Nesmí se podle tebe za to na ani EU nadávat.
Takový Lojza, když vidí tvoji naprostou shodu se stanoviskem EU, si začne myslet něco, co je celkem evidentní, ale co ty jsi nikdy nenapsal výslovně.

Proto jsem se tě zeptal, jaký byl tvůj názor na maďarský plot v roce 2015 a jaký je tvůj názor dnes. Já vím, že je to absurdní otázka, že nic jako názor nikdy nemáš.. jen prostě lidi co v takových kategoriích uvažují, si ho nějak chtějí domyslet, protože to jaksi potřebují ke kontextu diskuse.

Zpět na