Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

pavelg

Příspěvek#376 » stř 6. lis 2019, 20:44

rumburak18 píše:Ne, právo = zákony, např. trestní zákoník.

No prave. Aplikace trestniho zakoniku padni komu padni.
Chceme kriminalizovat prakticky veskerou mezilidskou komunikaci podle toho, ktere druhy lze spiclovat? Predstav si, ze se zapisuje a podrobuje analyze naprosto vsechno, co reknes a napises a taky gesta, symboly a odevy.

Dovedes domyslet dusledky?

rumburak18

Příspěvek#377 » stř 6. lis 2019, 20:47

To je něco jiného, ten prostředek a co kdo dělá s nasbíranými daty, já mluvím o ztrátě zábran lidí, když se vyjadřují buď anonymně, nebo vůči cizím a nedostupným lidem. Jak jsem řekl, už se to probíralo. Pokračujte, je-li libo.

xor

Příspěvek#378 » stř 6. lis 2019, 20:53

Mě zas z článku zaujalo:
Stanislav Křeček, zástupce veřejného ochránce práv, by podle ní nebyl dobrým kandidátem na post ombudsmana. V minulosti několikrát veřejně prezentoval své názory a vyjadřoval se k věcem, ke kterým by se jako zástupce vyjadřovat neměl. Kancelář ombudsmana musí mít totiž hlas jednotný, vysvětlila Šabatová.
Křeček si dovolil mít jiný názor než soudružka a dokonce ho veřejně prezentoval. Pro mě byla víc než Kuřim odstrašující kauza zasahování do kompetence ředitelky školy vs migrantka bez dokladů.

rumburak18

Příspěvek#379 » stř 6. lis 2019, 20:57

To bylo myslím kvůli šátkům ve školách, tam s ní souhlasit nešlo. Tam jí chyběl a chybí smysl pro realitu.

Hujer Viktor

Příspěvek#380 » stř 6. lis 2019, 21:29

po kauze kuřim mělo být všem soudným lidem jasné, že tato pí se na funkci ombdsmáni fakt nehodí.
a další její výkon byl ještě horší .
rumburak
já tvůj názor na vyjadřování na internetu docela chápu, ale zároveň se děsím toho, že se k moci dostane nějaký magor a začne si jako nenávist vykládat vše co chce on sám.
chceš lítat po soudech třeba za názor, že rodina je muž a žena ?
pokud silové složky dostanou nějakou pravomoc, dříve, nebo později ji zanou zneužívat

genu

Příspěvek#381 » stř 6. lis 2019, 21:32

Kdo pracuje zdarma, porušuje zákon a musí být potrestán.
Tím, že není někomu vyplácena příslušná odměna, je de facto okrádána třeba zdravotní pojišťovna ...
... – pokud někdo pracuje zadarmo, tak také krátí stát na daních.
Chápu, že to může působit sympaticky, ale současně jde i o protizákonné a společensky nebezpečné chování.
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... m=z-boxiku

Což mi připomělo ......
SPD však měla Denešovy služby vykázat i za předpokladu, že byly zadarmo. Šlo totiž o bezúplatné plnění, které se běžně zahrnuje do nákladů. Pokud by služby poskytoval za firmu Marcus and Art, která je evidovaná jako plátce daně z přidané hodnoty, mohli by po něm berní úředníci teoreticky chtít doplatit DPH. Ta se za určitých podmínek odvádí i z bezúplatného plnění.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/okam ... ovat-81963

:roll:

genu

Příspěvek#382 » stř 6. lis 2019, 21:43

Šabatová ..... Šabatová ...? :roll:
To je ta paní, co chce dát našim 12 letým synům a dcerám právo skočit si na úřad změnit pohlaví dle nálady?
návrh z dílny bývalého ministra spravedlnosti Pelikána. Ten připravil novelu občanského zákoníku, která by umožnila už dvanáctiletým (!) dětem změnit pohlaví pouhým prohlášením na úřadu. Bez nutnosti chirurgického zákroku a následné lékařské péče. Ministr Pelikán na své židli již sice nesedí, nicméně změnu zákona v tomto duchu prosazoval i jeho nástupce ministr Kněžínek ruku v ruce s veřejnou ochránkyní práv Annou Šabatovou.
https://www.reflex.cz/clanek/komentare/ ... m=z-boxiku

rumburak18

Příspěvek#383 » stř 6. lis 2019, 21:49

Hujer Viktor píše:já tvůj názor na vyjadřování na internetu docela chápu, ale zároveň se děsím toho, že se k moci dostane nějaký magor a začne si jako nenávist vykládat vše co chce on sám.

