Hospoda aneb meleme 5. pres 9.

jezekif

Příspěvek#391 » čtv 7. lis 2019, 07:42

Mám-li být konzistentní ve svých názorech musí být "padni komu padni". Takže přestože jsem proti EU v její současné podobě, musím být zároveň proti těm, kdo se mnou sdílejí tuto ideu, ale vynucují si její realizaci omezováním práv ostatních.

Sedmej

Příspěvek#392 » čtv 7. lis 2019, 08:53

jezekif: Já si třeba nemyslím, že musím být proti nim. Ale myslím si, že oni musí počítat s případným postihem.

pavelg

Příspěvek#393 » čtv 7. lis 2019, 09:08

Já hlavně moc nechápu tu míru personifikace ... jaké "s nimi" a "proti nim"?
Snad je důležitější, jestli sdílím jejich cíle nebo ne...

Jenže když já se zeptám lepiče od Muzea proč bránil lidem hodinu v průjezdu, tak mi odpoví, že to bylo proto, aby upoutali pozornost. A proč jste ji chtěli upoutat? Aby prý se lidi začli zajímat. A o co se mají zajímat? Prý o ochranu přírody. A jak ji chcete chránit? .-- to už by bylo prý moc složité.... takže tu máme bandu imbecilů, kteří provádějí akce za něco, o čem nemají nejmenší tušení.

Problém je prostě v tom, že lidé nemají názory a především znalosti. Nejhroší ovšem je, že tuto absenci toho nejzákladnějšího vůbec nepovažují za problém.
Místo toho zaujímají pozice "s někým" nebo "proti někomu" bez elementárních znalostí. A když mají svoje znalosti problematiky nějak vyjádřit, nejsou schopni.
Prostě normální lidská duševní bída.
Naposledy upravil(a) pavelg dne čtv 7. lis 2019, 09:13, celkem upraveno 1 x.

pavelg

Příspěvek#394 » čtv 7. lis 2019, 09:11

Našel jsem další "výzvu vědců", tentokrát z tak trochu nečekaného místa a času - Německo 80. let minulého století.
https://deliandiver.org/2019/06/heidelb ... ore-113850

Myslím, že v přibližně této fázi se zrovna nachází ČR. Já bych řekl, že situaci odhadli lépe vědci francouzští a zde němečtí, než naši vědci s vědkyněmi... co myslíte?

hackerjack

Příspěvek#396 » čtv 7. lis 2019, 10:04

pavelg píše:Našel jsem další "výzvu vědců", tentokrát z tak trochu nečekaného místa a času - Německo 80. let minulého století.
https://deliandiver.org/2019/06/heidelb ... ore-113850

Myslím, že v přibližně této fázi se zrovna nachází ČR. Já bych řekl, že situaci odhadli lépe vědci francouzští a zde němečtí, než naši vědci s vědkyněmi... co myslíte?
To je skoro neuvěřitelný svědek dobrých starých časů. Normální člověk se ZSR (zdravý selský rozum) v současné době nemůže v Heidelberku studovat, protože míra genderových a jiných stupidit, které se tam předkládají k přežvykování místo normálních předmětů je vysoká. Znám jednoho nedávného studenta. Počáteční nadšení z prostředí vystřídal po roce útěkem před genderově posedlými profesorkami. Podle jeho vlastních slov to bylo neposlouchatelné, nesnesitelné, nešlo to ignorovat a nebylo ani možné se tomu vyhnout volbou jiného předmětu.

pavelg

Příspěvek#397 » čtv 7. lis 2019, 10:14

Taky z toho na mě úplně dýchl duch starých časů.

jezekif

Příspěvek#398 » čtv 7. lis 2019, 11:26

Elektromobil = ekologická hvězda, úplná hypernova! Hlavně až začnou ve větším množství dosluhovat!
Pavelg, s tím ztotožňováním se, či ne to není zcela jednoduché, i když jsou cíle sdílené. Důležitá, dle mého názoru je i cesta jak jich dosáhnout.

pavelg

Příspěvek#399 » čtv 7. lis 2019, 12:46

I cesta, ale většinou začínám tím, co je cílem. Většinou ti lidi ale nevědí jaký mají cíl, takže k vhodnosti cesty se ani nedostaneme. Ti lidé většinou jen vykřikují nějaké heslo, kterému nerozumějí a není to jen proto, že je anglicky.

rumburak18

Příspěvek#400 » čtv 7. lis 2019, 15:45

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/tesla-pozar-rakousko-hasici-elektromobil.A191107_104746_zahranicni_knn

Zaráží mne, že tahle rizika nejsou překážkou v homologaci. Ve stavebnictví se musí prokazovat požární odolnost, používat nehořlavé nebo aspoň hoření nepodporující materiály, pokud jsou takové látky nutné, musí se navrhnou a provést požárně bezpečnostní řešení v prostorách (i vně), kde se nacházejí a kde tedy hrozí zvýšené nebezpečí požáru.
Naposledy upravil(a) rumburak18 dne čtv 7. lis 2019, 16:11, celkem upraveno 1 x.

pavelg

Příspěvek#401 » čtv 7. lis 2019, 16:02

Ono to bude asi politicky nějak nestandardní, stejně jako pouštění aut bez řidiče do provozu.
Je to i téměř náboženské téma, i mezi lidmi. U oběda jsem to jednou nadhodil, že je to docela nebezpečná věc - lithiové baterky pro posádku i pro hasiče a taky pak ty AI vozy bez řidiče pro všechny okolo.
A reakce byly jako bych v Kataru zpochybňoval Muhamada jako proroka.

aToM

Příspěvek#402 » čtv 7. lis 2019, 16:25

Popravdě 40-50 litrů benzínu nebo LPG v současném autě taky dokáže zatopit.

rumburak18

Příspěvek#403 » čtv 7. lis 2019, 16:30

To je jasné, jen je otázka, co je nebezpečnější, pro posádku, hasiče a co vyžaduje větší vybavení. Hasiči budou muset asi nakupovat návěsy s vanami a manipul. rukou.

pavelg

Příspěvek#404 » čtv 7. lis 2019, 16:41

Ale realita ukazuje, že hoří zřídka, hoří jen když mají přístup ke kyslíku a jako normální hořlavina se dá nafta/beznin celkem normálně hasit.
Baterka ale hoří obloukem a navíc lithium samo o sobě je reaktivní, takže je to fičák, vystačí si to i bez kyslíku a nepotřebuje to žádný vnější impuls na rozhoření. Proto je lepší je nechat vyhořet na poli, než zachraňovat a pak držet ve vodě jak jaderný odpad.
Prostě samá pozitiva.

hackerjack

Příspěvek#405 » čtv 7. lis 2019, 17:27

Mně by zajímalo, jak to budou řešit finančně. Jestli budou - jak se to normálně dělá - požadovat náklady po pojišťovně, tak by v dlouhodobém výhledu mohly pojišťovny zvednout ceny pojištění elektroaut nade všechny meze, což by ale prodej takových aut udělalo trvale neatraktivní, a tím by se vládnoucí eko-ztřeštěnci střelili do vlastní nohy. Takže hádám, že všechny tyhle více-náklady, o kterých se cudně mlčí, zase nějak chytře rozpustí mezi veškeré obyvatelstvo.

Zpět na