Toho se děsím taky, pak už to bude stejně fuk, protože když nebude mít zákon, který si podle sebe ohne, tak si ho sám napíše.

Hujer Viktor

Příspěvek#384 » stř 6. lis 2019, 21:59

genu
reflex - autor je právník a debil a mohl by se chytit s venezuelou maláčovou za ruce a odkráčet tam co slunce nesvítí.
ten druhý příspěvek je taky jak z kocourkova, ale politické strany si takové zákony odhlasovali a náklady na kampaň musí vykázat. možná, kdyby byl ten poradce členem strany, tak to může dělat zadarmo.
pokud si pověsíš svůj plagát okamury na svůj plot, tak je to příspěvek na volební kampaň, který musí strana vykázat a to i v případě že o tom neví

jezekif

Příspěvek#385 » stř 6. lis 2019, 22:00

Genu, njn, největší hřích = nezaplatit daně. A teď si vemte, že existuje něco co lze velmi obecně nazvat "sousedská výpomoc"! A nebo ještě hůř, že na vesnicích bývalo běžné, když jeden něco budoval, stavěl, že mu sousedé a kamarádi pomohli a pak dalšímu a tak dál a dál. Přiznávám, bez mučení, že jsem se podobných aktivit rovněž opakovaně zúčastňoval (z trestního a daňového hlediska je to již promlčeno) :-) .

Sedmej

Příspěvek#386 » stř 6. lis 2019, 23:05

jezekif: Ano, můj postoj je zhruba takový, jak jsi napsal. Snad jen s tím, že právo na pořvávání na ulicích (pokud tím myslíš demonstrace) nebo snahu přesvědčit ty mocné, že mají rozhodnout jinak, má zatím téměř každý. Díky bohu. Takže bych to právo nebral ani ekoaktivistům.

jezekif

Příspěvek#387 » stř 6. lis 2019, 23:13

Právo na vyjadřování svého názoru (i pomocí spořádané demonstrace bych nikomu také nebral). Jak ale nahlížet na poutání se k rypadlům, lepení k vozovce a podobným aktivitám, kdy už dávno nejde o právo na vyjádření názoru, ale o omezování druhých v jejich právech? Měl by například aktivista přilepený k silnici cestujícím v MHD jím zablokovaným zaplatit ušlou mzdu...?

Sedmej

Příspěvek#388 » stř 6. lis 2019, 23:31

jezekif: Hádám, že každý kdo se cítí takovým chováním poškozený může podat žalobu. Já bych řekl, že asi záleží případ od případu. Nejde to říct plošně.

jezekif

Příspěvek#389 » stř 6. lis 2019, 23:38

Je to tedy odsouzeníhodné chování, mají - li poškození tyto výtečníky žalovat?

Sedmej

Příspěvek#390 » čtv 7. lis 2019, 07:13

jezekif: Jistě že ano (spousta lidí jejich chování přece odsuzuje). Však taky pokud si dobře pamatuji nějaký rozhovor kolem Rebelie proti vyhynutí, tak oni si toho jsou vědomi a říkají, že počítají s nějakými následky. Teď nemyslím, že jim někdo řekne, že k vůli nim přišel o 100tis., tak mu automaticky vysolí prachy, ale asi počítají s tím, že se s nimi někdo může soudit nebo je policie může zatknout a podobně. Mimochodem ono v jejich případě se to i nějak jako přestupek řešilo.
Za mě obecně. Pravidla každý zná a když je vědomě porušuje, i třeba pro dobrou věc, musí počítat s následky. Ano, může mu je pak někdo prominout, ale to je jiná věc.
Mě by zajímalo, jestli by tě otázka náhrady za ušlou mzdu napadla v případě blokování dopravy například demonstranty proti EU?

Zpět na